Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én "lelkizem" túl ezt a...

Csak én "lelkizem" túl ezt a név kérdést? Szinte minden kismama ismerősöm úgy elválogatott a végéig hogy vagy 3-4 név a tarsolyban volt és úgy voltak vele hogy majd vmelyik mellett döntenek a végén és kész.

Figyelt kérdés
Én meg annyira szeretnék ráérezni a nevére, megtudni hogy ő vajon kicsoda nézem a 4d-uht hogy vajon inkább ilyen arcocskája van vagy inkább amolyan? Figyelem hogy nem rúg e vmelyik névnél úgy szeretném már a nevén szólítani és érezni 100%ra hogy AZ az ő neve. Legszívesebben miután megszületik akkor mondanám ki a végleges nevet, mert annyira félek hogy "elrontom" tudom hülyén hangzik. Érezte vki hasonlóan? Nagyon sok szép név van, honnan tudtátok hogy azt kell adni amit adtatok? :)

2013. márc. 31. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
hát. én csak úgy éreztem, ha az lesz az ő neve, és a párom is. nem kellettt látnom hozzá az arcát. még nem született meg, de úgy is szólítjuk, ha beszélünk róla/hozzá.
2013. márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Jaj...és mi van, ha kétéves korában döbbensz rá, h nem is illik rá a neve? Hogy inkább a másikat kellett volna?

Nem kell ennyire túlmisztifikálni. Honnan tudod, h milyen személyiség lesz? Ha tudnád, se segítenek, hiszen az felnőttkorig változik.

Ez meg....pff...nem tudom, hová tegyem, nagyon butácska gondolat...

"Figyelem hogy nem rúg e vmelyik névnél"

Ha rúg egyet, mit gondolsz? Vajon azért rúg, mert tetszik vagy azért mert nem tetszik neki?:DD

2013. márc. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy elrontanád, én legalábbis nem hiszek abban, hogy a személyiségnek köze van a névhez. Nálam a névválasztás nagyon egyszerű volt, egyedülállóként senkit nem kellett megkérdeznem, volt egy név, ami mindig is nagyon tetszett, legkedvencebb színésznőm keresztneve is az, így egy percig sem gondoltam más névre. Nem bántam meg. Nem tudom, hogy milyen lenne, ha nem ez lenne a neve, de most mi változna azon, ha nem Erzsi hanem Mária lenne a neve? Szóval érted. Ha ennyire nem tudsz dönteni, akkor sztem így is úgy is fel fog később merülni benned, hogy mi lett volna ha Józsi helyett Lajos lett volna, de ezen sztem felesleges agyalni. Válaszd azt, ami a legjobban tetszik, ami hozzád is közelebb áll. Meg fogod szokni és természetes lesz, hogy a gyermekednek "Lajosos" arca lesz, ha Lajosnak hívják és nem "Józsis"
2013. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megértelek :-)

Szerintem arra ne alapoz, hogy melyik névnél rúg. Nem tudom, hogy mennyi idős terhes vagy de ha majd megláttod a tökéletes nevet, úgyis érezni fogod, hogy na ez az:-) most még nem tudja senki megmondani, hogy milyen lesz a személyisége, de ha olyan nevet választottok, ami mind a kettőtöknek tetszik, akkor biztos, hogy nem fogod megbáni :-) Nyugi, úgyis lesz neve :-)

2013. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a lebutázást.

Egyébként épp ez az amit a 3 as írt hogy az a gondom hogy kitalálok vmit mondjuk és ránézek és egyszerűen nem illik rá. Akkor mi van? Hallottam már ilyet hogy nehezebben sikerült megszokni a nevét mondjuk vagy sokáig senki se hívta úgy csak vmi becenéven pl.

2013. márc. 31. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Én még terhes sem vagyok, de annyira érzem, hogy melyikek azok a nevek, amiket majd a gyerekemnek adok. Ha fiú, ha lány. Persze lehet akkor majd változik, de ha most teherbe esnék, annyira nem tudnék más neveket elképzelni.
2013. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na én is hasonló megérzésre, ráérzésre vágynék, nem tudom nekem nem tök mindegy hogy 20 szép név közül melyiket kapja.
2013. márc. 31. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes vagy, de szülésig tuti eldöntitek!

Nekem is meg volt mindig a fiú nevem, hogy ha fiam lesz az lesz a neve, de mindenki leszavazott. A 38. héten lett meg a fiam neve, rá egy hétre szültem. Ráadásul olyan neve lett, ami eszembe nem jutott volna előtte, egyszer csak jött és tetszett mindenkinek. Illik is rá. Szóval tuti, hogy lesz neve a Te babádnak is! Ne görcsölj annyira rá!

2013. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor jöttek a fájások és robogtunk a kórház felé, akkor dőlt el nálunk a név.Nem bántuk meg.
2013. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk még úton sincs a baba, de már tudjuk a neveket.:)


Nálam úgy alakult ki a lány név, hogy a dédimet Annának hívták és nagyon szerettük egymást. De valahogy mégsem éreztem közel magamhoz ezt a nevet. Anyával sokszor beszélgettünk a nevekről és mondta, hogy neki nagyon tetszik ez a név, de én mindig tiltakoztam. Aztán egyszer megismertem egy Anna nevű kislányt. Bájos, talpraesett, egy igazi jelenség volt. Egyre jobban el kezdett tetszeni a név és ráadásul felnőtt fejjel már úgy gondolom, hogy nagyon kedves gondolat, hogy a dédim után nevezzem el a lányomat!:) A páromnak is a kislány miatt tetszett meg a név, így meg is egyeztünk benne.:)


A kisfiú név pedig a dédim testvérétől jön, akit szintén nagyon szerettem. Ebben sokkal hamarabb meg tudtunk egyezni a párommal. Amikor szóba jött szinte egyszerre mondtuk ki ugyanezt a nevet. Neki ugyanis a legjobb barátját hívták így, aki 18 évesen meghalt és ő akkor döntötte el, hogy a fiának ezt a nevet fogja adni. Így ha fiúnk lesz, akkor a Péter nevet fogja kapni.:)


Tehát mi úgy választottuk ki a neveket, hogy melyik kapcsolódott számunkra kedves személyhez. Én szeretem, ha egy név hallatán bevillan egy kedves arc.:) Jövőre fogunk elkezdeni próbálkozni a babával, de már el sem tudnék képzelni más neveket a gyerekeimnek, már most a nevükön nevezzük őket, amikor szóba kerül a téma.:)

2013. ápr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!