Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis pénzből élő családok, ti...

Kis pénzből élő családok, ti havonta mennyi pénzből gazdálkodtok? Hány gyermeketek van?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert inkább csak olyanokat lehet itt olvasni, hogy havi négy-ötszázezer forintos bevételük van, kíváncsi lennék a valóságra, ezért kisebb pénzből élő őszinte csalások válaszát várom!

2013. márc. 31. 20:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat így szerettem volna írni, őszinte családosok válaszát várom!
2013. márc. 31. 20:19
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is feltűnt, hogy rengetegen keresnek 4-500 ezreket, meg max.gyeden vannak. Végül is lehet, mert Magyarországon egy felmérés szerint az átlagkereset 250 ezer forint.

Én 70-72 ezer gyedet kapok, 26600 családi pótlék, párom 75 ezret kap hivatalosan, plusz feketén 40 ezret, +borravaló, néha eurót is kap, de az ritka, külföldi kamionosok szoktak adni. 2 gyerek van (3 éves és 22 hónapos). Nem panaszkodok, nálunk rosszabbul élők is vannak, ami kell meg tudjuk venni, luxusra nem költünk, nem is tudunk.

2013. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
266000 ft a bevételünk kb 140-150 ezer ft a kiadásunk,ebben benne van az albi,rezsi,mobil számlák,gyerek tartás,lányunk ovis ebédje.A maradékból még lejön 20-22 ezer a két láthatásra(benzin,+ amit a párom visz).Ami marad abból gazdálkodunk.Jövőhónaptól + 50.000ft-al bővül a bevételünk.(a párom + melót vállalt
2013. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Jelenleg 150000 ft a bevételünk, most várjuk a 2. babát. Sajnos nem ennyi volt, mikor megtudtuk,hogy jön a második, csak a párom elvesztette az állását közben. Nehéz, de meg lehet oldani és reménykedünk, hogy hamarosan talál egy jobban fizető állást a mostaninál (elhelyezkedett,de mnimálbérrel vették fel, én meg táppénzen vagyok)

Ti mennyiből éltek?

2013. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
azt elfelejtettem írni,hogy 4-en vagyunk
2013. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
4 gyerek van. 196000 a bevételünk. Gyesen vagyok. A harmadik gyerekünk születése után a férjem elvesztette az addig jól fizető állását. A hiteleink bedőltek. Így gyakorlatilag az ő fizetése most a követelés kezelőknek megy. Gyakorlatilag a gyesből és a családiból élünk. Szégyen, de ez van.Negyedik gyerekünket nem terveztük, de nem lett volna szívem elvetetni.Túléljük ezt az időszakot valahogy. Ha betölti a hármat én is szeretnék dolgozni menni. Na meg az egyik hitel követelése épp most fújt ki, letudtuk. Ezért jövőhónaptól kicsit több marad. Őszinte voltam ez az én valóságom.
2013. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Férjem ha 8 órát dolgozik akkor hoz haza 100 ezer forintot, ha többet kell dolgozni, akkor kicsivel többet hoz haza. Igazából 8 órában 110.000Ft-ot kap, de ebből vonnak neki 10.000Ft-ot gyerektartást. Én jelenleg Gyest+ családi pótlékot kapok azaz 52.250Ft, de ez mostantól tíz ezer forinttal majd emelkedni fog, mert egyik gyermekem után emelt csp lesz. Most várjuk a 3. babánkat, júliusban születik, kapunk 6.300Ft lakásfenntartási támogatást így 87.000Ft lesz a három gyermek után + a férjem fizúja, anyukám hozzánk költözött havi 40.000Ft-ot ad bele a családi kasszába. Van autóhitelünk havi 24.000Ft, a házunk tehermentes hála az égnek. Muszáj vállalnunk+ munkát mert magasak a rezsiink, sok a kiadás nem tudnánk megélni, a + munkával ami változó, de kielégítő jövedelmet biztosít meg tudunk élni, normálisan, de semmi extra.
2013. márc. 31. 20:40
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy ilyen őszintén leírtátok, bizakodjunk, hogy lesz majd jobb is.
2013. márc. 31. 20:41
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Úgy gondolom hogy kis pénzből élünk,bár tudom vannak rosszabb helyzetben,párommal főiskolások vagyunk,nem sokára diplománk is lesz,neki szakmája is van.Párom hétköznap 6 órákat dolgozik,hétvégén vagy délután még a szakmájában is,mint beugrós.Ó keres 90ezret + 8-10ezer az alkalmi munkából,részmunkaidőben dolgozom keresek 50ezret,és kapok mellé 37 ezret családi + gyed.Havi kb 177-187 ezer a havi bevétel + a cafetéria.Egy 2 éves fiunk van,a rezsi kb 52ezer Ft,benzin kb 10ezer,kaja 40 ezer,fiunkra havi 30ezer elmegy bölcsiben ebéd+ pelenka. Plusz költségek ha megyünk vigyázni gyógyszer egyebek még 20ezer Ft,akkor ugye kb 20-30ezer marad ebből félre teszünk valamennyit,ha meg kell ruha,cipő,játék egyéb akkor arra költjük.Reméljük ha meg lesz a diplománk fejenként keresünk majd ennyit.
2013. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Férjem netto 110-120 körül kap, én meg nagyon változóan. Alkalmi munkát vállalok és így jobban jövök ki, mintha állandóra felvennének erre a helyre. 800 Ft-ot kapok óránként és előfordul, hogy sokat vagyok bent (általában éjszaka), vannak 12-16 órás műszakok, heti 4* is akár, tehát 10-12 ezer egy napra, az heti 4-gyel 40-50 ezer, DE mivel ez alkalmi, így lehet, hogy következő héten egyáltalán nem kell mennem. Olyan is van, hogy egy héten csak 10-15 ezer, mert két rövidet vagyok bent, de volt már heti 50-55 is, de azért délutántól hajnalig dolgozom. De ha nagy átlagot akarok vonni, akkor talán havi 130-160 megvan, főleg, hogy jön a jó idő elvileg, így beindul a buli.

(Télen két hónapra nem kaptam 40 ezret olyan kevés meló volt)

2013. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!