Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kellenne egy...

Szerintetek mit kellenne egy ilyen helyzetben tenni? Azért nem örülhetek a terhességemnek, mert másnak sajnos nem jön össze?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, sajnos nagynénémnek nem jön még a baba (40 éves elmúlt, néhány éve próbálkoznak). Húsvétkor volt a szokásos családi banzáj, ahol elmondtuk mindenkinek, hogy lesz baba (nem bejelentettük, hanem rákérdeztek) és erre nagymamám szó szerint lecseszett: hogy miért mondtuk el, hogy lehetünk ilyen tapintatlanok, miért nem vártunk a babával, amíg nekik is lesz!?

Most komolyan érezzük magunkat rosszul emiatt? Nagyon sajnálom, hogy nincs még baba, de más életfelfogásuk van: sokáig (38év) várták a babával, és kiderült egy csomó probléma, ami miatt nem egyszerű helyzetük, de nem is tesznek meg mindent a babáért.


2013. ápr. 1. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Vissza válaszoltam volna,hogy -Nem fogok 40 éves koromig várni csak mert neki nem jön össze,jogom van akkor gyermeket vállalni amikor akarok nem én vagyok a hibás,hogy nem esik teherbe",talán ha nem 35 év után kezdenek el próbálkozni,vagy nem szed fogamzásgátlót összejön.Nehogy te legyél a hibás,hogy terhes vagy,örülj neki a nagymamával meg ne foglalkozz.
2013. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem kell tenni semmit, semmi köze senkinek ahhoz, hogy mikor vállaltok babát, ha nem örülnek nektek, vagy irigyek, akkor ne mondjanak inkább semmit.
2013. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha soha nem lesz nekik!???

Ne foglalkozz velük, örüljetek! Igazad van!

2013. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ne is foglalkozz velük :)

Nalunk az unokatesomeknak nem jött össze a baba sokaig. Sokaig mi sem kartuk elmondani, mert kicsit kellemetlen volt, hogy nekik mar 3 eve nem jön össze, nekünk meg elsöre jöttek az ikrek. Szoval közös csaladi vacsi, dedikem meglatott es egyböl rajött:

- Kislanyom te terhes vagy?

- Igen dedike.

- Tapintatlanok vagytok es neveletlenek es meg hazugok is mert olyan nagy mar a hasad, hogy legalabb 5 honapos terhes vagy...

- Rendben dedike, de nem vagyunk hazugok ikreink lesznek.

- Nahat, nem eleg, hogy tapintatlan, de meg egyböl 2 gyerek is, mi vagy te nyul?....

Soha nem fogom elfelejteni ezt a beszelgetest :) Akkor rosszul esett nekem is, de miota megvannak a picik dedikem hetente nyaggat, hogy menjünk hozza :)

2013. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

átérzzem a helyzetet a családban sajnos nem tul jok a gyermekáldás tapasztalatai,2 családtag is hamarabb terhes lett mint én néhány honappal de sajnos csak nekem maradt meg a pici,egyikük 14.héten elvesztette másik 27.héten megszülte,nem lehetett visszatartani,4napot élt :( nagyon nehéz hogy mit mondhatok mit nem a jelenlétükben,hogy ne bántsam meg őket de ugyanakkor tudjam átadni a boldogságunkat,ők megprobálnak normálisan viszonyulni hozzám de azért érzem hogy rosszul esik nekik,nem azért hogy nekem rosszat kivánjanak hanem mert nekik igy alakult :( de én nem tehetek rolla ami velük történt igy szerintem neked sincs okod rosszul érezni magad!miért kellene hozzájuk igazodnod?ez butaság,főleg attol aki ezt mondta nektek!


Ikres anyuka jol megmosolyogtattál :P bár abban a helyzetben biztos nem volt vicces...

2013. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell tenned semmit, a nagynénéd, lehet, nem ugyanazt gondolja, mint a nagymamád.

De, ha vigasztal, nem vagy egyedül ezzel a problémával. A barátnőm hosszú évek várakozása, több vetélés és egy válás után az új párjától végre teherben maradt, és már közel 12 hetes a terhesség, jó esélye van, hogy októberben babázzon.

A nagynénje, ugyanúgy, ahogy a tied, 40 feletti, és nem jön össze náluk a gyerek, ő is kb. akkor jött rá, hogy gyereket szeretne, mint a te nagynénéd, és nagyjából ugyanezt élte át húsvétkor, mint te.


Ráadásul, ő végigizgulta, szerette az én terhességemet őszinte örömmel az előbb leírt előzmények után. (Akkor még bőven házas volt, és kb. akkor ment el egy 8-9 hetes terhessége, mikor az enyém megmaradt.)Aki nem tud örülni egy szerette örömének, azt csak sajnálni tudom!


Vagy ott vannak a tesómék, akik 3 és 5 évvel fiatalabbak nálunk, évek óta szeretnének babát, és valószínűleg nem lehet nekik saját, még mesterséges úton sem. A sógornőm 3 méterrel a föld felett lebegett az örömtől, hogy keresztgyereke lesz, hogy a tesójának gyereke lesz.

2013. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!