Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs pénze pelekára,...

Akinek nincs pénze pelekára, az miért nem használ textilt?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem... A hónap végén már naponta jönnek a kérdések, hogy hogyan húzza ki anyuka azt a pár napot, amíg meg nem érkezik a gyes, meg hogy már egy hete alig van mit enni, aztán amikor tételesen felsorolja a kiadásaikat, minden alkalommal szerepel benne a havi 10 ezer pelenkára. Meg itt vannak a néha burkoltan, néha nyíltan pelenkát kérő kérdések, aztán ha valaki javasolja az anyukának a textilt, akkor még ő van felháborodva.

Természetesen elhiszem, hogy nem egy nagy öröm kakit mosni (bár pár nap alatt hozzá lehet szokni), de miért képesek tömegek arra, hogy inkább üres tésztát esznek napokig, de a gyerek fenekén mindenképp drága eldobhatónak kell lenni?

Tudom, törődjek a saját dolgommal. De egyszerűen tényleg nem értem, minek ilyen luxusra költeni, ha már kenyérgondok vannak.

Elnézést, ha valakit megbántottam, de komolyan érdekel, hogy látjátok.



2013. ápr. 3. 14:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen igazad van.
2013. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Én sem használtam soha textilpelenkát, inkább kitapasztaltuk, hogy mindhárom gyereknek az első hat-nyolc hónap után már jó volt az olcsóbb pelenka is. Ezt fizetéskor úgy intéztük, hogy legalább 4 hétre elegendő adagot megvettünk mindig, hogy ezzel ne legyen gond.

Ha már másodszor, harmadszor úgy jár valaki, hogy 20-án nincs egy db pelenkájuk sem, akkor a következő alkalommal már rájöhetne, hogy egy kicsit előbbre is lehet gondolkodni.

2013. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Azért mert a mostani textil pelenkák minősége silány.

A 30 évvel ezelőtti 100* is kifőzhetted és semmi baja nem lett.

A mostaniakat 3* kimosod 60 fokon, és teljesen megnyúlik, szétfoszlik az anyag

2013. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

1-es vagyok.

Használok textilpelenkát, bár nem pelenkázásra, de elég sokszor kimostam már, volt hogy 95 fokon és semmi bajuk.

2013. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Igaz, már rég jártam itt. Nagyon meglep és elborzaszt, hogy vannak ilyen emberek. Az én gyerekem popsiján 37 forintos pelenka van és teljesen jól működik, akár csak a 60 forintos libero és pampers társai. Mi minden hónap elején fizetéskor megveszünk 150-200 darabot és ez kitart bőven egy hónapra.

Én azt nem értem, hogyan lehet olyan felelőtlen egy szülő, hogy hagyja, hogy elfogyjon a pelenka és utána sír. A pelenkát meglehet előbb is venni, nem kér enni, és nem is sok helyet foglal el. És a szülőség a felelősségről szól, hát gratulálok az ilyen felelősségteljes szülőknek.

2013. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
nekünk most vásárolt, teljesen jó minőségű textileink vannak, 90fokon mosom őket, így cáfolnom kell az előző hozzászóló állítását!
2013. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig az akciosat veszem ,igy nem akkora a kiadás a pelenkára és mindig megveszem az egész havi adagot ,amikor megkapom a gyest, igy biztosan marad pelenka a honap végére is , amikor már kevés a pénz.

Sajnos a viz is drága , rengeteg viz elmegy a mosásra is , nem biztos , hogy olcsobb , mint az eldobhato pelenka, meg van ahol két pelekás gyerek is van , anyuka egyedül otthon a 4-5 vagy még több gyerköccel , szerintem sem ideje , sem ereje nem lenne még a rengeteg pelenkát mosni. Én mint már irtam annak a hive vagyok , hogy honap elején be kell szerezni a szükséges mennyiséget és akkor legalább a pelenkával nem lesz gond és nem kell a drága , jo az olcsobb is , csak ki kell tapasztalni , hogy melyik gyereknél milyen válik be.

2013. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Ezt én sem értem. Sőt őszintén szólva már néha ott tartok, hogy többet nem jövök fel gyk-ra, mert már itt is megy a koldulás. Meg a siránkozás, hogy így nincs pénz, meg úgy nincs pénz, de cigire meg netre azért futja. Ezt annyira undorító dolognak tartom... és így hónap végén tényleg marhára megszaporodnak az ilyen kérdések.

A mosásról meg annyit, hogy én is használok textilpelust, bár nem pelenkázásra, és én mindig 90 fokon mosom. Most 3 hónapos a pici, úgyhogy már párszor ki lettek mosva, de még mindig teljesen jól használhatók.

2013. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Bukósak voltak nagyon a gyerekeim, 90 fokon, előmosással, fehérítéssel, drága mosóporokkal mostam a textil pelenkákat, amiket a fejük alá tettem, meg a partedlikat, törölközőket is. Minden áldott nap mostam.


Igaz, sosem számoltam ki, de a kakis textil pelusok tömegének mosása is szép összegbe kerülhet... és akkor az állandóan használatba vett mosógép esetleges cseréjéről ne is beszéljünk. Legalábbis a mi jóféle gépünk 2 év állandó használat után eléggé csapágyas lett, le kell cserélnünk.


Persze, ki lehet főzni kondérban is a pelusokat. De én a két rettentően eleven fiam mellett nem mernék napi szinten forró vizet melengetni, főleg hogy ott állhatnék egész nap... ki csinálja meg akkor a többi munkát?

2013. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Az előttem lévők már mindent leírtak:)

Én csak annyit tennék hozzá, hogy az a gyerek, akinek a segge alá textilpelenkát tesznek, az hamarabb lesz szobatiszta általában. Bár én is eldobható pelenkát veszek, de mivel a gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség, nagyon elevenek, így maradtam az eldobható pelenkánál.

Az is igaz, hogy lehet venni pelenkadiszkontban 38-40 forintért pelenkát. Ezekből 100 db max. 4 ezer forint, ami elég sokáig elég egy nagyobb gyereknek már. Ugye a Kérdező, aki felesleges pelenkát kért, annak 21 hónapos a fia. Őt már szobatisztaságra is lehet nevelni, bár a fiúk később érnek, ez tény. De ha már kevés a pelenka, akkor 20 db-ot is lehet venni, akár 800 Ft-ért is diszkontokban.

2013. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!