Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A betöltött 91. nap után hogy...

A betöltött 91. nap után hogy tudom igénybe venni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Nem tudom, kitől kell kérnem a papírt, van-e formanyomtatvány,vagy igénylő lap, az hol szerezhetem be, ilyesmi... nincs fogadott orvosom, a háziorvos nem hallott róla, és nem tudom, hogy megy ez. Jövő hét hétfőn töltöm a 13 hetet. És miért csak a gyermek születéséig jár? Köszi a segítséget!
2013. ápr. 9. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény ( legalábbis így volt nálam ) a betöltött 20. hétnél kérvényezhettem,én a munkáltatómnál kaptam formanyomtatványt azt kitöltöttem,és ők tovább küldték,de azt hiszem amúgy hogy az állam kincstárnál leeht igényelni,és nem a szülésig jár,hanem utána is. a lányom 9 hós és még mindíg kapom. de minden év elején újra kell igényelni
2013. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Betöltött 91. nap után lehet igényelni. Pl. innen tudod letölteni:

[link]

A terhesgondozáson adnak hozzá igazolást, amit nem kell csatolni, csak neked kell 5 évig megőrizned. A kitöltött nyomtatványt a munkáltatónak kell bevinni. A szülés után is jár természetesen, csak újra ki kell tölteni a már megszülett gyermek adataival.

2013. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi! Még egy kérdés! Ugye ehhez még nem kell meglennie 4 pecsétnek, mint az egyszeri támogatáshoz, mert már ilyet is hallottam...
2013. ápr. 9. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehhez nem
2013. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nem kell hozzá semmilyen aláírás. Az majd az egyszeri anyasági támogatáshoz kell. (Ez utóbbihoz 4-szer kell terhesgondozás keretében megjelenni.)
2013. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 36 hetes vagyok, eddig nem tudtam h lehet igényelni, vissza menőleg is lehet igényelni??
2013. jún. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!