Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg gyeden vagyok! Nem...

Dink@ kérdése:

Jelenleg gyeden vagyok! Nem én veszem igénybe a családi adókedvezményt! A gyedet a minimálbér után kapom! Mennyi gyed jár így? Mert ugye bár emelték a minimálbért január 1-től! De a gyedem összege ugyan annyi mint tavaly! További szép napot!

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
mióta vagy gyeden?
2013. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyik évben igényelted a gyedet?

Ha 2012-ben igényelted, akkor a 2011-es napi bruttó átlagbéredből számolják a gyeded, hiába emelik meg a minimálbért, neked attól nem emelkedik a gyeded, mert nem max. gyedes vagy.

2013. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2012. május 20.tol vagyok gyeden!
2013. márc. 11. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor sajnos,nem vonatkozik rád az emelés
2013. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 11. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked nem emelkedik a gyed, a minimálbér emelésével. A 2011-es béredből számolták, ezt az összeget fogod kapni, míg gyeden vagy.

Az is, aki idén igényli a gyedet, annak is a tavalyi bérét nézik, aki 2014-ben igényel gyedet, annak nézik a 2013-as bért.

2013. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, higy a minimálbér most emelkedett semmit nem jelent, attól neked még nem lesz több az alapod, mivel korábbi fizuból számolják, a minimálbéremelésével, csak azoknak jár emelés, akik a mx gyedet kapják és több volt a fizujuk a minimálbér kétszeresénél.
2013. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!