Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Barátnő az...

Mit csináljak? Barátnő az ilyen Anyuka? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fiatal anyuka vagyok,22 éves. A várandósságom alatt elveszítettem az összes barátomat,mert ugye őket még nem a babázás érdekli,barátnőm eleve nem volt sajnos. Aztán egyszer megismerkedtem egy szintén fiatal anyukával,együtt vártuk a babánkat,végül az ő babája 5 héttel idősebb,mint az enyém. Nagyon jól megvoltunk,de mostanában azt érzem,folyton csak hozzám vágja,hogy bezzeg az ő gyereke már ezt meg ezt is csinálja. Néha tudunk beszélni csak,de olyankor csak arról van szó,hogy az ő gyereke már bilit kapott,hogy ő már evett a sonkából,hogy ő már a kukit(azt a kukoricás izét) rágcsálja,hogy ő már áll,meg ül és 4 hónaposan már mászott. Az én babám most 6,5 hónapos és még csak forog és forogva közlekedik. Már ott tartok,hogy ha ír,alig van kedvem válaszolni,de nem merem megmondani neki,hogy mennyire bánt amit csinál,mert rosszul esik,a gyerekek nem versenylovak,mert félek,hogy akkor már vele sem tudok beszélgetni,és nincsen más barátnőm. Akármit mondok túllicitál,tegnap meséltem,hogy a babám végre megint kakil minden nap,erre közli velem,hogy az ő gyereke kétszer kakil egy nap. Most ezek apróságok,tudom,meg ne vegyem fel,de ha már minden egyes beszélgetésünk erről szól csak,már összegyűlik. Nagyon fáj,nagyon bánt,mert úgy érzem,lenézi az én gyerekem,meg engem,mint anya. De ha megharagszik rám,akkor nem marad nekem senki. Mit tegyek?

2013. ápr. 10. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek tényleg nem versenylovak. Nem tudom, milyen hangnemben szoktatok beszélgetni, de lehet, hogy amikor elújságolja neked, mi történt velük, csak büszke rá és szeretne, ha te is vele örülnél. Az én fiam elég lassú volt mozgásfejlődésben és későn is kezdett beszélni, így én is mindig hallgathattam, hogy kinek a gyereke ügyesebb, de nem haragudtam meg ezért. 3 éves korra kb. ugyanott fog tartani mindegyik gyerek. Addig meg örültem, hogy bár az enyém nem jár 10 hónaposan, de erős lesz a háta és lehet hogy óvatosabb, de legalább kevesebbet esik. És lehet, hogy nem beszél, viszont már rajzol, épít és kirakózik. Most 2 és fél évesen meg egyre kapom a dícséreteket a bölcsiből, hogy milyen okos (pl. 3 hónap alatt eljutott a baba-mamától a hosszú összetett mondatokig). Úgyhogy nyugi, ne szállj be egy képzelt versenybe.
2013. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szótáramban ő nem "barátnő" kategória.

Nekem már több gyerekem van, megtapasztaltam, hogy számos anyukával köthetünk ismeretséget, lehetünk jó viszonyban, de akivel csak a gyerek a téma, az biztos hogy nem mélyül barátsággá. Azok a barátaim, akikkel "minden másról" beszélünk leginkább. Sőt, a gyerekeink nem is feltétlenül vannak barátságban.


Indulj más felé, menj el klubokba, játszótérem ismerkedj, hátha találsz egy igazi barátot. Ez jobb nem lesz.

2013. ápr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt megértem,hogy szükséged van a "barátnődre",másrészt rajtad múlik mennyire viseled a bezzeganya stílust.Az én barátnőm is ilyen volt mindig mindent az ő babája csinált hamarabb ügyesebben,ezt sose felejtette el közölni,viszont én főztem jobban és írtó sokat szexeltem a férjemmel.Én ezekkel húztam őt.Meg lehet találni,mivel lehetek én a bezzegebb,csak,hogy érezze a törődést.Most 2 évesek a fiaink az enyém szépen beszél,az övé csak nyög és mutogat viszont az övé bilizik,az enyém meg nem.Ja és hamar túlestünk a bezzeganya stíluson,bár mi megtaláltuk a közös hangot és alapból megvolt a barátság nem csak úgy kialakult,a bezzeganyaság pedig egyet jelent a büszkeséggel,amit valóban nehéz ám elfojtani vagy csillapítani.

Ha végképp kikészülsz az anyukától keress másikat olyan sokan vagyunk.

2013. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon hasznosak voltak. Én elég(nagyon) érzékeny vagyok,így valóban lehet,hogy nem támadásnak szánja amit ír,de nekem úgy jön le,mivel akkor rukkol elő valamivel,ha végre én is tudok írni valamit a saját gyerekemről. Kedves Második,ebben igazad van,semmi másról nem tudunk beszélgetni,már többször próbáltam szóba hozni,hogy adjon tanácsot a párommal kapcsolatban,de azt mindig kikerülte. Így a beszélgetéseink abból állnak,hogy dicsérgetem,hogy milyen ügyes a babája,milyen okos, milyen nagylány már. Sajnos itt felénk,ahol mi lakunk nincsenek klubok,játszótérre meg még nem tudok járni a babámmal,még ülni sem tud. A "barátnőmnek" pedig mondjam meg,hogy úgy érzem,másról sincs szó,csak az ő gyermekéről,vagy hagyjam az egészet? Megbántani nem szeretném.
2013. ápr. 10. 09:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as Neked is köszönöm a választ,igazad van. Talán inkább akkor nem is kéne mondjak neki semmit,csak hagyni az egészet,aztán lehet,hogy majd egyszer más témánk is lesz végre. Csak mindig úgy érzem,ellenem irányul,úgy fogalmaz mindig,hogy az én hibámból tud az ő gyermeke többet az enyém meg kevesebbet,mert én máshogy csinálom,mint ő. Jó volna találni egy barátnőt,akivel nem csak a gyerekekről lehet beszélni :)
2013. ápr. 10. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is fiatal anyuka vagyok, bár már 2éves a fiam.

Ugyanez a helyzet a barátnőmmel, elmondom a problémámat ő rákontráz huuu neki sokkal nehezebb, rosszabb...

Nagyon unom már.

Írj privit ha gondolod

2013. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Goldie76 ***** válasza:
Szia, szerintem az ilyen nem barátnő kategória, és határozottan mondd meg, hogy neked ez rosszul esik amiket mondd, mármint hogy NEKED úgy jön le, mintha ez verseny lenne a 2 gyerek között és kérdd meg, néha te is hagy mesélj a te gyerekedről, ne csak az övéről szóljon minden. Persze a másik felet is megértem, hogy az ő gyereke a legszuperebb a világon. Ha meg akarod tartani ezt a barátságot, mondd el, hogy TE ezt így értelmezed, hogy állandóan versenyként tünteti fel ő az saját meg a te gyerekedet. Ha barátnő, akkor megérti az aggodalmad, ha nem, és megsértődik, akkor nem is volt barátnő. Hagyd a fenébe. Az hogy napi szinte frusztrál ez téged ennek semmi értelme. Állj ki magadért és a gyerekedért, és meglátod minden rendbe jön. Sok sikert!
2013. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen volt a barátnőm. Egy héttel idősebb gyereke, mint enyém.

Akármit mondtam mindenre azt mondta, jaj azt már ő is csinálja régóta.

Aztán besokalltam, beolvastam neki es azóta nem is találkoztunk.

Nekem is ő volt az egyetlen akivel beszéltem, mert a legjobb barátnőm elköltözött, a többiek külföldre mentek dolgozni.

Most ő sincs. DE,sokkal-sokkal jobban érzem magam.

Nekem megérte megszakítani vele a kapcsolatot.

Azt hittem ha nem lesz senki nagyon rossz lesz, de sokkal jobb így egyedül, mint vele volt.

2013. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zabmester ***** válasza:

Ilyen "barátnőm" nekem is volt, bár mi tényleg összebarátkoztunk, mármint a második válaszoló "barátságdefiníciója" szerint is, úgy értem, nem csak a gyerek volt a téma, de mi is mindketten fiatalok voltunk, első baba, satöbbi, eleinte persze ennek kapcsán ismerkedtünk meg, de később már sok más dolgot is megbeszéltünk egymással. De ő is ugyanezt csinálta, akár a gyerekkel kapcsolatban, akár más dolgok terén is. Ha valaminek örültem, akkor ó, hát ilyen vele is volt, csak persze sokkal jobb, ha valami miatt bosszankodtam, akkor ugyanaz vele is megtörtént, csak sokkal rosszabb volt, ha valami eszembe jutott, akkor természetesen neki már jóval korábban eszébe jutott ugyanaz.

De gyerek nélkül is ismerek ilyen embereket, nem kell ehhez feltétlenül szülőnek lenni. Van egy ismerősöm, az mindenkivel ezt csinálja, mindig versengeni akar mindenkivel, és közben akkorákat kamuzik, hogy majd leszakad a plafon, pedig hát nála gyerekről szó sincs, csak bárki megszólal, akkor ő rátesz még egy lapáttal.

2013. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!