Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyerekei között alig 1 év a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 4 hónapos kisfiam és kiderült,hogy 6 hetes várandós vagyok.Nem tudom mit tegyek...Nem terveztünk babát és veszélyes is lenne,mert császárral szültem,de lehet hogy mindennek ellenére bevállalnánk...TAPASZTALATOK???

2013. ápr. 4. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az ismerőseim közt van ilyen,hogy 5 hónapos volt a pici mikor újra terhes lett,megoldotta gond nélkül a két picurral,és úgy,hogy a férje külföldön dolgozott segítsége nem volt.ő rendesen szült.sz.tem beszélj a dokiddal!
2013. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 13 hónap lesz a lányok között.

Nem egyszerű,de nagyon megéri,alig várom,hogy a pocaklakó is megszülessen.Az első terhesség problémás volt,ez nem az,a kislányom is császárral született,mégis bevállaltuk,megfelelő orvosi kontroll mellett nem lehet nagy baj.Megfordult az abortusz,de nem tudtam volna elvetetni,mert ránéztem a kislányomra,és rájöttem egy másik ilyen csodálatos élet fejlődik bennem.Rendszerre kell a babáknál törekedni,és akkor jó lesz minden.Ennek a kis korkülönbségnek is vannak előnyei:)

Az én kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2013. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már voltam dokinál,ő azt mondta hogy nem tanácsos ilyen korán teherbe esni császár után,de neki támogatnia kell a terhességet...Nálunk is felmerült az abortusz és még mindig megy a huzavona,nem tudom mit tegyek...Külföldön élünk,semmi segítségem.A férjem reggel 7-től este 7-ig dolgozik...nehéz,de még nehezebb lenne a műtét...
2013. ápr. 4. 11:02
 4/5 A kérdező kommentje:
A kisfiam november 26-án született és ezzel a babával november 26-ára lennék kiírva.....
2013. ápr. 4. 11:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 hónap a különbség, nem vészes velük az élet. :)

Nem lehet szavakkal elmondani, mekkora boldogság a két kicsi! Most már nagyobbacskák, és mindig mondjuk egymásnak a férjemmel, hogy a legeslegnagyobb boldogság az életben az, amikor látod, hogy a gyerekeid mennyire szeretik egymást. Sírni tudnék a meghatottságtól, amikor az egyik megüti magát, és a másik megy megpuszilni az "aú-t", vagy amikor vigasztalódni egymáshoz bújnak. Vagy csak szimplán sétálnak előttem a járdán kézen fogva. :)

Szerintem ami nagyon fontos, hogy mindenki a környezetünkben vegye tudomásul, hogy KÉT gyerekünk van, mindkettő kicsi, és az nem egyenlő EGY gyerekkel (sem a három éves korkülönbséggel). Hanem kb. négyszer annyi meló, és negyed annyi rugalmasság. Ha visszagondolok a kezdeti nehézségekre (mos már 2 és 3 évesek), csak olyan helyzetek jönnek elém, amikor kimondva-kimondatlanul elvárták tőlem, hogy úgy jöjjek-menjek a két gyerekkel ide-oda-amoda, mint a sógornőim egy gyerekkel. Plusz nekik van saját kocsijuk, nekem nincs. És ez valahogy kihatott az élet minden területére. Hogy nálunk sosincs rend, hogy én nem kapom magam egy hívásra, és indulok 20 percen belül a két gyerekkel úszni, hogy én soha nem megyek a nagyszülőkhöz, ezért hétvégén az a kötelező program, miközben akkor tudnék valamit haladni a háztartással is...

Szóval az egész nem vészes, könnyebb, mint az ember gondolná, de nem könnyű. Azért inkább arra kell számítani alapból, hogy nehéz. Mert az. Nem kétszer olyan nehéz, mint egy gyerekkel, hanem legalább négyszer annyi meló.

2013. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!