Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetem a postástól,...

Hogyan kérhetem a postástól, hogy hozza el őbb ki az árvaságit/nyugdíjat?

Figyelt kérdés
A múlt évben kértem egyszer,akkor valamilyen fontosabb dolga miatt a postás csak egy nappal előbb tudta kihozni!Az a gon,hogy új postásunk van,elég mogorva,és szinte alig látni,a számát se tudom!A főpostára be lehet telefonáli,vagy hogy van ez?16.-án kéne kapnom,de az most nagyon messze van

2013. ápr. 10. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem a postán múlik,nem a posta fizeti neked az árvaságit, ők csak a kézbesítők, akkor adják neked, ha nekik kiküldik.
2013. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
nem kivánságmüsor akkor tudja kihozni mikor megkapja az összeget:)
2013. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem,tényleg így van,évente egyszer lehet kérni!Ha a posta megkapja a pénzt,utána nem tudom mennyivel rá kézbesítik,de tényleg volt,hogy egyszer hamarabb kihozta,mert kértem!
2013. ápr. 10. 12:47
 4/8 anonim válasza:
100%

Az összes nyugdíjutalványt megkapja a kézbesítő posta a kifizetési időszak előtt 2-3 munkanappal.A kifizetés járáslista alapján történik (nem egy összegben utalja át a Nyufig hanem napokra lebontva),viszont egy évben egy alkalommal lehet-elvileg írásban-kérni a jogosultság előtti kifizetést a postától.Szóval bemész a kézbesítő postára és kéred személyesen az idő előtti kifizetést (akár a postahivatalban is kifizethetik).Személyit és lakcímkártyát vigyél magaddal.

Üdv:egy postás.

2013. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet,köszönöm szépen!
2013. ápr. 10. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont 15-e előtt nem kaphatod meg a pénzt...
2013. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen,azt nem írtam hogy az első kifizetési nap előtt még így sem kaphatod meg sajnos,Fehersrac írta hogy ebben a hónapban 15.-e az első nap.Szerintem hétfőn menj be a postára és kifizetik neked ott helyben.Egyébként szerencsés vagy,mert ha 16.-án jár neked és az első kifizetési nap 15. akkor a járás elején laksz;van akinek csak 30.-án jár a nyugdíj...
2013. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amúgy ha a kézbesítőnek is megéri kihozza hamarabb
2013. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!