Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kellemetlen átmenni...

Mennyire kellemetlen átmenni a másik gyerekorvoshoz kontroll véleményért?

Figyelt kérdés

Egész éves takonykór, az olcsó gyógyszerre is már egy 10-t otthagytam a télen annyit volt beteg a gyerek. És nem javul, szinte semmit. Oké, hogy valaki így reagál az ovira, de ez már nonszensz, hogy egy hónapot járt összesen a gyerek az oviba. És csak a spiropent, azomír amit adjak, majd jobb lesz.


Állandó heves felsőlégúti nyavajára 3,5 évesnek ti mit alkalmaztok, hogy ne 3hét legyen havonta a betegség. Kezdek kicsit torkig lennnnnnnnnnni. "nemvagyokhisztis".


2013. ápr. 10. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az én legnagyobbam is így volt.Többször volt tüdőgyulladása,még nyáron is előfordult.Állandó hörghurut,stb.Csak ette a gyógyszert,szerintem az sem tett jót.A betegség és betegség között is van különbség.Én a legritkább esetben viszem őket orvoshoz(a két kisebbet,a kicsi most kezdte az ovit)mert sokszor ott szednek még rá valamit.A nagylánynál egyébként 9-10 évesen derült ki hogy poratka allergiája van 4 keresztes,mikor már azt mondtam hogy ez nem igaz...az orvos évekig azt mondta hogy a vizsgálat eredménye nem biztos stb.Aztán szedte a gyógyszert,és azóta csak normális mértékben beteg.Az alleriát pedig kinőtte.Tehát valószínű az allergia kis korában is megvolt és könnyebben kapott el mindent,állandó gyulladásban lehetett szinte a hörgője(nálunk hörghurut volt enyhén asztmatikus tünetekkel)erre rájött a baci és lázas volt meg minden.Mondjuk nála nagyon vigyáztam,a széltől óvtam,fertőtlenítés,kézmosás,szóval tuti ez is rátett 1 lapáttal.
2013. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj a kérdésre válaszolva semmi sem kellemetlen,ha a gyerek érdeke azt kívánja.Én se kötök mindent a dokink orrára,pedig 17 éve a gyerekorvosunk.Ennyi.
2013. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vidd el fülorrgégészhez első körben.

Aztán vidd el őt valamelyik kórház ügyeletére, nézzen rá egy másik orvos is.

Kérjél vizeletmintát és vérvételt.


Én ügyeletre vittem a gyerekemet, miután megelégeltem, hogy a mi dokink mindig rábólint, hogy majd meggyógyul. Még szerencse, hogy elvittem, komoly problémáknak vettük elejét.

2013. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Odáig jutottunk el, hogy tudom mogyoró eper por atka allergiája van a gyereknek. Erre kapja az azomyrt(ha szedi ha nem ugyan olyan sajna az állapota)

Igen asztmatikus tüneteket is produkál, amire azt mondják, hogy vagy igen vagy nem. És itt megint megálltunk, hogy mi van a gyerekkel. Issza a hörgőtágítót, meg az ajánlott köptetőt, szívom az orrát. Napok azzal mennek el(ma is), hogy csendesen fuldoklik a takonyban a gyerek, meg amúgy is... jah meg fázik, takaró alatt is most éppen(asszem lázas lesz ó hurrá)

És sajna ha féltem ha nem, egy szellőztetésnél, ha épp nem hajlandó szót fogadni máris 3hétre kidől. Ez még szeptemberig oké is, de így hogy megyek vissza dolgozni:S

2013. ápr. 10. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Megértelek teljesen, nálunk is ez van, mi is szeptembertől kezdtük az ovit, de 2-3 hét betegség, utána egy hét ovi :( Nálunk is poratka-allergia lett kimutatva, erre kap szirupot. Nálunk is volt már mindenféle vírus (kórházban is voltunk vele), elhúzódó köhögés stb. Most volt pár napot oviba, de már újra taknyos. Valamilyen kivizsgáláson voltatok már?
2013. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el máshova is.
2013. ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak az allergia-teszten. A doki csak rálegyint, hogy kinövi... Oké, van aki kinövi, kutya baja se 5évesen, de az is 1,5év még. Most addig hány doboz!rectodel megy még el, vagy hány liter spiropent, meg köptető, meg meg.


Most azon túl, hogy kerítek valakit, aki meg is vizsgálja, egy gyógytea kúrát kezdek a gyerekkel(ha akarja ha nem, hátha)

2013. ápr. 11. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra.Nem tudom mennyire vagy természetgyógyászat párti(én nem)a sógornőm elvitte a szintén allergiás lányát.Valami golyókat szedett a kislány,és állítólag jobb lett tőle.Bár nem tudom mennyire mert 10 éves koráig otthon volt gyesen vele(asztma miatt)de emlékszem akkor mondta hogy jobb volt a kislány állapota.
2013. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!