Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből fogjuk finanszírozni a...

Miből fogjuk finanszírozni a gyermekünk tovább tanulását mire érettségizik? Ha bele gondolunk nekik már diploma lesz olyan mint most az érettségi.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz. Aki jól tanul vagy nyelvvizsgája emelt érettségije az államira most is betud kerülni. Azért ennyire nem elkeserítő a helyzet.

Nekem pl havi szinten 20. ezer a tandíjam, ennyit diákmunkával simán összelehet keresni.

2013. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy helyett van akart lenni.
2013. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegso esetben a diakhitelt is felveheti. Annyi meg, hogy a diplomara ne ugy gondoljatok, mint az erettsegi. Az erettsegi egy alapmuveltsegi vizsga. (Lehetne igy ertekelni a diplomat is,.de azert szerintem "luxus", kidobott penz es ido.) A diplomarol nem szabad azt gondolni, hogy mindegy mibol, csak legyen, es akkoe tuti kap munkat,mert ez nem igy van! A gyermeket inkabb arra erdemes osztonozni, hogy valasszon hivatast! Az meg mar elvalik, hogy ahhoz a hivatashoz, kozepfoku szakkepzes vagy felsofoku kepzes szukseges. Sok kozepfoku kepzessel elert hivatas jobb megelhetest biztosit, mint a diplomak 80%-a. Ezt azert mondom, mert nekem ezt senki nem mondta. Erettsegi utan bolcsesz diplomat szereztem, "baromi muvelt" lettem, de pont annyit er, mintha erettsegim lenne. (Na jo, nem, az esetleg latszik belole, hogy lehet valami gogyim, ha elvegeztem, de nem tobb.)
2013. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi most nyitottunk egy megtakarítási számlát a lányunknak amit havi 11.000Ft-al fizetünk! Jó feltételekkel kötöttük meg és így mire odakerül h egyetem és fizetősre menne lesz miből finanszírozni.
2013. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok vele, hogy ha odaértünk a folyóhoz, átmegyünk a hídon...

a lánynak van számlája, oda gyűjtögetünk, ha akarja felhasználja tandíjra, lakás önerőhöz. ez rajta áll. nagyon támogatom, hogy dolgozzon érettségi után legalább egy évet, találja ki, hogy mit is szeretne csinálni, és ésszel vágjon bele, ne úgy mint a szülei...

miért lenne a diploma olyan mint az érettségi ? a színvonala miatt ? vagy nem értem, hogy ezzel mire gondolsz.

2013. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Havi szinten félre kell tenni egy kisebb,nem megterhelő összeget már fiatal korától kezdve.Vagy nyerj a lottón,kb ez a két lehetőség lesz.
2013. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!