Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák 1 nap mennyi pénzt...

Anyukák 1 nap mennyi pénzt költötök élelmiszerre amiből főztök? Illetve mindig azt főzitek amihez kedvetek van vagy szempont az is, hogy mennyibe kerülnek az alapanyagok? És egy hónapban mennyit költötök a konyhára?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom pontosan, még nem számoltam össze. De alapjáraton spórolós üzemmódban vagyunk. De arra is odafigyelek, hogy azért tápláló legyen az amit eszünk, tehát nem minden nap grízes tészta van, hanem van hús is gyakran, de pl. a kis előrecsomagolt nasikat kerülöm, inkább mindent igyekszem magam készíteni. Saccolni tudok csak: minden nagyon drága mostanában, szerintem így is elmegy 60.000 Ft legalább, de ez alá nem akarom adni, mert az már az egészség rovására menne. Termelni mi nem tudunk semmit, városban lakunk. 3-an vagyunk, egy két éves gyerekkel.
2013. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Nincs "1nap".


Általában 2 napra főzök.

Azt főzöm,amihez kedvem van,vagy amit párom kér (mindig a kaja kitalálása a probléma,megfőzni megfőzök bármit szivesen,csak mondjon valamit).

Havi szinten kb 100ezer amit elköltök ilyenre,ebben mosószerek,tisztitószerek is benn vannak.

Amit ritkán veszek,az a bébiétel,jobb szeretem én csinálni.

1 éves kislány anyukája

2013. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
* havi összeget írtam természetesen :), ha azt vesszük, akkor 2000 Ft jut egy napra.
2013. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Napi szinten nem tudom.

2-3 napra főzök, hús szinte mindig van, mert a rossz evő fiam azt legalább szereti. Sok zöldség, gyümölcs fogy nálunk.

Havonta kb. 80-90e ebben benne van a tisztítószer, (nem sok, mert ecetet, szódabikarbónát használok legtöbbször) mosószer, tisztálkodási cuccok (tusfürdő, sampon)

2013. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Minimum egy 100-as megy el kajára/hó.
2013. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
igyekszek olcso es taplalo etelt adni a gyeremnek mi 70 0001
2013. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2 napra főzök. Eléggé spórolósan vagyunk. Hálistennek disznóhúst kaptunk a tágabb családtól, így csak más "típusú" húsra költök kb havonta 3-max 4szer. Kétnaponta veszek zöldséget minimálisat. Gazdagabbat csak hétvégente szoktam főzni. Hétköznap a legtöbb a tejtermékekre megy el (tej, túró, tejföl..).

Szóval hétköznapi szinten úgy kb. 600 Ft megy el, egy hétvégére pedig 2000 Ft. Havonta ez kb 20000 Ft.

2013. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es és azt megkérdezhetem,hogy miket szoktál főzni?Én is spórolni szeretnék de az istenért nem megy...:(
2013. ápr. 15. 15:30
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen régi jó leveseket, amikre kiskoromból emlékszem :) mindenféle zöldséglevest, paradicsomlevest, kaporlevest, krumplilevest, (ha tojást kapunk) tojáslevest, gombalevest, hétvégén meg húsleveseket.

Másodiknak húsból könnyebb bármit, mert most van a fagyóba tartalék. Egyébből csirkemájat kakukkfüvesen vagy magyarosan rizzsel. Köretnek tészta, krumpli, főzelékek. "Húsos" pitét - ez elég olcsó de nagyon laktató.

Hús nélkül: tejfölös-sajtos tészta, diós tészta, dödöllét, lángost, túrógombócot, smarnit (vacsira).

Hát nagyjából ezeket szoktam.

De tényleg könnyebb így hogy kaptunk húst hisz az nagyon drága alapból. Hétköznap ketten ebédelünk a kislányommal, hétvégén hárman. A kisfiamra költünk most a legtöbbet, most kóstolgat :)

2013. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem is egy 5 hónapos kislányom van.:)Húsos pitét még nem csináltam.:)
2013. ápr. 15. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!