Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az elég furcsán jön ki ha...

Az elég furcsán jön ki ha különösebb neveket adtunk az eddigi 2 gyerekünknek (minél ritkább legyen ez volt a szempont) a harmadiknak meg gyakori nevet adunk?

Figyelt kérdés
Valahogy megváltozott az ízlésünk, vagyis leginkább az enyém. Mindig is annyira furcsállottam ha így stílusban tök más nevek vannak egymás mellett biztos értitek mondjuk egy színmagyar név meg mondjuk egy Dzsesszika vagy ilyen klasszikusabb név mint az András és akkor mellette szintén ilyen épp aktuális divatnév mint mondjuk Jázmin vagy Zoé. Mit gondoltok erről?
2013. febr. 7. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Magasról teszek rá, hogy mi divat, és mi nem. A gyereketek egyéniségéhez, vagy egy általatok remélt tulajdonságot, vagy ilyesmit jelentő nevet válasszatok.
2013. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Furcsa, de ez nem feltétlenül rossz, inkább olyan érdekes, lesz abban a testvérpárban valami plusz.

Szóval szerintem nyugodtan mehet a két eltérő típusú név.

2013. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem fura, olyat adjatok, ami tetszik nektek most. Kíváncsivá tettél. Mik a gyerekek neve? Megígérjük, hogy nem szóljuk le :) - én legalábbis biztos nem.
2013. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rabán, Danuta.

És most ilyen nevek tetszenek mint az Anna, Vivien és Nóra amik teljesen gyakori nevek...

2013. febr. 8. 08:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jó szerintem és pl. az Anna még illik is hangzásban a nagyobb gyerekek nevéhez.
2013. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa lenne, ha a másik kettő mellé most egy Anna lenne a gyerkőc. Tetszenek a gyermeked nevei. Semmi olyan nincs most, nem tetszik, ami illene a sorba?

Nekem is 2 gyermekem van, mindkettő régi magyar nevet kapott. Egyiküké ma már elfogadott, szinte tömegnév, a másik neve pedig nagyon ritka, de a származásuk akkor is közös. A 3. babának is mindenképpen magyar nevet fogunk adni. Addig keresünk, amíg nem találjuk meg a megfelelőt.

2013. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, ha más stílusú nevek. Olyan, mint a pöttyös nadrág csíkos inggel:)


Én mindenképpen megpróbálnék a sorba illő nevet találni, ami szintén különlegesebb.

2013. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így olyan hangzásra, mintha nem egy házasságból születtek volna. Ha csak a keresztnevüket sorolod fel valakinek, simán azt hiszi.
2013. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem is így jön le...szóval nem tetszik így annyira de közben meg ezek tetszenek csak nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2013. febr. 8. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a Vivien szerintem nem olyan nagyon kirívó, mint az Anna vagy a Nóra. Azok talán tényleg furák lehetnek, de én a Vivient simán adnám...
2013. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!