Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt? Hogyan...

Miért csinálja ezt? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó. Másodjára vagyok terhes, végzős gimnazista vagyok. Aki csak elítélni tud, ne is olvassa tovább. Tavaly, amikor először lettem terhes, és elmondtam neki, ő ragaszkodott hozzá, hogy vetessem el, nem akarta megérteni, hogy én erre nem vagyok hajlandó. Aztán, amikor spontán elvetéltem, meg sem próbálta véka alá rejteni, hogy mennyire örült. Nem is csoda, hogy elvetéltem, mert stresszelt az egész család, és a párom is.. na mindegy.

Ha összeveszek a párommal, azzal jön, milyen hülye vagyok, megint egyedül leszek, és bedepizek. De ha vele vagyok, azért morog folyton, az elején még tiltott is tőle. Ki érti ezt? Néha nem tudom eldönteni, hogy engem véd tőle, őt tőlem, vagy engem a magánytól.. Valahogy felváltva a hármat.

Mióta tudja, hogy másodjára is teherbe estem, a pénz a fő téma. Májusig van öcsémmel Gyes-en, és amiatt hisztizik, hogy júniustól nem kap majd rám semmit, pedig egyébként is vissza kellene mennie dolgozni. Azt mondja miattam kell visszamennie, mi lesz így vele, satöbbi, pedig eddig is jól tudta, hogy nem tud sokáig csak belőlünk megélni. És a suli... mióta az osztály tudja, mi a helyzet, nem mintha piszkálnának, nagyon rendesek és toleránsak, nincs kedvem bejárni az órákra. Egyébként is minimum 1 tárgyból buknék, szóval nem lesz meg se az évem, se az érettségim. Pótvizsgázni nem tudok, mert nyáron szülök. Csak stresszel az egész, márpedig nincs szükségem arra, hogy folyton feszült legyek, a gyereknek is árt. De ha otthon vagyok, anya már kora reggel felébreszt, többnyire direkt, még szólongat is, van, hogy csak azzal, hogy az öcsémmel beszél, tévét kapcsol, hangosan zörög. Nem akarnék én délig aludni, csak 8-ig, mert rugdos a pici és rosszul alszok, de nem hagy. Múltkor megsértődtem rá, és csak azért sem keltem fel, mire piszkálni kezdett, és ordítozott velem. Nem volt hajlandó elmenni otthonról, és rám fogta az egészet, pedig másra sem vágytam, minthogy csak pár órára egyedül maradhassak, nyugiban.

Amikor végre fegyverszünet van köztünk, egyéb módjait találja meg, hogy bosszantson. Már vagy egy hónapja látszik a hasam, egyre inkább, és folyton furán néz rám. Múltkor is megjegyzést tett rá, hogy már nagyon kerekedik. A baba is nő, és híztam is, ez igaz, de 6 hónap alatt 5 kiló szerintem normális. 170 cm és 66 kiló vagyok 26 hetesen. Azt mondja 8-10 kiló a normális, de még bőven ezen belül vagyok úgy is, hogy néha nassolok. Bagoly mondja, ő igencsak túlsúlyos, állítólag 30 kilót szedett fel velem, akkor meg miért hozza fel állandóan a dolgot? Szerintem irigykedik, főleg arra, hogy viszonylag jól viselem a terhességet, de ha mégis panaszkodok, akkor rosszallóan néz rám, és azt mondja, én vállaltam, ez ezzel jár.

Néha azon gondolkodok, hogy jobb lenne elmenni valahova, de hova? A párom nyakába sem akarok akaszkodni, amíg nem hozza fel, hogy szeretne velem összeköltözni. Valahogy anyához kellene alkalmazkodnom, de tényleg nem tudom hogyan. Az öcsém is folyton felidegesít, pedig aranyos ő, csak egyszerűen nincs türelmem hozzá, folyton azon agyalok, mihez kezdhetnék ebben a helyzetben.



2013. ápr. 16. 16:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
A párod dolgozik, ő kivel él? Örül a gyereknek? Szóba került már az összeköltözés?
2013. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a "párodra akaszkodni?" Neki inkább kötelessége eltartani titeket, mint anyukádnak.


Ne haragudj, de anyukáddal értek egyet. Eleve nem hiszem, hgy 2x teherbe estél védekezés mellett, nyilván nem védekeztetek.

Ami meg a sulit illeti, az nem nagyon kedv-kérdés. Iskolába járni kell(ene). Gondolod, baba mellett majd könnyebb lesz? Vagy hogy tervezed, be sem fejezed, le sem érettségizel? Miből fogsz megélni 5-10 év múlva? Szidod anyukádat hogy "belőletek él", de te magad is ezt az életet váalsztod....


Hogy mit tegyél? Vállalj felelősséget a tetteidért. Nem attól leszel felnőtt hogy gyereket szülsz anyád nyakára. Járj be a suliba, érettségizz le és minél előbb tisztázd a kapcsolatod a pároddal, költözzetek össze. N

2013. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon felelőtlen vagy! Miért anyukád nyakára akarsz szülni, ha te nem tudsz eltartani egy gyereket és a pároddal sem akarod eltartani? Az öcséd idegesít, de azt hiszed, hogy a saját gyereked nem fog? Egy kisbabával nagyon sok gond van, és sokat sír.

A másik dolog: Ha ilyen sűrűn teherbe esel, akkor miért nem védekeztek?

A te esetben a gyerek érdeke az, hogy nem születik meg..

2013. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
ez tipikusan egy olyan helyzet, ahol senki se úgy áll hozzá a gyerekhez, ahogy kellene: az anyukád az utánad eddig kapott járulékokat sajnálja, te bukásra állsz, de már úgyis mindegy, a gyerek jó felmentés a suli alól, az apa meg mellékes szereplő, épphogy meg van említve a történetben. holott az volna a normális, ha most ti ketten a gyerek apjával tervezgetnétek a közös jövőt és nem úgy állna össze a fejedben, h őt nem ildmos "zavarni". nyilván ezt sugallja a hozzáállása is.
2013. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát már ne haragudj, de mi az, hogy ráakaszkodni a párodra, amíg ő nem akarja, stb. Ha már a gyereket megcsinálta, akkor vállalja is a felelősséget érte, ez nem szeretném-kérdése. Nem anyukádnak lenne a feladata eltartani a te gyermeked, vagy ezt hogy gondoltátok? Hogy van megbeszélve?
2013. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán akarsz vizsgázni, akkor fogsz tudni. Csak kifogást találtál magadnak, mert jön a gyerek. Majd megedződsz remélhetőleg, meglátod mire képes az ember, ha gyereke van.

A párod pedig nem vállalja a felelősséget, ha nem akar veled összeköltözni. Akkor kinek szülsz tényleg? Mert más is nevel egyedül gyereket, de ha Te is így jársz, majd megbánod, hogy nem tanultál. Sőt, én azt mondom, egy nő akkor is tanuljon és álljon meg a lábán, ha van mellette egy igazi férfi, mert sosem lehet tudni, mit hoz a sors.

2013. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"A párom nyakába sem akarok akaszkodni, amíg nem hozza fel, hogy szeretne velem összeköltözni"


Pedig ha gyereket csinált neked, akkor az ő dolga eltartani, nem az anyukádé.

2013. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A párom jelenleg munkás szálláson él egy tanyán, ahova nem költözhetek. Természetesen neki a feladata, hogy eltartson minket, de amíg rendeződik a helyzet, és kialakul, hogyan tovább, addig édesanyámmal kell laknom. Anyagilag támogat a párom, de igen, valóban, maga a hozzáállása sugallja azt, hogy semmit se próbáljak meg ráerőltetni, őt hiába zaklatom azzal, hogy márpedig jövő hónaptól vele fogok lakni, oldja meg valahogy. Magától is tudja, hogy ez a cél, de attól még nem lesznek hamarabb elintézve a dolgok, hogy noszogatom. Ő úgy van vele, ráér ha nyárra rendeződik a helyzetünk, egy-két hónapig el leszünk valahogy négyesben anyuval és az öcsémmel. De az öcsém is nagyon aktív, folyton figyelni kell rá, ráadásul a tagadó korszakában van, amikor csak azért sem csinál meg valamit, ha nem tetszik neki, vagy csak azért is megcsinál valamit, hiába tiltjuk meg. Az édesapja elhagyta anyát, (az enyém más városban lakik) nincs se apai szigor (néha kénytelen vagyok ezt pótolni), se férfipélda, és úgy érzem, nélküle is elég nehéz az első időszak a picivel, ő pedig ha akkor is zajongana, amikor a pici épp hagyna aludni, egyszerűen borzalmas lenne. Folyton vele akarna játszani, és féltékeny lenne rá.. Ami egy esetleges testvér érkezésénél is előfordulhat, de pluszban még az is aggaszt, hogy én a picit máshogyan szeretném nevelni, egy helyen két gyereket különböző módon pedig lehetetlenség. Elsősorban anyával akartam jutni valamire, ezért is írtam csak róla, de ha nem is most, pár héten belül muszáj lesz a párom tudomására hozni, hogy ez nem állapot, csináljunk valamit, csakhát jó lett volna kivárni, hogy magától jut-e valamire, hogy tudja intézni a dolgokat. Ha nem talál a városban munkát, hiába nyúznám, hogy menjünk albérletbe. Ha nem hozakodik elő semmivel, természetesen beszélek vele, csak próbálok megértő lenni vele, mert most neki sem könnyű, hiába szeret minket, nem akarok összeveszni vele is.
2013. ápr. 16. 17:43
 9/28 anonim ***** válasza:
És ha meglesz a gyerek, mi lesz? Nem veszel pelenkát, mert nem akarod zargatni a párodat?
2013. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

"Ő úgy van vele, ráér ha nyárra rendeződik a helyzetünk, egy-két hónapig el leszünk valahogy négyesben anyuval és az öcsémmel."


Lehet, hogy ő így gondolja, de anyukád nem. És úgy látom, hogy te sem. Neki sokkal egyszerűbb így, aztán figyeld meg, hogy akkor meg azt fogja mondani, hogy ha már eddig nem sikerült és kibírtuk, akkor ki fogunk bírni még egy keveset stb., stb. Kifogás! Ilyenkor talán elgondolkozhatnál, hogy anyukéd miért akart abortuszra beszélni. Hogy lehet ilyen körülmények közé, ráadásul TUDATOSAN gyereket vállalni? Ez nem olyan dolog, hogy majd lesz valahogy!!! Anyukád csinálta azt a gyereket? Mégis úgy néz ki, hogy rá több felelősség és dolog marad az egészben, mint a párodnak. Az elején írtad, hogy aki elítél azért mert ilyen fiatalom terhes vagy, inkább ne is olvassa tovább. Hát én ezért nem ítéllek el, mindenki akkor szül, amikor akar. De ilyen felelőtlenséget látva viszont már felháborodok. A suli befejezésének még a gondolata sem merül fel, ebből is látszik, hogy mennyire nem gondolsz a jövőre. Sem lakás, ahol élhettek, de ezesetben még támogató szülői háttér sem, a pasi lelép, "ej ráérünk arra még" gondolkozással. Nagyon sajnálom szegény gyereket, anyukádat pedig maximálisan megértem!

2013. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!