Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? A lányomat? A férjemet? Kezdek besokalni!

Figyelt kérdés

3éves a kislányunk,az apja minden nap 12órázik este 8után ér haza. Olyan a gyerek mint a legtöbb 3éves,de ha az apja itthon van teljesen kifordul magából,kezelhetetlen lesz egy igazi hisztigép!:(

Nálam meg mostanában pillanatok alatt elszakad a cérna! Az egy dolog hogy 11-nél előbb nem lehet ágyba dugni(megvárja az apját),de kész tortúra a lefekvés. Mindent kitalál a kisasszony! Hiába mondom a férjemnek hogy csak akkor ilyen mikor ő is itthon van. Mindent ráhagy a gyerekre én meg ha már az ezredik kérés után rákiabálok,a párom nekem áll hogy miért üvöltök a gyerekre(persze nem üvöltök,csak a férjem felnagyítja).


Ha leül a gyerekkel játszani nem is figyel rá,olyan mintha süketnéma lenne! Nem tudom hogy direkt csinálja e de 1000x szól hozzá a gyerek(sokszor én is) de ő meg sem hallja.

Ma is leült a gyerekkel színezni,de nem is azt csinálta hanem a tévét bámulta. A lányunk meg szinte könyörgött neki hogy csinálja már,ő meg mint aki süket. Én egy ideig hallgattam de egy idő után rászóltam hogy minek játszik a gyerekkel ha a tévét nézi!

Ezen persze jól összevesztünk!:(((



2013. febr. 23. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A kislánynak szerintem kevés az apjából azért hisztizik ha otthon van. Főleg úgy hogy a férjed ekkor sem figyel rá. Vele kellene ezt szépen megbeszélned. Fárasztó dolgozni, ennyit pláne, de attól még apa.
2013. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Légy türelmesebb! Azért én 8 órai munka után is csak nézek ki a fejemből sokszor... és ehhez még hozzájön az utazás oda-vissza.. én nem csodálom a férjed viselkedését, (fáradt) ha nem haragszol. Elmúlt a kislány 3 éves.. akkor időszerű, hogy lassan te is visszamenj dolgozni, és akkor a férjednek nem kell 12 óráznia, és mindjárt jobb lesz a helyzet :)
2013. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még nincs 3éves a gyerek,és én is megint dolgozom 8órában pont a pénz miatt! Mivel a gyerekkel és a háztartással kapcsolatban minden rám hárul(bölcsi,bevásárlás,főzés stb) így én is elég fáradt vagyok. De félre ne értsetek nem panaszkodom!!!

Attól hogy dolgozom próbálok a lányunkra is tartalmas időt fordítani! De ha nem is dolgoznék a párom meg igen akkor is kéne hogy normálisan foglalkozzon a gyerekkel mivel igényli! Nem???

Hétvégén általában nem dolgozik,de sokszor az is nehezére esik hogy kimenjen vele sétálni!:(

2013. febr. 23. 22:36
 4/6 Jégtánc ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan egyszerű kedves második válaszoló,anyuka is fáradt gondolom,ő nem 12h-ban "dolgozik" hanem 24h-ben.A kislánynak hiányzik az apja,hisz alig látja.Apukának is ki kellene használni azt az időt amit együtt tölthet a gyermekével.Gondolhatod hogy egy idő után milyen rossz lehet ha azt hallja állandóan hogy hagyd most kicsit apát,apa fáradt,apa most nem ér rá.... Benne marad ez az érzés. Kedves kérdező,férjeddel le kell ülni beszélgetni,komolyan.Veszekedés ,indulatok nélkül.Holnap vasárnap van,gondolom nem dolgozik .Ott az idő nyugodtan megbeszélni.
2013. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 órában dolgozol, mellette a háztartás, fáradt vagy. A férjed 12 órában dolgozik, bár nincs mellette a főzés, bölcsi, bevásárlás, de ő is fáradt. Miért nem megy át valahova 8 órásba ő is, (vagy a m.helyén nem tudna 8 órában dolgozni csak?) és akkor jobb lenne a helyzet.
2013. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon furcsállom, hogy egy bölcsibe járó 3 éves 11 órakor alszik el hétköznap. Vagy mikor keltek reggel, 9-kor? :)


Én ebben a helyzetben azt tenném, hogy megfürdetném és megvacsoráztatnám a gyerekemet, mire az apja hazaér és fél, max. 1 órát "engedélyeznék" nekik együtt tölteni, de semmi felpörgetős játék, csak meseolvasás vagy beszélgetés, hogy 9-re már aludjon (a lánya :)).


A párod valószínűleg azért hagy rá mindent a lányodra, mert nagyon kevés időt tölt vele és azt a kicsit nem fegyelmezéssel akarja tölteni. Ez egyrészről érthető, másrészről viszont nagyon megnehezíti vele mindkettőtök életét, úgyhogy ezt érdemes lenne megbeszélni vele.

Az, hogy nem bír rá minőségileg odafigyelni, is érthető valamennyire, egyrészről kicsit férfihiányosság, másrészről a 12 óra meló iszonyú megterhelő! Lehet, hogy kéne neki is 1-1 nap a héten, amikor hazaérve csak lazíthat.

Tudom, neked is kéne ilyen, de gondolom az kivitelezhetetlen.

Félre ne érts, én is majdnem ugyanebben a helyzetben vagyok, mert én is 8 órában dolgozom és 99%-ban egyedül oldom meg a 2 gyerekünk oviba és hazahordását, ill. a házimunkát, főzést, mert a párom 10-12 órát dolgozik naponta és a legtöbb szombaton is :(

Szóval nekem sincs olyan napom, amikor hazaérve csak nézhetnék ki a fejemből. Vagyis de, mert nyáron volt 3 nap, amikor anyuméknál voltak a gyerekek a nyári szünetben, így hazaérve szabadok voltunk, jaj de jó volt! :))))

2013. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!