Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves kismamák, ki mennyire...

Kedves kismamák, ki mennyire aggódik a babázás utáni munkalehetőségek miatt, van pozitív kilátásotok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már anyuka vagyok, de azért válaszolok.


Szinte végig dolgoztam, jóban voltam a főnökömmel. Úgy 1 éves volt a lányom amikor találkoztunk és mondta, hogy létszámstopp van, nem fognak visszavenni. Persze ezt nem hivatalosan mondta, csak hogy felkészüljek.


Most 1,5 éves a lányom, megy szeptembertől bölcsibe, én pedig állást keresek. Visszavesznek, kiadják a szabimat aztán valószínűleg kirúgnak. Ez van :-(

2013. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Sokszor a munkáltatók vannak szidva , de nagyon sokszor az anya is tehet róla.

Pl 6-8. hetes terhesen elmegy táppénzre úgy, hogy "szarban" hagyva a főnököt, mert egyik napról a másikra nem talál alkalmazottat, vagy egymás után érkeznek a gyerekek és 6-7.évig a munkahely közelébe sem néz. Na ezeket nem kell csinálni, és sokkal jobban megfognak becsülni. Persze akkor is lesz akit nem vesznek vissza hosszabb időre.

2013. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, 2-es, én pont így tettem. Sőt, végig tartottam a kapcsolatot a főnökömmel. Mégsem kellek :-(
2013. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem gondolkozom ezen. Annyi bennem van,hogy gyerek nélkül is hónapok múlva találtam munkahelyet (délután műszakot ,4 órára bejelentve) most gyerekkel még nehezebb lesz, főleg úgy ,hogy max.4 -re a gyerekért tudjak menni az oviba. 3 éves koráig itthon lesz aztán nekiállok keresgélni. Más munkaidő nálunk szóba se jöhet ,mert heti 4-5 nap a párom reggel 8-éjfélig dolgozik , segítségünk nincs ,minden nagyszülő ,testvér más városban. Majd kiderül.... Most is csak gyest kapok szóval nem ezen fog múlni ,hogy éhen halunk e.
2013. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Másfél éves volt a fiam, amikor vissza akartam menni dolgozni. Tartottam a kapcsolatot a céggel, a munkatársaimmal. Kiszámolták a szabijaimat, mikor kezdjek...amikor bementem személyes megbeszélésre, akkor közölték, sorry, nem fognak visszavenni, keressek másik munkahelyet. (Se 4, se 6 órában, és a kormány "ösztönző" programja ellenére se!)

Még gyesen vagyok, de munkát keresek.

A ketteskének üzenem: 2,5 évig küzdöttünk a gyerekért. A 11. héten bevérzett a méhem, az orvos fekvésre ítélt. Igen, voltam olyan szemét, hogy táppénzre mentem. Nem kockáztattam a magzatom egészségét.

2013. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ötöskének üzenem, hogy nyilván nem arra gondoltam akinek valós indoka volt rá.
2013. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem már nagyon várnak vissza. Határozott szerződéssel voltam ami gyed alatt járt le és véglegesítettek.
2013. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is már a szülés után lejárt a szerződésem, és közölték is velem, hogy arra ne is számítsak, hogy lesz esetleg helyem, ha majd mégis oda szeretnék menni dolgozni.

Én már terhesen elkezdtem lehetőségek után kutatni, és szerencsére van egy kisebb vállalkozás, akikkel nagyon jó kapcsolatot sikerült kiépíteni. Amíg itthon vagyok, bármikor segítek nekik, amikor szükség van rá, cserébe ők várnak engem dolgozni. Így a lányom másfél évesen megy majd bölcsibe, mert én minél előbb szeretnék menni dolgozni. Úgy érzem, hogy nem várakoztathatom őket sokáig, ha ők már nagyon várnak engem. Lemondásokkal jár, de mindent meg kell tenni azért, hogy az embernek legyen jó munkája! És mellesleg én is szeretnék már újra dolgozni.

2013. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!