Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban laktok, vagy...

Kertes házban laktok, vagy lakásban? Szerettek ott lakni? Mik az előnyök/hátrányok? Hány gyermek van?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én laktam kertes házban is, most panelban vagyunk albérletben, ez szörnyű. Családi házra gyűjtünk. 2 gyerek van, 3 éves és 22 hónapos. Panelnak semmi előnye, egy társashát saját udvarral szerintem már jobb egy fokkal, főleg ha sokan se laknak benne. Sógornőmék társasházban laknak, van udvara is, összesen 6 lakás van csak.

Panel egyetlen előnye szerintem, hogy nem kell csinálni szinte semmit, értem ez alatt, ugye nincsenek ház körüli munkák. Családi háznak szerintem nincs hátránya semmi, az a legjobb, főleg, ha a gyerekeket nézzük. Panelban még a szomszédokat is el kell viselned, ha meg kicsit hangos a gyereked, egyből ütik a radiátorcsövet.

Összegezve vagy családi ház vagy társasház kevés lakással, udvarral, még is csak barátságosabb.

2013. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Kertesben, nagy előnye az udvar, itt a jó idő, a lányom imád játszani kint, csak enni jön be. Szeretek itt lakni. 1 gyermek van. Hátránya, hogy füvet kell nyírni, gondozni a kertet a hatalmas nagy nyári melegben is. :)
2013. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Mi kertes házban élünk,falun.3 gyerekünk van,és nagyon jól érezzük itt magunkat.Jó levegő,nagy kert,részben füvesített,a hátsó kertben van 2 kisebb rész amit konyhakertnek alakítottam ki.Magam vetem a magokat,nevelem kis tejfölös pohárba a paradicsom,paprika palántákat.Nincs jobb dolog a saját magad nevelt,termelt friss zöldségnek,amit nyugodt szívvel a gyerekeid tányérjára tehetsz! Ültettünk gyümölcsfákat..van ezen kívül málna,szamóca,ribizli,egres,szőlő,Diófa,Mandulafa..imádok kertészkedni,termesztek fűszernövényeket is. Ennyi a ,,hátránya,, ha lehet ezt hátránynak nevezni,hogy bizony nem kevés munka van a ház körül.Nem is beszélve ha még állatokat is tart az ember! Mert hogy nálunk azok is vannak. De semmi pénzért nem mennénk városba,panelba..kell a szabadság a gyerekeknek is,és persze nekünk is. :)
2013. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Kertes házunk van, imádunk itt lakni. Még csak egy lányunk van. Hátrányát nem látom. Budapest belváros 30 perc tömeg közlekeséssel.

Előnye a kert, ahol a gyerekünk játszhat, a veteményes, ahol sok mindent megtermelünk magunknak. A nyugi. Nem kell rászólnom állandóan, hogy halkabban trappoljon. :) Csak 3 szomszédunk van, hozzájuk kell alkalmazkodni, de nem jobban mint más emberekhez. Tavasztól kora őszig a teraszon élünk szinte. :)

2013. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
4es vagyok, azt elfelejtettem, hogy nem kell az utcát fűtenünk mint mikor panelben laktunk. Itt akkor fűtök és annyira, amennyire nekünk jó. Sokat spórolunk ezzel.
2013. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Lakásban laktam világ életemben és nagyon utálom.

Januárban költözünk, lesz végre saját kertes házunk. Már mindenki nagyon várja.

3 gyerek van, 6 éves, 10 hónapos, és 12 hetes még a pocakban.

2013. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Egy gyerekünk van, a férjem és én is mindig kertesben laktunk. Csak az előnyeit tudom felsorolni: a kisfiam szinte egész nyáron kint van, homokozó, hinta, medence. Lehet állatot tartani (kutya,macska). Van egy pár gyümölcsfánk, szoktunk ültetni pár palántát, így egész nyáron saját paradicsomot eszünk. Nyáron lehet kint sütögetni, bográcsozni.
2013. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos panelben lakunk és olyan mint egy börtön... én kertes házban nőttem fel és vissza is vágyok.. kb. 1 éven belül szeretnénk kertes házba költözni, mire a babánk kúszni-mászni kezd, hogy neki is olyan boldog gyerekkora lehessen, mint nekünk volt...

Soha nem utáltam még ennyire semmit, mint itt lakni... gyűlöletes, mintha egy kalitkában lennénk, és minden oldalról más állat üvöltene...

2013. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Sorházban lakunk a város legszélén, zöldövezetben, van kicsi saját kert. Nagyon szeretjük. A gyerekeket nyugodtan ki tudom engedni (4 és fél éves, 2 és fél éves, 10 hónapos, de persze ő nincs kinn nélkülem), a kert teljesen körülzárt, csak a lakáson át tudnak kimenni, tele van árnyas fákkal-bokrokkal, füves, ideális a kölköknek. Imádják. Van egy nagy terasz is, ott szoktunk jó időben kajálni, szinte egész nap kinn vannak/vagyunk. Imádom. :-)
2013. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Kertes ház

Imádom!Nem kell a szomszédokkal szórakozni hogy sír a kicsi vagy megint hisztizik stb.

Van egy nagy udvarunk és egy nagy kertünk.Ebben egész nyáron van munka és a gyerekek is szeretik.A nagyok már tudnak figyelni a kisebbekre.6 éves 4 éves és két 2 évesünk van.

ilyenkor csak aludni járunk be még enni is kint esznek.És télen is egyszerűbb megoldani az öltöztetést mert ha csak kimegyünk és kell még rájuk valami ruha csak beszaladok és hozok ki egy plusz pulcsit vagy valamit nem kell magammal cipelni az utcán ha mégis fáznának.Ezt a ruha kérdést sosem tudom eltalálni.

Szeretem a kertes házat és nem tudnék panelban élni

2013. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!