Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mi a tapasztalata, hogy...

Kinek mi a tapasztalata, hogy melyik emeleten jó lakni egy panel lakásban? Előnyök, hátrányok stb.

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 17:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Mi a negyediken lakunk, felettünk már senki. Sokan semmi pénzért nem költöznének a 2.-nál feljebb, de szerintem sokkal több előnye van, mint az egyetlen hátránya a magasság. Nem hallgatod, ahogy fent zuhognak, nem rázzák a száradó ruháidra a port, nem látnak be az erkélyedre, ha nincsenek magasabb házak a közeledben, nem hallgatod az összes házban lakót fel-le járkálni, kulcsot zörgetni, nem hallod a bejárati ajtó csapkodását naponta 100×. Kevesebb zaj hallatszik fel az utcáról, kevesebb por száll be. Annyi mozgás meg kell, amíg napi 1, max. 2 alkalommal felmész az emeletre.

2013. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a negyediken lakunk egy panelben, nagyon jó, hogy nincs senki fölöttünk, ellenben beázunk, hiába volt többször újra lefedve a tető, és télen nagyon hideg van 18°C, mert nincs fölöttünk senki, hiába fűtünk :(
2013. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem panel, hanem téglaépület negyedik (legfelső emeletén) lakok. Valóban sokkal nyugodtabb a légkor, nem mászkálnak a lépcsőházban stb., de a tető szinte mindig beázik, és ez eléggé negatív. Ez albérlet, de ha netán elköltöznék, akkor biztos nem a legfelsőre, hanem inkább eggyel lejjebb.
2013. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Én most a földszinten lakom, ráadásul pont a kapu fölött. Ennek egy hátránya, hogy van a kapunál egy beugró, és afölött hideg a padló. Valamennyire behallatszik a folyosóról a mászkálás, de a normál napi zajok elnyomják, csak akkor hallom, amikor reggel felébredtem és még nem kezdtem el semmit csinálni. Pozitív még, hogy fák vannak, így nyáron viszonylag elfogadható a hőmérséklet (már panelhoz képest, azért így is meg lehet pusztulni kánikulában). Laktam az ötödiken is, ott borzasztó volt, hogy este kilencig tűzött be a nap, laza 35-36 fok volt :S


Igazából én csak a felső emeletről hallottam, hogy nem jó, a beázás meg a fűtés miatt. Egyébként mindegy, ugyanazok a problémák állnak fenn minden lakásban. Talán a földszint kicsit hűvösebb télen is, bár engem ez nem zavar, családi házban nőttem fel.

2013. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban 3.-on laktam. Alattunk és fölöttünk is laktak. Mindent lehetett hallani, amit a szomszédok csináltak. A fűtéssel nem volt gond, meleg jött a szomszédoktól. Ajtócsapkodást már itt nem lehetett hallani. Aztán egy kis ideig 2.-on laktam, szintén alul fölül szomszédok. Itt is mindent lehetett hallani, de itt még a bejárati ajtó csapkodását is. Ha költöznöm kellene, akkor a negyedik és a földszint kilőve, a többi meg mindegy, mert mindnél vannak előnyök és hátrányok.
2013. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én albérletben vagyok panel 10. emeleten és ezzel meg vagyok elégedve. Kifejezetten csendes, alig hallom a szomszédokat.


Hátrány az lehet, amit az előttem szólók is említettek. Azt nem értem, hogy máshol hogyan fázhatnak, nálunk alig van feltekerve a radiátor és még így sincs hideg. És egyébként is azt szokták mondani, hogy a legfelső lakás a legmelegebb, mert itt ágazik el a fő fűtéscső.


Egyébként pont én is lakásvásárlásban gondolkodom és az ingatlanosok azt mondták, hogy a felső szomszéd által beázásnak sokkal nagyobb esélye van, mint a rossz szigetelés miattinak. És minél többen laknak feletted, annál nagyobb az esélye hogy eláztatnak.

Ezért is, de legfőképpen én a legfelsőbb szintet preferálom.

2013. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
"legfőképpen a csend miatt" - így szerettem volna írni.
2013. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Legfelül a legjobb, mert senki sem csörtet fölötted. Tömbház esetében a szélső lépcsőházakban nem a legjobb, mert hidegebb van. Ha olyan ház legfelső emeletén laksz, ahol nincs lift, szinte biztos, hogy nem fognak betörni hozzád, mert senki sem akar cipekedni.

Földszinten nem laknék a betörések miatt, meg ott nagy a jövés-menés is, mindenki a te ajtód előtt halad el.

2013. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Panelban lakunk de az eddigiekhez már asszem semmit se tudok hozzátenni. Illetve egy szempontot. :) A melegebb lakások azok amiknek mindkét oldalán lakás van és nem külső fal, se lépcsőház. Bár a lépcsőház fűtött de azért nem annyira meleg mint egy lakás.
2013. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Eszembe jutott még egy. :) A felső lakások melegebbek azért is mert fölfelé száll a hő a lakásokból + a nap is többet látszik ha 10 emeletes. A világosság, olyan helyen ahol 10 emeletes lakótelep és a többi épület a nap felől körbefogja és még alsóbb emeleti na ott egész évben alig van napfény. Még nyáron is akár.
2013. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!