Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a támogatási rendszerről?

Figyelt kérdés
A férjem és én is dolgozunk, van megtakarításunk és így vállaltunk babát. Nem azt mondom h luxusban, de valószínűleg elleszünk, amíg vissza nem mehetek dolgozni, kapom majd a tgyás-t, gyed-et. Viszont nincs saját lakásunk, albérletben élünk (mindketten félnénk hitelt felvenni, túl sok a hitel miatt bajbajutott az ismeretségi körben) ezért szeretnénk ha nem kéne az összes megtakarításunkat felélni amíg itthon vagyok a bébivel, hogy a későbbiekben hozzágyűjtve majd tudjunk venni lakást. Még sosem igényeltem segélyt v ilyesmi, de gondoltam bemegyek a családsegítőbe megkérdezni, hátha kaphatunk mi is valamiféle támogatást, amíg kevesebb a bevételünk. Ami kiderült: kb. mindenből kiesünk, mert mindkettőnknek van munkahelye, amit meg kaphatnánk munkahely mellett is, azt meg azért nem kapjuk mert nem vagyunk elég gazdagok... Ugyanis két dolgot igényelhetnénk: lakhatási támogatást és a gyerek születésekor egyszeri 50ezer Ft-os összeget. Viszont mindkettő feltétele a legalább egy éves állandó lakcím, ami nekünk értelemszerűen nincs, mert a főbérlő csak ideiglenesen enged bejelentkezni. Tehát hiába lakunk itt évek óta, mi nem vagyunk egyenértékű polgárok. Ráadásul a rengeteg adóból amit befizetünk a férjemmel azokat támogatják, akik egy szalmaszálat nem hajlandóak keresztbe rakni. Amúgy nem azt várnám el, h óriási összegekkel támogassanak, ha nem jár, akkor nem fogom kiverni a balhét,csak szerintem abszolút nem igazságos a rendszer.
2013. ápr. 18. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van,nem igazságos rendszer.


(egyszeri szülés utánit miért nem kaptál,állandó cimed kell hogy legyen,mi is albérletezünk,szülőknél van állandó lakcim)


Aki szül a semmire,kapja a gyest,a segélyt,az ilyen olyan támogatást,életében nem dolgozik percet se.


aki meg dolgozik,az fizetheti az adót,hogy kapni semmit ne kapjon.

2013. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, h azokat is kéne támogatni, akik csak pillanatnyi nehéz helyzetben vannak, hogy ne induljanak el a lejtőn. Pl. nekünk van megtakarításunk, de bármi jöhet (betegség, bankcsőd stb...) amivel el is veszthetjük azt, akkor mit csinálunk? Ugyanúgy nem fogunk kapni semmit, mert dolgozunk és adót fizetünk, és nem voltunk olyan szerencsés helyzetben,h örököljünk egy lakást. Az egyszeri anyasági nem lakhelytől függ, ez amit mondtak ez más, az önkormányzat adja a helyi lakosoknak pluszban.
2013. ápr. 18. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu,sajnos tényleg nagyon rossz a segélyezés. A fiamnál az itteni önkorményzat csomagot ad. Takaró, ruha, 2 csomag pelus meg még valami van benne. Nem kaptuk meg, mert hiába élek 10 éve a városban akkor nem ide voltunk bejelentkezve, hanem apósékhoz másik városba. Pedig ha más nem a pelus szerintem minden babánál jól jön.

Most ismét terhes vagyok, viszont időközben párom elvesztette a munkahelyét, elment munkanélkülire, de amikor lejárt közölték, hogy a következőt (aktív korúak ellátása) nem kaphatja, mert nekem "magas" a táppénzem. Az egy főre jutó maximális összeget meghaladja 100 Ft-tal....

Párom amúgy 5 évet dolgozott egy helyen, aztán a jobb reményében váltott, egy év után létszám leépítés miatt elküldték. Azokat persze,akik soha nem dolgoztak segítik. Most már valamivel jobb, mert talált munkahelyet, de volt egy hónap amikor semmi bevétele nem volt. Egy táppénzből tarts el egy 3 évest és fizess albérletet... No comment.

Ja és mielőtt a kötekedők beszólnának azért vállaltuk be a második babát, mert akkor nem volt még szó a leépítésről.

Bocsi, de nagyon jól esett kiírnom magamból!

2013. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as: teljesen megértelek, én is ilyesmitől félek, mert bármi váratlan jöhet,amire nem készültünk, ráadásul nekem van egy ritka betegségem is.

Most még megvagyunk, van is tartalékunk (nem szeretnénk felélni, mert ugye lakásra gyűjtünk de végszükség esetén ellennénk belőle pár hónapig) Sőt arra is van megoldás, hogyha a férjem elvesztené a munkáját, ő maradna itthon a gyerekkel, mert hiányszakmában dolgozok, engem bármikor visszavesznek (vagy legalábbis remélem). De mi van ha őt kirúgják, rajtam meg kiújul a betegségem és mindketten itthon nézzük a semmit? Meg kellene várnunk amíg teljesen felélünk mindent, és akkor talán kapunk vmi alamizsnát? Nem segítene senki h azt a pár hónapot amíg a férjem talál vmit lecsúszás nélkül átvészeljük... Aztán csodálkozik mindenki h ennyi gyerekes család tönkremegy. Nem halat kéne adni hanem hálót, a megelőzés sokkal fontosabb/olcsóbb/hasznosabb lenne (értsd pár hónapig segítség), mint a kárelhárítás (éveken keresztül segély).

2013. ápr. 19. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!