Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem elég a szép szó, a...

Ha nem elég a szép szó, a következetesség, ütni nem lehet, és minek is, akkor mi marad a szülőnek, hogy rendre nevelje a gyereket?

Figyelt kérdés

3,5 éves 2 éves csemetéim ma nagyon felnyomták az agyvizem. Az összes felnőttet akikkel ma voltak tacsra tettek. Beszélhettünk nekik, kérhettünk, utasítottunk, semmmmmmi.

Kb rojtosra beszéltük a szánkat, és csak kiröhögtek minket.

Elég sok kárt csináltak, magukat is veszélybe sodorták, és az istenért se fejezték be. Ha erővel el lettek hozva helyekről, akkor 30 perc ordítás után kezdték elölről...


2013. ápr. 19. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Bármit is csinálnak, a következetesség a megoldás, és a türelem. Ez egy nagyon hosszú folyamat. Enyém is 3,5 éves.
2013. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A naggyal 3,5éve csinálom, ez elég hosszú idő szerintem, hogy edződhetett volna már, ha kérek valamit akkor annak oka van.
2013. ápr. 19. 17:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én 3,5 évesem meg még nemrég kezdte, azelőtt sokkal kezelhetőbb és irányíthatóbb olt. Nemsokára megszületik a kistesója, és számítok rá, hogy ez még ennél is rosszabb lesz. Szerintem a tiedet a kicsi is befolyásolja. És az alaptermészet sem mindegy. Magamból indulok ki. Én is nagyon makacs vagyok, engem sem hatott meg soha, egész kicsi korom óta, hogy ki mit kér tőlem, ha én nem úgy gondoltam. Ez van.
2013. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A kicsi most kezdte. Kezdődik a dackorszaka, és kriminális. A nagy nehéz természet az igaz. Egyik fülén be a másikon már ki se jön, elfelejti.

Ő az okos hülyém vagy a hülye okosom...

Ha nem lenne a dacosságuk, már doktorizhatnának is:D nagyon jó képességűek. És amikor 3-4 felnőttet tesznek tacsra pár perc alatt, kéééész.

2013. ápr. 19. 17:51
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
A kézre,popsira csapás nem verés és néha muszáj.Emellett persze következetesség,határozottság,büntetés,dicséret.Nagy hisztire a langyos zuhany is jó megoldás.Ettől nem lesznek lelki sérültek szóval ha muszáj próbáld ki.
2013. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kézre-popsira: sérül a gyerek, lelke, már megkaptam...

Dicsérve-büntetve vannak.

És a türelmem sajna elfogyottttttt.

2013. ápr. 19. 18:10
 7/13 A kérdező kommentje:
A fiam egyszer kapott eddig "hidegzuhanyt", kb csak a vízdíj nőtt tőle:(
2013. ápr. 19. 18:11
 8/13 anonim ***** válasza:
4%
nem sérül a lelke nem tudom ki mondta neked...tudod van olyan gyerek akinél muszáj,most arra hallgatsz aki azt mondja sérül a lelke?? vagy neveled a gyerekedet?? még ezek az agyon dicsért pszichológusok is azt mondják van olyan gyerek akinél muszáj
2013. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A környzezetemben mindenki a szépszó híve, mert náluk működött. És már milyen, ha rácsapsz a gyerekre. Mikor erélyesebben rászólok, az is baj, vagy ha az épp tömegben busznak neki hessmadar felkiáltással elrohanó gyereket kvázi erőszakkal elrángatok a menetirányunkba, ilyenért is kaptam nem túl kedveset.
2013. ápr. 19. 18:19
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Szegény,elég érdekes a környezeted,majd rájönnek,hogy csak az ejnye-bejnye elég kevés gyereknél használ,sőt.
2013. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!