Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk így gyereket vállalni?

Merjünk így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk gyereket,de sok minden visszatart.Én mint a férj vagyok aki keres,a feleségemnek sajnos nincs munkahelye,idáig 4-5 hónap bejelentett munkaviszonya van.Nem tudom jár e erre gyes,vagy valami állami támogatás!?Aztán ketten élünk egy 33 négyzetméteres lakásban(szoba-konyha).Én keresek havonta 120-130 ezret,jobb időben nyáron 40 ezerrel többet,attól függ milyen hosszútávú munka.60-70 ezer elmegy a rezsire,és akkor még nem is ettünk semmit,vásároljunk be ami még maradt.Nem nehéz kiszámolni.A munkahelyemen is ezzel cseszegetnek,hogy mikor lesz már gyerek?Hogyan,ennyi anyagi körülmények között?Tuti,hogy még rajtam kívül is vannak párszázezren hasonló helyzetben.Mi van,ha nem tudjuk neki megadni,mármint a jövendőbeli gyerekünknek,amit szeretne?Az nekünk már nem kérdés,hogy gyereket vállalni,óriási felelősség.

2013. ápr. 21. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyes járna 25.600 ft. Családi pótlék is 12.200 ft
2013. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát ilyen kevés pénzre tuti nem vállalnék. Feleséged mennyen el pár évet dolgozni, vegyetek nagyobb lakást és utána.
2013. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

120ezer+Gyes járna 25.600 ft. Családi pótlék is 12.200 ft =

IGEN!

2013. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
És adókedvezmény is jár. Ha feleséged össze tud hozni annyi munkaviszonyt, hogy kapjon GYED-et, akkor azt még meg kellene várni. De ha tökéletes körülményekre vártok, sose lesz gyereketek.
2013. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Sajnos a pelenka,és a bébiétel is az egekbeszökő árakon van.És vajon hány csomag kell egy gyereknek havonta?Túl szűk lenne ez a lakás,ahol most vagyunk.A gyerek,meg a szüleivel nem alhat egy szobában örökké,max.3 éves koráig.És akkor még a bölcsi,meg az ovi?Az sincs ingyen.
2013. ápr. 21. 12:06
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi egy 37 m"-es albérletben laktunk 6 évig és ha oda született volna a bab, hát szerintem mindhárman megzakkantunk volna. CSak egy nagyszoba volt, több szoba nem. Gondolj bele: hazamész a munkából, le se tudod magad sehová tenni, mert mindenütt útban vagy, nincs egy külön zug, ahová elvonulhatnál. mindenütt a gyerek cuccai vannak, mert nem fér máshová. Néznéd a tévét/zenét hallgatnál, nem lehet, mert épp alszik a gyerek. Felhívnál valakit, nem lehet, mert le se tudod ültetni. Mit tudsz így csinálni? Elmész otthonról, mert nem leled otthon a helyed. Abból meg vita lesz folyton. Én azt mondom, ha nem tudtok rövid időn belül költözni, várjatok egy picit, amíg egy kicsivel nagyobb lakásba nem tudtok költözni. Majd jönnek itt olyan válaszok, h "27 m2-re vállaltunk be 3 gyereket és boldogok vagyunk" persze, így is lehet. De ezt mind nők írják, pasitól még nem hallottam ilyen véleményt. Szerintem a feleséged még fiatal, ha csak 5 hónap munkaviszonya van, talán nem olyan égetően sürgős most azonnal a baba.
2013. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

2-es nagyon könnyen beszélsz!


amúgy ha keresel 130at, nyáron plusz 40, az 170, erre jön rá a gyes 26e, családi 12e, az összesen majdnem 210e, nyáron a rezsi is olcsóbb, így tudtok a télire félretenni.

Tökéletes sosem lesz. a gyerek után kaptok majdnem 40E ft-ot, ennyi elég neki egy hónapban, plusz még a te fizud is ott van. Én bevállalnám.

2013. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

utolsó vagyok, mondjuk attól is függ, hány évesek vagytok?

ha 22-23, akkor várjatok még. ha 28-30, akkor hajrá!

2013. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én 35 vagyok,a feleségem 28 éves.
2013. ápr. 21. 12:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre a legegyszerűbb és a legêsszerűbb válsz: Akkor vállaljatok gyermeket, amikor a fejedben megsem fordul az a kérdés,hogy merjek vállalni?


Ezt csak Te tudod, senki más. Nem búvárkodnék a pénztárcádban, szóval Te tudod van e plusz.

Rögtön kiderül, ha nincs "felesleges" illetve elköltetlen pénzed, akkor nyilván még egyet nem tudsz eltartani.

Bár, szokták mondani hogy a szükség nagy úr. De ne ezt vedd alapúl.


A barátnőm 31éves, míg a párja 39. Még nem tudnak babát vállalni, pedig van saját lakásuk.


Én 24éves vagyok, és 18 hetes kismama, a párom 35. Anyagi körülményünk tökéletes.

2013. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!