Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztos sokan kérdezték már,...

Biztos sokan kérdezték már, de nem értem, Most akkor fog járni Tgyás illetve gyed?

Figyelt kérdés

Decemberben fogok szülni ha minden jól megy.

Viszont a munkaszerződésem mult decemberben lejárt, és most vennének vissza de terhesen nem hiszem h visszavesznek.

Januártól április elejéig munkanélkülin voltam.Szóval a tavalyi évben volt ledolgozva azthiszem 8-10 hónapom, és előtte is kb ennyi. Szóval a 180 nap elvileg meglesz..Jól értelmeztem hogy ha nem is vesznek fel akkor fognak járni a fent említettek? ELőre is köszönöm.


2013. ápr. 23. 13:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom korai még ezen gondolkodni, de nagyon bánt hogy a baba miatt nem fognak visszavenni, és emiatt elesünk a juttatásoktol. Bár igy is megleszünk, de úgy több jutna.
2013. ápr. 23. 13:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha decemberben szülsz, akkor onnantól kezdve 2 évre visszamenőleg kell meglennie 365 nap munkaviszonynak. Ha ez megvan neked, a tgyáshoz és gyedhez még az is kell, hogy a szülés napján legyen munkaviszonyod. Tehát ezek alapján számolj utána. Szerintem nem fog járni sajnos tgyás és gyed, ha terhesen nem vesznek vissza.
2013. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

értem köszönöm, csak találtam egy oldalt, és azt próbáltam értelmezni:

[link]

de ezek szerint nem jól...

2013. ápr. 23. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor já, ha a szülés ideje alatt van munkaviszonyod, vagyis ha vissza veszenek dolgozni!!!

Az hogy van besolgozva 1,5 éved, kevés, a lényeg legyen munkád mikor szülsz, ahonnét el tudsz menni Tgyás, gyedre.

2013. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
úú most nézem hogy ez 2008as..
2013. ápr. 23. 13:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkora divat ez a határozott id.szerződés, majd munkanélküli után vissza határozott időre..Jól megszívtam vele.
2013. ápr. 23. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:

a biztosítás ideje alatt vagy

a biztosítás megszűnése utáni 42 napon belül vagy

a táppénz ideje alatt szült.


Te magad linelted hogy kinek jár!!!

Biztosítás ideje alatt szül, vagyis van munkahelye, ahol fizetik utánna a járulékokat,

Miután elbocsátották, azután 42 napon belül megszült

Van munkahelye, ahonnét elment táppénzre, s táppénz idelye alatt szül!


Na neked ezek közül egyik sincs meg!!!

2013. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem én, de lejjeb meg ez vert át:

Hogy jön ki a 180 nap?

A szülést megelőző 2 évet nézik. Ha pl. fél évig volt munkaviszonyod, de most már egy éve nem dolgozol, akkor megvan a 180 napod.

Ha bejelentett munkanélküli voltál, akkor megvan a jogviszonyod és jár a TGYÁS és a GYED is.

2013. ápr. 23. 13:27
 9/11 anonim ***** válasza:
A munkanélküli nem ad jogviszonyt. Én is azon voltam, mégsem kapok semmit.
2013. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na de igy látjátok mért tettem fel a kérdést..becsapós szerintem...No sebaj..REménykedjünk hogy visszavesznek...
2013. ápr. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!