Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad egyszerre nagyobb...

Szabad egyszerre nagyobb mennyiségű bébiételt készíteni, és kis adagokban lefagyasztani?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi ideig tarthatóak el a fagyóban? Ugyanúgy készítitek, mint amikor rögtön felhasználjátok?
2009. szept. 26. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabad. Főleg, ha pl. a húsra, mint a főzelék egy alapanyagára gondolsz.


De KOMPLETT menü lefagyasztását nem ajánlom. Mindig friss alapanyagokat használj, frissen elkészítve és tálalva lehetőleg!


Ha tárolni akarsz, inkább már a bébiétel, ami mindig friss, ha felbontod. De a házi a legfinomabb. A babád biztosan el fogja dönteni.

2009. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 2-3 hónapig -15 fok alatt gond nélkül tárolható.
2009. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most lesz 4 hós a babám, még egyáltalán nincs hozzátáplálva, szopik, viszont most vannak igazán friss alapanyagok! Mire elérjük a 6 hós kort, belemegyünk a télbe. Ezért gondoltam rá, hogy most készítenék inkább és eltenném, mert a friss hozzávalók lefagyasztása egy "hűtőháznyi" kapacitást igényelne, így pépesítve, elkészítve bébiételes üvegekben ( amit a barátnőmtől kapnék) viszont sok elférne a fagyóban. Ha elfogadná a házikosztot, én inkább főzőcskéznék neki, nem akarok egy vagyont költeni ilyen-olyan puccos bébikajákra, a naggyal ugyanis elkövettem ezt a hibát, és most 4 évesen baromi rossz evő.
2009. szept. 26. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az elgondolás, nyugodtan tárazz be!

12 hós a láynom, de pl ha húslevest főzök, akkor szoktam lefagyasztani belőle bébikajás üvegekbe(sok zöldség, hús, kevés lé), mert hét közben is jól jöhet, ha úgy alakul, hogy nem tudok frisset főzni neki: csak előkapom, átmelegítem, összetöröm villával és kész.

De ugyanígy pörkölt+tésztát, vagy főzelékeket is rakok el, ha épp olyat főzök magunknak.

Amúgy mi is télen kezdtük a hozzátápit anno, és pl barackot, szilvát, meggyet előtte való nyáron raktam el, míg pl sütőtököt mindig vettem, mert akkor volt szezonja.

Most is raktam el egy csomó gyümölcsöt, jól fog jönni télen.

sztem nincs gond ezzel, ha megfelelően készíted elő/el a hamit.

2009. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szabad, de nem fontos előre megfőznöd most, elrakhatod a fagyóba az alapanyagokat is. Pl. szilvát kimagozva, tálcára rakosgatva - fa megfagy, beteheted egy zacskóba. Így nem fagy össze és annyit tudsz kivenni, amennyi épp kell. Én így tettem el őszi- és sárgabarackot, cukkinit. A tököt lereszelve, kis zacskókba teheted.A borsót érdemes a fagyasztáa előtt pár percre forró vízbe dobni, utána hirtelen lehűteni, lecsepegtetni róla a nedvességet (blansírozás), így finomabb lesz kiolvasztás után. Persze, ha előre megfőzöd, akkor se baj. Esetleg a krumplit ne tedd hozzá, azt csak frissen keverd bele. A húst is érdemes egyszerre nagyobb adagban főzni. Ha kész, a főzővízzel összeturmixolod és jégkockatartóban lefagyasztod, később ez is átrakható egy zacskóba, így kisebb helyet foglal és a jégkockatartót újra használhatod. Nagyon fontos, hogy mindenre írd rá, hogy mi van benne és mikor tetted a fagyasztóba.
2009. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!