Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyugodt szülőknek, nyugodt...

Nyugodt szülőknek, nyugodt gyereke lesz?

Figyelt kérdés

Ki mennyire látja igaznak azt, ha egy pár szinte teljesen nyugodt, rendezett párkapcsolatban vállal gyereket, akkor a gyermekük is könnyebben kezelhető, békésebb természetű lesz?


Nyilván ez egy ideális állapot, amit nehéz elérni és könnyen meg is változhat. De a viselkedésünket mi magunk szabályozzuk, azt hogy mit lát otthon a gyerek és miben nő fel.



2013. ápr. 29. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez igaz.
2013. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért valamelyest befolyásolja,sokat számít hogy otthon mit lát... Hisz mennyi olyat látni,hogy a szülők veszekednek káromkodnak és a gyerek is már 5-7 évesen káromkodik meg idegbeteg... De más megint amikor pl még pocakban van és idegeskedsz sokat... mindig azt mondják,hogy nem szabad mert a gyerek is ideges lesz. Én terhesen eléggé sokat idegeskedtem. 2szer költöztünk,anyagi gondok.. stb... de a gyermekem teljesen nyugodt,kiegyensúlyozott,mindig mosolyog.. stb... Szóval nem tudom,hogy ebben a részében pl van e igazság,van e olyan aki úgy járt,hogy idegeskedett,és a babája is nyugtalan..?
2013. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én remélem, hogy az igazán normális nevelés által egy épeszű, józan gondolkodású felnőtt lesz.

De biztos vannak kivételek. Bár bevallom, nem tudom elhinni, hogy kedves, szerető gondoskodású szőlőknek mondjuk börtöntöltelék legyen a gyereke. Ott szerintem biztos volt valami törés, még ha a szülő le is tagadja...


Szóval remélem egy nyugodt párnak, kiegyensúlyozott gyereke lesz. De azért a gyerek hoz egyfajta személyiséget is, amit alakíthatsz.

De ez csak idővel alakul. Mi pl. a párommal teljesen nyugisak vagyunk, lányunk meg az első évét végigordította, mindenért...most 3 éves lesz és már látványos a fejlődés. Most egy kis nyugis csajszi, akinek azért egész nap jár a szája. :)

Most már kezd ránk hasonlítani, gondolom ahogy nő, úgy látja a mintát tőlünk.

2013. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen eleinte ez 100%-ban igaz. De később, ahogy közösségbe kerül már sajnos nem így van.
2013. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Párommal harmonikus a kapcsolatunk,nem veszekszünk,ritkán vannak kisebb vitáink,de ez minden kapcsolatban előfordul,persze nem vagyok annyira türelmes,de hát nagyon igyekszem,következetesen,rendesen neveljük,nagyon kiegyensúlyozott 2 éves fiunkat.Ellenben Ő eleven,örökmozgó,makacs,önfejű,és így a dackorszakban jó nagy hisztijei vannak,nem egy nyugodt alamuszi-nyuszi gyerek az tuti.Nyilván sokat számít,otthon hogyan viselkednek a szülők egymással,anyukám mesélte,hogy az óvodában a csoportjában az egyik 4 éves gyerek nagyon csúnyán beszélt,ezért szólt a szülőnek, a szülőnek az volt a reakciója: Ba**za meg nem tudom kitől tanulta! Ebből már látta,hogy a gyerek csupán az otthon halottakat mondja vissza.
2013. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából így van persze. A személyiségünk két dologtól függ:

-öröklődés,

-környezeti hatások.

Tehát ha nyugodt természetűek a szülők, valószínűleg a gyermek is hasonló természetet örököl, és mivel nyugodt környezetet, légkört biztosítanak számára, ez így még jobban alakulhat. Mindenki egy adott személyiséggel születik, és annak fejlődését a környezeti hatások alakítják.

Arra gondolok, hogy ha nyugodt szülőknek születik kevésbé békés természetű gyermeke, akkor jó hatással tudnak lenni rá, fordítva viszont ha egy békétlen,ordítozó, italozó, verekedő stb. szülőknek lesz gyermeke, akármilyen személyiségű is lenne, a rossz környezet biztos, hogy negatív hatással lesz a személyiségére.

Én magam elég türelmes és nyugodt vagyok, a párom is oké.3 gyermekünk van, jólneveltek, mégis a középsővel sok gondunk volt pici korától kezdve. Már csecsemőnek is türelmetlen volt, a dackorszakban tombolt, oviban sokat verekedett, de mi mindig igyekeztünk nyugodtan és megértően nevelgetni őt is, így azért már kialakult. Ő most 10 éves, okos értelmes gyereke, de néha még most is hamar felkapja a vizet. Ő ilyen fajta, és ha rosszabb környezetbe született volna, akkor biztos lenne vele most már nagyon sok probléma.

Nem gondolom magamról, hogy tökéletes szülő lennék, én is emberből vagyok, néha lehetek én is fáradtabb, rosszkedvűbb, türelmetlenebb, de a gyerekeimhez mindig őszinte vagyok, volt már olyan hogy én kértem tőlük bocsánatot, mert mérgemben indokolatlanul szidtam meg őket, vagy szóltam előre, hogy most anya nagyon fáradt, jobb, ha csendesebben vagytok, mert most jobban idegesít a zaj, és megértik már ezt is. Ez is tanulható, ha tudunk tanulni a hibáinkból.

Ideális állapot nem tudom van-e, szerintem ideális esetben törekszünk az ideális családi légkörre, és akkor gyakran el is érhetjük azt.

2013. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Múltkor olvastam egy cikket, hogy az örökléstől sokkal nagyobb százalékban függ a személyiség, mint a neveléstől és a környezeti hatásoktól (ha jól emlékszem, kb. 70-30%).
2013. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,mitől függ...

A férjem is meg én is olyan nyugodtak vagyunk\ voltunk, hogy fát lehet hasogatni a hátunkon, de a 8 hónapos kisfiamat egyátalán nem mondanám nyugodtnak. Pici kora óta sírós, általában semmi nem jó neki, nem lehet lerakni,folyamatosan szórakoztatni kell, vagy ha nem képes lilára ordítani magát. Már várom a csodát,hogy ez mikor fog változni.

2013. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Távolról se ilyen egyszerű a különböző személyiség zavarok bizonyitottan a kezdeti első 5-6 évben alakulnak ki a nevelés következtében, a genatika azt határoza meg milyen mértékű lesz a sérülés,

a kiegyensúlyozott szülöknél is sérülhet a nevelési folyamat.

2013. jún. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!