Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Abigél és az...

Mit gondoltok az Abigél és az András névről? "Adható" most egy kisbabának?

Figyelt kérdés
Ikreknek nem túl sok, hogy mindkettő A betűvel kezdődik?

2013. ápr. 29. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tetszik, és ha illik a vezetéknévhez, akkor aranyos, hogy mindkettő ugyanazzal a betűvel kezdődik.
2013. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos nevek, szerintem adhatóak nyugodtan.
2013. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ikreid lesznek? De jó! Szuper neveket találtatok, nekem tetszenek nagyon.
2013. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szép nevek. :) Ikreknek is.
2013. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Az Abigél rettenetes
2013. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Azért tettem fel a kérdést, mert kaptunk pár megjegyzést, hogy ódivatú nevek és komorak. Bár nekünk tetszenek. Az, hogy nem divatosak most esetleg, az még nem is nagyon érdekel, de a komor hangzás picit elbizonytalanított.

Az Andrást amúgy Andrisnak szeretnénk majd becézni. Talán így máris picit lágyabb. Abigél nevet teljes alakban akarjuk majd, de ki tudja hogyan alakul:)

2013. ápr. 29. 22:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lányom lett volna Abigél lett volna. Andrást én nem adtam volna, mivel apukának is ez a neve, de egyébként teljesen jó név.
2013. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az András volt a favorit nevem régóta, de a férjem vezetékneve Pap így "papa ndrás" nem jön be. Az Abigél is szép, bátran adhatod.

Azzal meg ne törődj, hogy mi tűnik nekik ódivatúnak, vagy épp ritkának. Ami most ritka, ódivatú, 15-20 év múlva megszokott lesz.

2013. ápr. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az András 2011-ben a 25. leggyakrabban adott név volt a babáknak, nem extra gyakori, de megelőzi a "modernnek" és "divatosnak" tartott Patrikot, Martint, Kevint. Az Abigél csak a 81., de ez meg pont azért "menő", mert ritka, sokaknak ez a legfontosabb szempont a névválasztáskor. :)

[link]

Olyan nevet úgysem adhatsz nekik, ami mindenkinek tetszik, és ezek tényleg szépek. Az én kislányom Anna, ennél kommerszebbet nehezen találhattunk volna, és még erre is sokan beszóltak, nem felelhettünk meg mindenkinek.

2013. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális nevek. A barátnőm kislánya is Abigél. Azt Andrást én is szívesen adtam volna, csak nálunk nem passzol a vezetéknévhez.
2013. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!