Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most egy honapja szultem...

Most egy honapja szultem menyi lehet a családi nevelési gyed anyasági támogatás gyermekágyi segélyt azt kik kapnak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Családi egy gyerek után alapesetben 12.500, alanyi jogon jár mindenkinek, meg kell igényelni: [link]


A GYED-nek nincs meghatározott összege, az előző évi fizetésedből számolják hónapra lebontva a 70%-a. Tehát annak a 70%-a, amire be voltál jelentve, hogy egyszerűen fogalmazzak, a munkahelyről kell igényelni, vagyis ott majd adnak hozzá nyomtatványt, és megmondják, hova add be, én már elég régen csináltam ilyet. [link]


gyes-t akkor kapsz, ha nem részesülsz gyed-ben, alapösszege 28.500 forint, ezt is meg kell igényelni, onnan, ahonnana a családi pótlékot [link]


anyasági támogatás: egyszeri támogatás, kell hogy legyen hozzá négy pecsét a kiskönyben, meg a kórházban vagy a terhesgondozóban is adnak hozzá egy igazolást.


Találtam itt egy jó táblázatot is:

[link]


De nem értem, ha már egy hónapja szültél, hogyhogy csak most nézel ezeknek utána?

2009. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tgyás=terhességi gyermekágyi segély és a gyed=gyermekgondozási díj biztosítotti jogviszonyhoz kötött ellátás. Akkor jár ha a szülést megelőző két évben legalább 180 napos munkaviszonnyal rendelkezel és biztosítottként szülsz. (passzív jogon akkor jár tgyás ha valaki a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szül. Passzív jogon akkor jár gyed ha valakinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya) A tgyás illetve gyed alapja is a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete, annak 70 %-a. Tgyásból csak adóelőleget, gyedből TB-t is vonnak. A tgyásnak nincs maximuma, a gyed bruttó 100.100,- Ft-nál több nem lehet.

Az egyszeri anyasági támogatás feltétele, hogy 4 alkalommal megjelenjen a terhesgondozáson. Összege a legkisebb öregségi nyugdíj (28.500,- ) 225 %-a.

Ha valaki nem jogosult tgyásra és/vagy gyedre akkor a szülés időpontjától gyes= gyermekgondozási segély jár. Bruttó összege a legkisebb öregségi nyugdíjjal egyező.

2009. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most nézem a táblázatot, hogy aki írta, az valami fogalomzavarban szenvedhet, mert az anyasági támogatás nem havi összeg. Nem tudom mivel keveri az illető, de csak egyszer jár. Na jó, bocs, nem olyan jó ez a táblázat mert sok hülyeség van benne, ajánlom, hogy inkább a www.magyarorszag.hu-n nézz utána, ott le van írva minden pontosan.
2009. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!