Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyai szívvel/ésszel melyik...

Anyai szívvel/ésszel melyik munkahelyet választottátok volna?

Figyelt kérdés

Borzalmas bonyodalomba keveredtem és nem tudom, hogy jól döntöttem-e. A dolgot nem lehet visszafordítani, így utólag várok véleményeket, hogy ki hogyan döntött volna.


1. munkahely:

2 napot kell dolgozni 9-20ig, 2 napot itthon vagyok. Kézhez kb. 80 e ft-ot kapnék. Nyugis munkahely, nem kell megerőltetni magamat. Távolabbi hely, ahová bringával járok. Az üzlet novemberben nyitott, eddig nem nagy forgalma volt. A nyártól várják a csodát, mert nagy itt az idegenforgalom. Nem érzem biztosnak, hogy hosszú távon működni fog ez a vállalkozás.


2. munkahely:

H-P 8-17ig van nyitva, kb 7.45-17.20ig kell bent lenni. Szombaton 8-12ig. Szabad minden szombat du. és minden vasnap. Kezdő fizetés kb. 85 e ft, majd ha jól dolgozom, és itt nagyon kell dolgozni, akár 120 e ft, de ehhez idő kell, hogy ezt elérjem. Közeli munkahely, gyalog 10 perc. Stabil, régóta működő cég nagy vásárlóerővel. Évek múlva is működni fog, biztos háttér.


Kislányom elmúlt 2 éves. Az 1. munkahelyen kezdtem 2 hete. Először nagyon rosszul esett, hogy megint dolgoznom kell, nem lehetek együtt a kislányommal. Majd megszerettem, a jó oldalát néztem, hogy még így sokat lehetünk együtt. Aztán jött a hirtelen ajánlat a 2. munkahelytől. És gondolkodás híján beleugrottam. Azonnal kellett dönteni. Most teljesen magam alatt vagyok, hogy rosszul választottam. Semmit sem tudok együtt lenni a kislányommal, akit nem vettek fel a bölcsibe, így egész nyáron anyukámmal lesz. Viszont az 1. helyen nagy a bizonytalanság. Lakáshitelünk van és nem akarok megint munkanélküli lenni. Ha pl. téli időszakban zárna be, nem tudom mit csinálok a fűtéssel, munkát itt télen nem lehet találni. Ezért inkább most váltottam, de úgy érzem rosszul döntöttem. Én sokat agyaltam az elmúlt 2 évben az anyagi hátterünkön, ingerült voltam sokszor, mert nem tudtam hogy lesz, mi lesz velünk. Na most ez megoldódott, örülnöm kéne, de nagyon-nagyon hiányzik a kislányom. Olyan kevés az az esti 2 óra vele.


2013. máj. 5. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én tuti a másodiknál maradnék.fél 6ra otthon vagy és onnantól együtt vagy vele plusz hétvégén is.a pénz is jobb sőtesélyes hogy még annál is jobb.sokkal inkább mint azokon a 2 napokon mikor estig távol vagy,ráadásul gondolom bölcsis ha dolgozol és akkor hiába a szabadnapod...
2013. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

2.

felelősségteljes döntést hoztál

2013. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttél. Én a 2.-at választottam volna. A mai világban óriási előny, ha egyik munkahely biztosabbnak tűnik hosszútávon.
2013. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vették fel bölcsibe, mert nincs hely. Így csak 2 nap kellett volna anyával lennie, 2 nap velem. De így minden nap együtt kell legyenek. Aug. végétől veszik fel csak. 4 hónapot így kell kibírni.
2013. máj. 5. 22:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A szívem szakad meg érted és nem tudom, hogyan lehetett volna a két ajánlat közül jól dönteni. :( Én még itthon vagyok a kisfiammal, de rettegek az elválástól.... dolgozni viszont muszáj lesz nekem is, egy fizetésből ma már nem lehet megélni egy családnak.


Az a baj, hogy az ideális munka egy anyának 9-15.00-ig tartana, a szomszéd utcában lenne és simán elengednének egy-egy hétre, ha kicsi beteg lenne. De ilyen munkahely sehol nincs sajnos, így mindannyian igyekszünk a kisebbik rosszat választani....


Sajnos tényleg nem tudom azt mondani, hogy rosszul vagy jól döntöttél, mert a pénz és a biztos munkahely nagyon nagy úr, viszont én is belebetegednék, ha alig látnám a fiamat.

Azt javaslom, hogy járj nyitott szemmel, ne add fel az álláskeresést, hátha csoda történik és szembe jön veled a tökéletes lehetőség.

2013. máj. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második.
2013. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért agyalsz ennyit, mert előtted volt több lehetőség.

Nekem egy lehetőség jutott, gyorsan bele is vágtam.

Teljes munkaidő, kb. másfél órányira tőlem...

Reggel fél 7-kor leteszem a lányom a bölcsiben, anyukám hozza el 4 óra körül, és én este fél 6 körül megyek érte anyukámhoz.

8-kor már alszik, tehát napi 2,5 órát tudunk együtt tölteni, amiből 20 perc a hazaút, aztán evés-fürdés stb., tehát nem sok idő jut a játékra, viszont azt a minimális időt maximálisan kitöltjük, és olyankor csak ő van, csak a játék és a beszélgetés van! A ház úszhat, nem érdekel...

Nem agyalok azon, hogy mi lenne ha..., mi lett volna ha..., mert most ez van, ebből kell jelenleg a legjobbat kihozni! Úgyhogy ezen vagyok.

Amúgy 23 hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni, persze teli kételyekkel, és kérdőjelekkel, de gyorsan megpróbáltam ezen túllépni, és a lehető legjobbat kihozni a mostani helyzetből.

Most már 8 hónapja jár bölcsibe, én meg dolgozok, és teljesen megszoktuk ezt az állapotot. Nem látok rajta törést, és remélem ez nem csak az ő jó kis természetének köszönhető, hanem annak is, hogy mennyiségi anya helyett, minőségi anyuci próbálok lenni.

Ja, és az anyagi helyzet: igenis fontos, hogy stabil legyen a munkahelyed, mert akárki, akármit is mond, ez is számít. Szóval nem hinném, hogy rosszul döntöttél volna. Csak stabilitást akarsz a lányod életében. Ez pedig áldozatokkal jár.

De figyelj, a gyereked nem azt fogja nézni, hogy na anya, ma hány órát voltál velem, hanem azt, hogy mit csináltatok és mennyire szereted!

2013. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
már válaszoltam. csak még annyi, h az 1. szerintem nem fogja tudni átvészelni a teleket. vagy idény jellegű lesz vagy befuccsol egy idő után. Balaton part egyébként?
2013. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hajdúszoboszló :)

És a főzést hogyan oldod meg ilyen menetrend mellett? Szerencsére anyukám felajánlotta h megfőz, hogy este ne ez vegye el az időt a kislányomtól. De annyira nem akarom kihasználni őt...

2013. máj. 5. 22:20
 10/18 anonim ***** válasza:
első vagyok.így már más a helyzeted,de akkor is jól döntöttél.én is nagyon félek ettől a helyzettől,de nincs mit tennünk.végülis az még jobb is ha anyud van vele mintha bölcsis lenne.de így is úgy is délutántól vele lehetsz.sokkal jobb mintha este mehetnél csak érte.nem "ér" annyit a 2 sznap
2013. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!