Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki jártas a táppénz, TGYAS,...

Aki jártas a táppénz, TGYAS, GYED összefüggések témakörben:anyagilag hogy járnánk jobban? Kicsit lehet, hogy bonyolult, de hátha valaki tud segíteni.

Figyelt kérdés

Olyan munkakörben dolgozom,ahol már a legeslegelejétől táppénzen kell lennem :-(

Ezért kérdezném,hogy mivel a baba születésének évét megelőző évet nézik,hogy alakulnának jobban a dolgaink?

Akkor járnánk szerintem jobban,ha pl ebben az évben októbertől próbálkoznánk,így a baba jövőre lenne meg,viszont ebben az évben(2013)"csak" 3 hónap körül lenne a táppénz,többi a jövő évre(2014)csúszna át.


Viszont,ha csak mondjuk 2014 májusban jön össze,akkor onnantól vagyok táppénzen,a baba csak 2015-ben lenne meg,akkor ott már 7-8 hónap táppénz van a születést megelőző évben.

Vagy nem így nézik,hanem pont a baba születésétől(év,hónap,nap) visszamenőleg a 365 napot?

Köszi előre is!



2013. máj. 6. 15:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Fizetésem kb egyforma,olyan 180-190 ezer a bruttóm,kézbe 110 körül kapok(260 vagy még több óráért...)
2013. máj. 6. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző évet nézik. Ha van 180 bérezett napod, vagyis dolgozol, akkor napi bruttó átlagbért néznek. Ha táppénzen vagy többet, szülés előtt, vagyis több mint fél évet, akkor a szerződés szerinti béredet nézik.

Vagyis, ha a baba pl. 2014 májusában születne, akkor a 2013-as napi bruttó átlagbért nézik, ha van 180 bérezett nap 2013-ban, vagyis fél évet dolgoztál úgy, hogy nem mentél táppénzre. Így járnál a legjobban, ez meg is lenne, mivel már május van.

Ha viszont 2014-ben 7-8 hónapot lennél táppénzen, akkor nincs meg a 180 bérezett nap, így a szerződés szerinti béredet néznék.

Ha

2013. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a napi bruttó átlagbérbe beleszámít a túlóra, prémium, pótlékok, ha van, de ha a szerződés szerinti béredet nézik, akkor ezek kiesnek!
2013. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi,így már értem!

Akkor úgy a legjobb,hogy a baba megszületését megelőző évben minél kevesebb legyen a táppénz.Megpróbáljuk úgy időzíteni majd.

Szerződésemen nincs fix,bérórabéres vagyok,csak kicsit furán van számolva a munkaidőm,de ez egy másik történet!

Köszi és mentek a zöld kezek!

2013. máj. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!