Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondtok 2.5 eves gyerekete...

Mit mondtok 2.5 eves gyereketeknek ha veteles miatt elveszitette kistestveret akit nagyon vart?

Figyelt kérdés
Kesoi veteles volt 5-ik honapban. Lanyunk mar nagyon varta a kistesot es naponta beszelgettunk rola mi less ha megszuletik... Miota megtortent a veteles 1 hete, nem tudom hogy mondjam meg neki nincs tobbe kisteso.. Minden nap kerdezi hogy a pocimba van-e baba? Hogyan mondjam meg neki nincs tobbe?
2013. máj. 6. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Angyalka lett aki fentről vigyáz rá.
2013. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Biztos hülyének néztek, de attól függ mennyire értelmes a gyerkőcöd! az enyémnek nem lehetett volna beadni az angyalka sztorit még 2,5 évesen sem! nálunk mindig tudományos magyarázatot vár mindenre!! szóval nekem mikor hugica szuletett akkor is a születésről szóló könyvben végig kellett mondanom mindent amit a képeken látott a fogamzástól egészen a szülésig!

Szerinte ha elég értelmes a gyerkőc, és nem az a pipike, kakika, és mucuka típus, akkor a legjobb ha normálisan elmondod neki, hogy sajnos ez történt... neki is fel kell dolgoznia valahogy ezt és jobb ha tőletek tudja meg az IGAZat mintha majd egy -két év múlva egy felvilágosultabb gyerkőc az oviban közli vele hogy mi a valóság, akkor nehezebb lesz magyarázkodni!

Sajnos ebben az országban Tabu téma a halál, és inkább szépítenek és nem beszélnek róla, pedig ugyanúgy hozzánk tartozik ez is!

Sajnálom hogy ilyen dolgot kell hogy megossz a kislányoddal, biztos nehéz lehet, de hidd el fontos hogy őszinte legyél vele! - a későbbiekre nézve is!

Biztos sokat fog kérdezni a piciről, és biztos fájó dolog lesz erről beszélned, de szerintem így lenne a helyes.

2013. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a dolgot, gondolom elég nagy trauma ezt neked is feldolgozni nemh még egy pici gyereknek is. Én is inkább az angyalkás sztorit választanám. Megmondhatnád neki h most még nem tud jönni mert az angyalokhoz kellett mennie mert most ott nagyobb szükség van rá. De figyeli őt is és vigyáz rá. :) Ilyen kisgyereknek nem hiszem h jobb lenne a rideg valóság. A kis ártatlan lelkét nem kell egy ilyen borzalommal tönkretenni. De ezt persze csak én gondolom így ha más nem így gondolja én azt is tisztelem és becsülöm.
2013. máj. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

2. es vagyok.


Azért írom le ezt, és nem magyarázatnak szánom, csak hogy tudjál róla, nekem is 4 -ből 2 gyerekem született meg. Az egyik baba a 3. hónap végén ment el a fiam születése előtt, a másik kicsit előbb a lányom születése előtt. A kisfiam már nagyon várta a kistesót, mindenkinek erről beszélt, még a Tesco-s karácsonyi nagybevásárlásnál is megállított mindenkit hogy "képzeld tesóm lesz, én hugicát akarok, de még nem tudjuk mi lesz", ilyenkor gratuláltak nekem, pedig még tervbe sem volt :) aztán mikor pár hónap múlva terhes lettem, na akkor tényleg az egész kisvárosnak szétkürtölte! majd elment a babócánk... MI én és a férjem elmondtuk neki hogy mi történt és hogy történt már ilyen az ő születése előtt is. Az egyetlen kérdése az volt 4 évesen! hogy hol vannak eltemetve?

erre is válaszoltunk neki. szerencsére 1,5 hónap múlva teherbe estem és jött a hugica!:) azóta sem jött elő nála semmi a "tesókkal" kapcsolatban, néha ugyan mondja amikor mástól hallja hogy volt egy testvére, de... hoogy neki is volt kettő. De semmi más. Épp értelmes gyerekem van! És tényleg örülök hogy az Őszinteség mellett döntöttünk! Lehet mások máskép látják, de a férjem családjában anyósom sajnos anno rossz döntést hozott. Eltitkolta a férjem és a húga elől hogy nem csak 1 bátyuk van! volt! a bátyát is arra kötelezte hogy nem beszélhet róla pedig szegény ekkora lelki terhet egy 7 éves gyereknek nem kellett volna elszenvednie! hogy a 3 éves kisöccse meghalt és nem mondhatta el a többinek! Mert Tabu volt náluk a halál!

2013. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!