Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnátok megegyezésre...

Hogyan tudnátok megegyezésre jutni a férjetekkel ha ti amerikai nevet szeretnétek adni a majdan születendő gyereketeknek, de a párotok nem egyezik bele, mert szte Magyarországon magyar nevet adjunk egy gyereknek?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt párommal,még nem vagyok férjnél és nem is várok gyereket,csak már sokszor beszélgettem vele erről az egészről,de nem elég hogy makacs természetű de még fel is húzza magát ezen a témán. Egyszerűen nem tudok leülni vele beszélgetni,mert nem engedi hogy végig mondjam,illetve enyhe veszekedésbe torkollik a dolog. :/
2013. márc. 11. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok kompromisszumot kötni, pl. keressetek olyan nevet, ami az angol és a magyar nyelvben is használatos, pl. Emma.


De egyébként egyetértek a pároddal, ha magyarok vagytok, miért adnátok amerikai nevet a gyereknek? Ráadásul az ilyen neveket csak fonetikusan írva lehet adni Magyaro.-n, ami leírva - szerintem - elég idétlenül néz ki...

2013. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem is vagytok házasok, nem is tervezitek a baát és hát messze nem vagy még terhes. minek ezen pörögni? amúgy a sráccal értek egyet és ebben nehéz lesz konszenzusra jutni, amennyiben Dzsásztinnak akarod nevezni. legyen olyan, amilyet mindkét országban használnak: pl Alex. Bár erre a párod azt mondja majd, h az magyarul Sándor és ebben igaza is van...
2013. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nos,nekem nagyon tetszik pl a Sheril,Dena,Rubi,Hanna stb nevek,és szte is szép nevek de csak azért nem akarja mert hogy nem magyar. Tetszik még a Szabrina is nagyon,az viszont neki nem,mert szte az meg cigányos. Én viszont nem így gondolom.
2013. márc. 11. 19:38
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

hát, azért gondold el : Baktai Sheril, született 2017. 01.22, Kazincbarcika


szerintem ezek egy részét amúgy nem is lehet (még) itthon anyakönyveztetni

2013. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A Hanna nagyon tucatnév ma Magyarországon, amúgy meg héber eredetű....


A többi név meg borzalmas.


Amúgy a többiekkel értek egyet, adott egy 1 éves kapcsolat, még se közelben se távolban az esküvő és a babavárás, de már ezen kattogsz és vitát szítasz, nem csodálom, hogy a párod nem engedi, hogy végig mondjad a mondókádat:) Csak vigyázz, el ne riaszd idejekorán ezt a srácot...


Figyelj, majd ha odáig jut a kapcsolat, hogy gyermeket vállaltok, és majd ha kiderül a neme, akkor leültök szépen, átnyálazzátok az utónévkönyvet és tuti találni fogtok olyan nevet ami mindkettőtöknek tetszik. Meg olyankor az ember átértékel sok mindent, nem lesz ám olyan marha fontos, ha már családanya és feleség leszel, hogy a te akaratod érvényesüljön.

2013. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Túl sok Jim szerint a világot nézel:-D Tényleg kössetek kompromisszumot, olyan nevet válasszatok, ami mindkét területen megállja a helyét..
2013. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem ilyesmire gondoltam mint pl a Justin. Az Alexben igazad van,de nem is akarnám ezt a nevet adni. Fiú nevekben nem igazán van ami tetszene jelenleg,. Tudom hogy nem tervezzük még de erről jó időben beszélgetni. Egyébként én lassan 21 vagyok,ő 26.
2013. márc. 11. 19:46
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

21 vagy? Szerintem még odébb van a gyerekvállalás lehet addigra tök máshogy gondolod, 21 évesen még nekem is más nevek tetszettek mint amit végül 27 évesen adtunk a fiamnak ráadásul a férjem adta neki én meg beleegyeztem. Majd akkor köttök vmi kompromisszumot hogy mondjuk jó az első gyereknek adja ő a másodiknak meg te.

Vagy mi pl. úgy csináltuk a második babánál hogy ha fiú lesz én nevezem el ha lány akkor az apja. És akkor ez korrekt mert nem tudhattuk előre.

2013. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
19:43-as: Ha vele élem le az életem akkor a vezetéknév Dudás lenne. :D Jól megvagyunk meg minden csak addig nem tudunk egy "szintel feljebb" ha végre találnék munkát magamnak ,de nem könnyű. Egyébként tetszik még a Zoé,Rosetta,Sora. :-) 19:45-ös: Igen sok Jim szerint a világot nézek,de attól még tetszenek ezek a lány nevek.
2013. márc. 11. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Dudás Rubi?!
2013. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!