Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözött Családok,...

Külföldre költözött Családok, mi ez a gyámhivatali nyilatkozat, ami kell kitelepüléskor?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem, 1 évet minden bejelentési kötelezettség nélkül kint lehet tölteni külföldön, utána kell ez a nyilatkozat. Viszont ha jól tudom, környezettanulmány is kell(ene), amiben van jópár érdekes dolog, amihez szerintem semmi köze a gyámügynek. Kisfiam 2 éves, még nem óvodaköteles korú, de mivel nemsokára az lesz, így merült fel bennem a kérdés. Apuka már kint van (tengerentúl), így azt sem tudom, hogy pl. az Ő beleegyezését hogyan tudnánk hivatalos formában a gyámügy felé jelezni (kinti ügyvéd általi papír esetleg?).


Vannak itt olyanok, akik keresztül mentek már ezen a procedúrán? Mert szeretném tudni, konkrétan mi vár ránk. Akár meg is tagadhatná a gyámhivatal, hogy kivigyük a gyerekünket? :O


Előre is köszönöm azok válaszát, akiknek erről konkrét tapasztalata van.



2013. máj. 8. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mi is költözés előtt állunk.
2013. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, ők megjárták a gyámhivatallal:


[link]


Amúgy nem egy év a határ, hanem az, hogy ideiglenesen vagy letelepedési szándékkal hagyod-e el az országot. Ha letelepednél, akkor személyit le kell adni, stb, és akkor kell a gyerek kiviteléhez a gyámügy.


Ha azt mondod, hogy ideiglenesen mentek ki (és az lehet 3 hónap, 1 év de akár 5 is) akkor ahhoz nem kell a gyámhivatal engedélye. Március 1-től már be sem kell jelenteni az ideiglenes külföldre költözést. Mi még ősszel megtettük, legalább a gyerekeket sem keresik hogy miért nincsenek iskolában.

2013. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam ezt is, meg azt a sztorit is, amikor a repülőtéren "kapcsolták le" a szülőket, mikor külföldről hazalátogattak, és hát elképedtem.


"Mi még ősszel megtettük, legalább a gyerekeket sem keresik hogy miért nincsenek iskolában." Tehát milyen hivatalnak és mit jelentettek? Milyen papírokat kellett még beadnotok? Leadtátok a személyit/lakcímigazolót is?


Eddig is voltunk kint Apunál hosszabb időre is, csak a védőnő felé kellett jelezzük, hogy addig nem tud jönni hozzánk/mi nem tudunk menni hozzá, és ennyi volt. Ráadásul előtte mi (felnőttek mármint) másik országban ugyan, de külföldön éltünk évekig, ami nem is volt gond, a gyerkőc körül van ez "fennforgás", és már kicsit képzavarban vagyok, hogy most a magyar állam a sajátjának tekinti az én gyerekem, és megcsorbítaná a döntési jogomat a gyerekemmel kapcsolatban, vagy mi is a helyzet. Áhh, nem egyszerű.

2013. máj. 8. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tehát milyen hivatalnak és mit jelentettek? Milyen papírokat kellett még beadnotok? Leadtátok a személyit/lakcímigazolót is? "


Nem adtuk le, mivel nem a végleges letelepedést jelentettük be.


A gyerekek iskolájában szóltam, beadtam egy papírt, ott a tanulói jogviszonyt felfüggesztettük. Az utcsó nap megkaptuk a bizonyítványokat (év közben jöttünk el).


Akkor még be kellett jelenteni az ideiglenes külföldre költözést, ezt a kerületi okmányirodában tettük meg. MIvel a korábbi címünk megszűnt, előbb bejelentkeztünk a szüleimhez, utána adtuk be egy ugyanolyan papíron, hogy ideiglenesen megyünk ki.


Szóltam a védőnőnek, aki azt mondta, hogy jelzi az orvosnak.


A NAVnál meg a TB-nél kellett nekem intézni a TB-t.


Mindannyiunknak kiváltottam időben az európai egészségbiztosítási kártyát.

2013. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod! :)


Közben én is olvasgattam, szerintem holnap megkérdezek valami gyámügyist, hogy a mi esetünkben mit és hogyan is kellene csinálnunk. Mert ok, hogy lényegében akármeddig tartózkodhatunk ideiglenesen külföldön, de a gyerkőc miatt húzósabb. Mert ugye elővehet majd a magyar gyámügy, hogy miért nincs beíratva oviba, holott pl. már külföldön jár ilyen jellegű helyre, vagy nem, mert itt nem kötelező. Az oltásokkal kapcsolatban is érdekes helyzet alakulna ki, mert míg Mo-on rengeteg kötelező oltás van, itt egy sem kötelező, ill. van ami tiltólistán is van. :S Óh, bürokrácia... :(

2013. máj. 8. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi kb 3 hete voltunk a gyámhivatalban, szintén költözés miatt. Azt sem tudták miről beszélünk. Azt mondta a hölgy, hogy a mi gyerekünk, oda visszük, ahova akarjuk. Ő is azt mondta, hogy ha nem kitelepülünk, csak dolgozni megyünk, akkor nem kell semmi. Remélem tényleg így van és nem lesz semmi probléma a későbbiekben sem.
2013. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!