Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babának milyen megtakarítási...

Babának milyen megtakarítási formát választottatok? (babakötvény, életbiztosítás, más egyéb? )

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám,és szeretnék neki nyitni vagy kötni olyan megtakarítási formát,amit 18 éves korában bármire felhasználhat amire éppen szüksége lesz,tehát szabad felhasználású(nem olyan mint a babakötvény,ami meghatározott célokra használható csak fel!),viszonylag jó kamatozású,tehát amire az ember azt mondja,hogy ezt aztán érdemes megkötni!Mit ajánlotok,és hol?Ki mit kötött a gyermeke számára?Az is érdekelne,hogy miért ajánljátok,tehát az előnyeire,hátrányaira is kíváncsi lennék.

2013. máj. 15. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom már 14 éves. Annakidején 1 hónapos korában kötöttünk az ING-nél egy szerződést. Ez egy megtakarítási forma, a páromnak egyben életbiztosítás is, fixen 18 évre lett kötve, és a lejáratkor a gyerek kapja meg a pénzt egyösszegben, vagy több éven keresztül havi járadék formájában. Ezt akkor ki lehet választani majd. Az ING-ben megbíztunk, mert tudtuk, hogy több mint 100 éves cégről van szó, és nem fog eltűnni a pénzünkkel. Gondolom azóta különböző szerződésformák vannak, így szerintem érdeklődj esetleg náluk (ING Biztosító), hogy mostanság milyen ajánlatuk van. Ha gondolod - van hozzájuk kontaktom.

üdv, Petra

2013. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2 nagyfiaimnak Ing biztositónál van befektetés amit az egyes válaszolo irtéletbiztositás és megtakaritás egyben ha 18 éves korban felvehetö a pénz ,kislányunknak babakötvénye van .de mig állapotunk a férjemel hogy mind 2 forma pénz a gyerekek csak tovább tanulásra használhatják fel .én mind kétt forma tetszik nekem ,egyikel sincs semmi bajom .
2013. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi babakötvényben gondolkodunk, illetve van életbiztosításunk, aminek majd a kislányunk lesz a kedvezményezettje. Egyébként nem gondolkodunk abban, hogy teljesen szabad felhasználású legyen, mivel egy családi ház (és úgy néz ki, egy lakás is) rá marad majd. Tehát nálunk az elsődleges az, hogy a későbbi tanulmányait fizetni tudja/tudjuk. Ezen kívül még olyan megtakarításban gondolkodunk, ami több, mint 18 évre szól. Én nem biztos, hogy mernék egy 18 évesre több millió forintot bízni, ellenben 25 éves korára már biztosan kellő felelősséggel tudná kezelni é netán befektetni az összeget.

Még egyelőre konkrétan mi sem döntöttünk, de az állami babakötvény számomra sokkal szimpatikusabb, mint egy bank kezébe adni a dolgokat. Akárhány banknál volt megtakarításom, befektetésem, biztosításom, mindig veszteséggel jöttem ki a dologból, hiába vártam ki az akárhány évet, a szerződés szerinti plusz összegtől ilyen-olyan okok miatt, de többnyire szimplán azért, mert a bank vagy biztosító rosszul kezelte a pénzt (Erre az érv az volt, hogy sorry, a kockázat, az kockázat...), mindig kevesebbet kaptam, mint amennyit befizettem. Szóval sok bizadalom nincs a bankok felé. (Az első által említett ING-nél is járt már a párom, és a lekötés után a pénz felét sem kapta vissza. :S)

2013. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm a válaszodat!Azt még elfelejtettem a kérdésemhez odaírni,hogy az is nagy előny lenne,ha nem járna havi fizetési kötelezettséggel.

A Babakötvény ilyen,de csak addig volt számomra szimpatikus,míg el nem olvastam róla hogy meghatározott célokra használható fel.:-(

2013. máj. 15. 12:22
 5/17 anonim ***** válasza:
Babakötvényre 5000ft minimum befizethetö összeg felsö határa már nincs ,illetve az állam is tesz minden évben rá valamenyit ,az ing biztositos megoldás drágább az állam nemtámogatja .
2013. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért baj ha csak tanulásra otthon teremtésre használhato ? Mint irtam mi pont ezért nyitotunk lányunknak babakötvényt .
2013. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi telkeket vettünk nekik. Ingatlan a legjobb....
2013. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6/7-es válaszadónak:nem baj,csak azért bizonytalanít el egy kicsit,mert ha épp autót akar majd venni magának(ez csak egy példa,ami épp eszembe jutott),szóval nem túl szimpi,hogy megszabják,hogy mire költhető.........:-(
2013. máj. 15. 12:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Hááát... szerintem, vannak fontosabbak az életben, mint egy autó. Nem okoskodni akarok, de a tanulás (most nem feltétlen egyetemre gondolok, de rengeteg tanfolyam, nyelvi kurzus van, ezekkel csak előrébb juthat az életben...) és az otthonteremtés előbbre való. Legalábbis a mi gondolkodásunk szerint. Persze, ti pénzügyetek, ti tudjátok. (Azt hiszem, én voltam a 3. válaszoló)
2013. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az autó csak egy példa volt!:-)

Nem lehet tudni,mit hoz a jövő.

Bármire szüksége lehet a gyereknek,ezt én sem tudhatom előre.

2013. máj. 15. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!