Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A cseresznye magjától lehet...

A cseresznye magjától lehet baja a 20 hónapos lányomnak?

Figyelt kérdés

A lányom ma a keresztanyjával töltötte a napot, amikor elhoztam őt, mondta a sógornőm, hogy cseresznyét ettek, és kb 3-4 magot lenyelt, de ne aggódjak, semmi baja nem lesz. Engem 10 évesen azért műtöttek vakbéllel, mert én is lenyeltem. Nyilván nem törvény szerű, de nagyon félek, hogy baja lesz a lányomnak! Mindenki szerint csak felfújom a dolgot, pláne anyósomék szerint, mert hogy az 2-3 nap múlva ki fog ürülni a széklettel.

Én gondolom rosszul? Tényleg nem lesz baja? :(


2013. máj. 15. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te csak rosszul jártál ezzel a dologgal. Én sikeresen egy szilva magot nyeltem le kb. 2 éves koromban és semmi bajom nem lett. Rendszeresen csúszott le a cseresznye és dinnye mag is, de soha semmi bajom nem lett. Nem hiszem, hogy agodnod kellene, valóban pár nap múlva kijön.
2013. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden kisgyerek lenyel egy csomó cseresznyemagot. Semmi bajuk nem lesz. A tied valami extra eset lehetett, de sokkal valószínűbbnek tartom, hogy inkább valami más oka volt, nem a mag.
2013. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remélem! Nagyon sokat vártunk rá, inszem., stb, persze, több bennem az aggódás, de szerintem ez érthető. Az életem, a mindenem ez a lány, és inkább az bosszant az egészségén kívül, hogy nem magozta ki, ahogy szoktuk, és ezt a sógornőm tudta jól! Köszönöm a válaszodat, megy a zöld kezecske!
2013. máj. 15. 20:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Lehetséges, köszönöm!
2013. máj. 15. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. Én emlékszem, kicsiként nem sittem a magok kiköpködésével. Egy kg cseresznye mellé ugyanennyi magot ettem. :)

A te eseted szerintem, valami szerencsétlen véletlen lehet, nem hiszem, hogy lett volna összefüggés.

Ne aggódj, ki fognak jönni azok a magok. :)

2013. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyukám 3 évesen kapott bélcsavarodást a rengeteg magos cseresznyétől, de nem 3-4 szemet evett, hanem rengeteget. Műteni kellett, de ez szerintem elég rendhagyó eset, mint a tiéd is. Persze épp emiatt a történet miatt én is óvatosabb vagyok azért a cseresznyével, holott gyerekkoromban én is megettem sokszor magostól.
2013. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos ma még nem távozott :(
2013. máj. 16. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet , hogy észre sem veszed mikor távozik, ha kis béna magok voltak simán le is bonthatta a gyomorsav. Etess vele spenótot azt egyértelműen látod mikor jön ki, így tudod, hogy ami előtte volt étel már mind kijöttek.
2013. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a zöld kezek :)
2013. máj. 16. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!