Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljük az óvodás...

Hogyan neveljük az óvodás iskolás gyerekünket?

Figyelt kérdés

Hogyan büntessünk?

Hogyan neveljük a gyerekünket?

Nevelési praktikák

Bátorító nevelés

Minden gyermek más és más. Más módszerekkel lehet rájuk hatni

Nálatok mi vállt be a legjobban?

Mi a véleményetek az "atyai pofonról? És ez mennyire hatásos? Mennyire hatásosak nagyanyáink régi nevelési módszerei ( kukoricán térdelés körmös tenyeres stb)


Ezekre keresem a választ!



2013. máj. 18. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

4, 10 és 13 évesek a gyermekeim.


Úgy érzem, következetesek vagyunk, a nagyszülők néha rontanak a dolgokon.


A bátorítás nagyon fontos. Való igaz, minden gyerek más, másra van szüksége.


A pofozkodást ellenzem, de a fenékre ütést nem. Lehet hatásos. A körmös és a többi régi módszer, amiket írtál: KIZÁRT!!!

2013. máj. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Következetesség és hitelesség kell. Sokat dicsérni, ha elront valamit bátorítani.


pofon: nem vagyok a híve, de ha elcsattan egy térben és időben megfelelően elhelyezett tasli, az még nem a világ vége, és nem lesz tőle lelkisérült a gyerek.

Én azt tapasztalom, hogy minden gyerek más és más karakter, ami az egyiknél beválik, az a másiknál csődöt mond. Nekem kettő van, az egyikkel kiabálni se lehet, mert nem bírja, de nem is kell, mert mindent meg lehet vele beszélni.


A másik a normális hangnemet úgy értelmezi, hogy az még opcionális, ha nem akarja, nem kell megcsinálnia. Néha nem is reagál addig, amíg nem üvöltök. Ha megkérdezem, hogy miért nem lehet akkor szót fogadni, amikor még normálisan kérem, akkor az a válasz: jaaaa, komolyan gondoltad? Nem tudtam.

2013. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezeket a kérdéseket én sem tényként írtam le csak a véleményetekre vagyok kiváncsi!


Való igaz hogy a bátorítás az nagyon fontos! Ki kell emelni a gyermek jó tulajdonságait

A bátorító nevelés 14 pontja


A bátorító nevelés l4 pontja:

1. A felnıtt próbálja meg megérteni – elsısorban érzelmileg – a gyermeket.

2. Parancsolás helyett igyekezzen kérdezni.

3. A gyermekek mágikus képzetét vonja be a pozitív szociális kapcsolatok, szokások

kialakításába.

4. A felnıtt magyarázatában jelenjen meg a dolgok pozitív oldala.

5. A felnıtt biztosítson a gyermekek tevékenységéhez nagy szabadságot, a határok

pontos

megjelölésével,

a

többszöri

„határátlépéseknél”

vezessen

be

konzekvenciákat.

6. A felnıtt legyen képes nevelési taktikát váltani, ha egymást követıen

eredménytelennek érzi a befolyásolását.

7. A felnıtt segítse a gyermekbarátságok kialakulását, formálja úgy, hogy a közösség

többi tagjaihoz is kapcsolódjanak.

8. A felnıtt nevelje a gyermekek érzésvilágát a kialakult összeütközések feldolgozása

során.

9. A felnıtt bátorítson minden gyermeket, hogy a belsı elégedettsége, pozitív énképe

kialakulhasson. A bátortalan gyermekek nevelésekor a felnıtt minél többször örüljön

a kisebb elırelépésnek, fejlıdésnek.

10. Az agresszív gyermek lehetıleg ne kapjon figyelmet az agresszivitásán keresztül.

11. A felnıtt – gyermek társalgásában világos, egyértelmő, építı, elırevivı

megfogalmazás jelenjen meg, a kapcsolatok erısítését szolgálja a beszélıtárs

megbecsülése, értékelése, a kölcsönös engedmény keresése, melybıl mellızendı a

megbántás, hibáztatás, gyakori kioktatás, kioktatás, kiabálás, panaszkodás,

prédikálás.

12. A gyermekek viselkedéskultúráját fejlessze a felnıttek bizalomelılege és az a

szemlélete, ami a sikert észre véteti, és a sikertelenséget segít elviselni.

13. Tilalom helyett a felnıttek adjanak a gyermekeknek választási lehetıséget, hogy

önálló döntéseket hozhassanak.

14. A felnıtt használja fel a humort a szeretetkapcsolat kialakításához.


[link] Ez egy esettanulmány



Szerintetek egy jókor írányított pofon vagy fenékre verés hatásos ( ez is gyerek függő) Ti alkalmaztátok már ezt a módszert?

Mi van a gyermek lehülyézésével hiszen a felnőtt a tettét minösíti nem magát a gyereket.(Ezt persze a gyermek (főleg ha kicsi nem érti szerintem)

Egyéb módszerek mint pl a büntető szék mennyire hatásos?

És a megvonások?

2013. máj. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!