Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vizelet mintavételhez van...

Vizelet mintavételhez van tanácsotok? Pisit kell vinni a laborba.

Figyelt kérdés

Hello.


Kislanyom 19 honapos. Pisi mintat kell vinni laborba, a vervetel mar megvolt.

Azonban a gyujto zacsko, amibe elmeletileg bele kellene pisilni, nem jo. Mar 4 zacskot elhasznaltam, ebbol 2 elment arra a napra, miakor vervetelre mentunk.

Egyszeruen nem megy bele a zacsiba. Mar szety is nyitottam felhelyezes elott fulpiszkaval, azt hittem, osszetapadt.

Ejszakara is volt fent, de mindig melle, a pelusba megy. Bilizes meg nem megy, raul, de nem jon pisi.


Hogyan lehetne megoldani, mar nagyon frusztral a dolog?

koszi



2013. máj. 22. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy a zacskó vagy a bili.

Próbáld meg felhelyezni a zacskót, itasd meg jól innivalóval és közben maradj ott mellette és fogd oda a zacskót. Lehet hosszadalmas lesz, de legalább összejöhet.

A bili pedig ugyanígy. Itasd meg jól, ültesd rá és csak belesikerül.

Igen, kislányoknál nagyon nehéz. Nekem fiam van, de még úgy is néha csak a többedik zacskóba sikerül.:)

Én mindig úgy csináltam, hogy egyből, ébredés után tettem fel, akkor rövid időn belül azért volt egyből pisi.

2013. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon utálom én is ezt a zacskós módszert. Eddig kétszer kellett vizeletet vinnünk, mindkétszer úgy ötödik zacsinál sikerült normálisan.

A barátnőmnek azt mondta a gyerekorvosuk, hogy tegyen a pelusba vattát, és abból nyomkodja ki. Én még nem próbáltam, de ha legközelebb kell vinnünk, biztosan így csinálom. Veszek egy csomag vattát, meg steril kesztyűt.

2013. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a 8 hónapos lányomnál volt ugyanez a szitu,csak én a második zacskó után feladtam az azzal való kísérlezést....A gyereket egyszerúen fogtam,ráültettem a bilire,itattam,és megpróbáltam lefoglalni,tereltem a figyelmét,végül 40 percnyi rtónolás után sikerült belepisilnie a bilibe.Ezalatt néhányszor leszállt róla,meg visszült,de nem adtam fel.Mindig visszaültettem,mert máshogy egyszerűen nem tudtam volna vizeletet gyűjteni tőle..az a zacskó egy nagy halom sz@r,velem eleve közölték a gyógyszertárben,hogy vigyek többet,mert nem lesz egyszerű.Szóval én is ezt javaslom,türelem,próbáld meg a bilit.
2013. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek!


Erdekes a vattas dolog, mert en is azt akartam belerakni, csak nekem nincs. Ugyhogy zsepiket raktam bele, de meg az is hatra csuszott es alig lett nedves.


Felraktam megint a kovetkezot, erre bekakalt.. :) Most delutan mar nem is latom ertelmet probalgatni, de hutoben sztem eleg eselyes kordaban tartani, amig reggel elviszem..

2013. máj. 22. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van, de még így is nehézkesen ment a dolog. Úgy esélytelen a dolog, hogy zacsistól bepelenkázod. Tedd rá a zacsit, és maradj vele, fogd oda a zacskót, vigyázz, hogy ne szedje le magáról, amíg nem pisil. Előtte jól itasd meg, esetleg próbálhatod óvatosan lehűteni a pocakját pár csepp vízzel, attól általában szoktak pisilni (persze ne vidd túlzásba, nehogy megfázzon).
2013. máj. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!