Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatásosan kitiszt...

Hogyan lehet hatásosan kitisztítani a hasított bőr gyerekcipőket?

Figyelt kérdés
Még csak egy hete vettem, naponta homokozik és a fűben szaladgál benne. A sima vizes ruha nem segít. Valami ötlet? Mosogépben mosható?
2013. máj. 23. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért nem veszek ilyen cipőt, csak a fényes bőrt, azt lehet nedves ronggyal tisztítani!

Bele rakhatod a mosógépbe, de olyan mint az új, sosem lesz!

A víztől csomósodik a felazíne, fakúl a színe.

2013. máj. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Deichmannban szoktam venni ápoló habot, az jó rá. Visszaadja a színét, és szép lesz tőle a cipő.
2013. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nekünk is van hasított bőr szandálunk, aminek a külseje és a belseje is bőr.

Nekem az vált be a legjobban, hogy vettem mikroszálas tiszító szivacskendőt (olyan 3 db-os színes kis négyzet alakú, mint a sima takarítós szivacskenők, csak mikroszálas anyagból- egy picit talán drágább, de nem vészes).

A belső részét, ahol a kicsi talpa van, azt bevizezés után valamilyen ruhára való folttiszító spray-vel lefújom (pl. ariel) és hagyom állni 10-15 percig. Nem szabad sokat tenni rá, szerintem nem is jó, ha eláztatod túlságosan, mert az a ragasztásokban tehet kárt.

Aztán ezzel a mikroszálas kendővel súroló mozdulatokkal kitakarítom.

A külső részét, felszínét esetleg körömkefével ugyanígy(amit persze dirket csak a cipőkhöz használok).

Aztán napon, levegőn megszárítani és szép lesz.

Bőrt mosógépbe szerintem nem jó ötlet tenni.

Inkább gyakrabban érdemes végezni a tisztítást, mert akkor nem "kövesedik" bele a kosz, illetve így higiénikus.

A port, homokot először biztos, hogy vízbe rakás előtt alaposan sárkefével leszedném még szárazon.


Remélem, tudtam egy jó ötletet adni, szép napot:

2013. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbálom az utolsó kettőt, remélem valamelyik segít. Első, én olyan cipőt nem mertem venni, mert tuti elsőre lerúgná az elejét...
2013. máj. 24. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!