Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járhatok továbbra is a mostani...

Járhatok továbbra is a mostani védőnőmhöz majd? Lakcím kérdés!

Figyelt kérdés
Jelenleg ideiglenesen be vagyok jelentkezve ahol lakunk, de most fogunk elköltözni innen (másik lakásba), és ahova költözünk, ott nem engedi a tulaj, hogy bárhogy is bejelentkezzünk. Állandó lakcímünk a szüleimél van (innen másfél órányi településen laknak). Járhatok továbbra is itt orvoshoz, védőnőhöz, és ha orvoshoz járhatok is, védőnőt muszáj váltani?(Amikor megyünk pl. oltásra is, akkor is együtt van a védőnő+orvos, oltás, státuszvizsgálat...) Ha nem lesz ezen a településen ideiglenes lakcímem, attól még ellátnak majd minket?
2013. máj. 26. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindegy hova vagy bejelentve, ahhoz a védőnőhöz kell menj, aki ahhoz a címhez tartozik, ahova költöztök. Védőnőt nem választhatsz. Nem baj, ha nem vagy bejelentve, akkor is ahhoz a védőnőhöz kell menj, akihez területileg tartozol, ahol életvitelszerűen laksz.

Én is albiban vagyok, ideiglenesen se vagyunk bejelentve, de az ehhez a címhez tartozó védőnőnek kell járnia hozzám és nekem is hozzá. Igen, muszáj védőnőt váltani.

2013. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!! Hát sajnálom :S:S

És a gyerekorvossal mi a helyzet? Őt is le kell váltanom?? Őt végképp sajnálnám, nagyon jó...

Mert így nem tudom, h lenne megoldva, pl. amikor megyünk hozzá oltásra, akkor tul.képp a védőnő rendelőjébe kell menni, csak oda jön át a gyerekorvos is (egy épület, vagy átjárószoba a két rendelő között).

Ha olvasod még a kérdést, megköszönöm, ha válaszolsz :))

2013. máj. 26. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok ide bejelentve ahol lakom, de az itteni védőnőhöz kell járnom.
2013. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos szabadon választható!
2013. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is gondoltam, h a gyerekorvost nem kell leváltanom, viszont mi van pl. az oltásokkal? Amikor tul.képp mindent a védőnő csinál meg, ő ad időpontot, csak a gyerekorvos adja be. Hogy tudok akkor menni a gyerekorvoshoz oltásra, ha a védőnő rendelőjébe kell menni tul.képpen. Egyébként a jövő héten okosabb leszek, csak szeretnék azért képben lenni, hogy hogyan tudom intézni a dolgokat.

Köszönöm nektek, akik írtatok! :)

2013. máj. 26. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
A gyermekorvoshoz jársz tanácsadásra és ő ad mindig időpontot. Az oltáshoz is mindig ő fog időpontot adni. A védőnő max elviszi a papírt, hogy írd alá, hogy meg fogja kapni a gyerek az oltást.
2013. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Járhatsz a mostani gyerekorvosodhoz, azt nem kötelező váltanod. Az oltást a védőnő nélkül is be tudja adni az orvos, az orvos asszisztensétől kérj időpontot a tanácsadásra.
2013. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek! :)
2013. máj. 26. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:
szia. mi ugyan ebben a helyzetben voltunk. terhesgondozáson jártam egy védőnőhöz. majd elköltöztem és át kellett jelentkeznem a másik védőnőhöz. mivel még nem volt ott gyerekorvosom evidens volt, hogy akkor azt egyben fogom a másikkal. csak az itteni gyerekdokival nem voltam megelégedve ezért átkértem magam oda ahova terhességem elején jártam. azt a dokinőt már régóta ismertem egyből mondta, hogy mehetünk hozzá. ehhez a dokinőhöz az a védőnő tartozik, aki a terhességem legelején volt, szóval még Ő sem volt ismeretlen :) szóval oltáshoz mindig vittem a dokinőhöz. ott mindig ott volt az a védőnő és segített neki, de hát Ő olyan mint egy asszisztens. viszont a területileg illetékes védőnő megmaradt. sokat nem foglalkoztam vele mert nem egy lelkiismeretes max 4 szer találkoztunk és a lányom már 2 éves múlt.. :)
2013. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is máshol van a gyerekorvosunk és máshol rendel a lakcimünkhöz tartozo védönö,gyerekeimnek a gyerekorvos adta be mindig a kötelezö oltást ,védönőhöz meg külön elvitem a oltási kiskönyvet és akor beírta magának is .státuszvizsgálatra meg csak a védönöhöz megyünk .
2013. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!