Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy 2 gyereket...

Miért mondják, hogy 2 gyereket nehezebb eltartani mint 3-at? Igaz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem igaz ,nekem 2 gyerekett könyebb volt eltartani mint 3 gyerekett.
2013. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki mondja de matekból tuti bukdácsolt.
2013. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy szerintem minél több gyerek van annál többe kerülnek. Ettől függetlenül a következők miatt gondolják ezt néhányan:


2 gyerekre havi 20 eFt, 3 gyerekre havi 99 eFt a családi adókedvezmény. (Ezt csak akkor tudják igénybe venni teljes összegben, ha a 2 szülő bevétele összesen minimum 600 eFt körül van.)

2 gyerekre havi 24 eFt a családi pótlék, 3 gyerekre havi 48 eFt.

Ezen kívül néhány kedvezmény is jár, ezeket nem ismerem, mert csak 1 gyerekünk van.

2013. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hármat nehezebb eltartani, mint kettőt. Akik mégis az általad említett véleményen vannak, azok valószínű úgy gondolkodnak, hogy három gyerek után több támogatás jár, mint kettő után. (pl. ingyenes étkezés, ingyenes tankönyv, több nagycsaládos kedvezmény)
2013. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Akkor igaz, ha apuka fizetése legalább br. 500 e ft, míg anyuka gyeden van, mert, ha van adó, akkor van csak adókedvezmény.

Amióta 3 gyerekünk van, párom éjjel-nappal, hétvégén is dolgozik,hogy ugyanúgy éljünk, mint amikor kettő volt.

Mindenből 3 kell. Minél nagyobbak, ez a költség annál látványosabb. És nekem ne jöjjenek az féláras ovival, meg ingyen tankönyvvel, mert az töredéke, mint amit egy gyerek igényel.

Közgazdaságilag a 3. gyerek 0,7 fogyasztási egység. De ez elméleti közgazdaságtan.....

2013. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%
sztem azért mondják, mert 3 gyerek után pl. már nem vonnak szja-t a fizuból, ingyen van a tankönyv, az étkezés, az utazás nagycsaládos jeggyel történik, ami ha jól tudom 90%-os kedvezményű, nálunk a gimiben havi szinten 15e ft ösztöndíjat is kaptak a nagycsaládosok, gyermekvédelmit kapók, rászorulók.
2013. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

fintor zsófi

honnan veszed ezt az ingyenes dolgokat??????

ovi féláras, bkv kismamabérletes, nem 90%-os, sárga busz, ha ott van mindhárom gyerek, csak akkor 90%-os.

Nagyon sokan félre vagytok tájékozódva......

2013. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
oviról nem tudok, suliban nálunk ingyenes volt (3 iskola ), sárga buszra gondoltam, bkv-t nem tudom.
2013. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Ebből a rengeteg kedvezményből mi annyit érzünk,hogy ingyenes a használt tankönyv és az ebéd a suliban.Adó kedvezményt nem tudjuk igénybe venni.Egyébként, sem a patikus ,sem a pék de még csak a cipő bolti eladó sem kérdezi hány gyerekem van.Nekünk is minden annyiba kerül mint másoknak csak háromszor annyit veszek,például kenyeret,tejet ,zöldséget,gyümölcsöt!Ja és a gáz és villany számlám sem kevesebb attól,hogy 3 gyerek szaladgál körülöttem.

Én mindig azt mondom minden ember előtt ott a lehetőség kipróbálni milyen három gyereket nevelni,de sokan már a kettőtől is megriadnak.

Félre ne értsétek nem panaszkodom,nagyon jó és szép életünk van,mi választottuk és nem csinálnám másként soha.De marhára elegem van az olyan emberekből akik irigykednek ,mert bezzeg nekünk mennyi kedvezmény jár!

2013. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól beszélsz Ibolya!!!!!!!

Nem is értem, hogy miért él a közhiedelemben, ez az ingyen élnek a 3+ gyerekesek, mert mindenhol mindent ingyen, olcsóbban kapnak.....

Lehet, hogy a cigányokra asszociálnak, hogy azok a segíííílyre szülnek. talán. nem tudom.

de 3 gyereket tisztességesen nevelni, megadni nekik sokmindent, az iszonyú sok pénz. meg nem közelíti a 2 gyerek verziót sem anyagilag, sem fizikai nehézségekben. mondjuk a boldogság is 3x akkora:)

2013. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!