Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert gondoljak sokan, hogy a...

Miert gondoljak sokan, hogy a GYESbol es a csaladipotlekbol kell eltartani a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem ertik, hogy ez csak segitsegnyujtas, nem jovedelem.
2012. dec. 23. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs más, akkor sajnos ebből kell eltartani.


Vagy nem értem, mire gondolsz...

2012. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy nincs mas? Mondjuk most konkretan csak arra gondolok, aki munkaviszony nelkul, csak a gyesre meg a csaladipotlekra vallal gyereket, aztan meg sir, hogy ennyibol nem lehet eltartani.
2012. dec. 23. 14:14
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
talán azért, mert nem talál munkát régóta? Régebben én is ilyen gőgös voltam mint te, kérdező, aztán kirúgtak a munkahelyemről és rájöttem, hogy kisgyerekes szülőként gyakorlatilag esélytelen munkát kapni. És bocsi, de itt nem a macdonald-os munkára gondolok, hanem közgazdász diplomával és angol középfokú nyelvvizsgáról van szó. Az, aki a gyesre meg a családira építi a család életét, az meg is érdemli, de sokszor önhibán kívüli dolgok állnak a háttérben. Legyél "kissé" objektívebb, jót fog neked tenni:)
2012. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Elég sajnálatos hogy így látod! :( Soha nem tudhatod mikor kerülsz olyan helyzetbe hogy ki kelljen próbálnod.

Én nem kaptam munkát, nem tudtam visszamenni a gyerek két éves kora után, és GYES és Családi jött a számlámra. És ? Most mekkora egy felelőtlenség nem??? Vagy mégis? Hogy gondolod?

Ha tudsz, nagyon szívesen fogadom ha ajánlasz munkát!


Gondolom te sem gondolod komolyan hogy bárki a gyermekvállalást erre a kb 38ezer forintra alapozná?

2012. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
sajnos ahol támogatást próbáltam igényelni,ott jövedelemnek számít!(dolgoztam,6 órában gyes mellett,egyedül nevelem a kisfiam,és mivel tartósan beteg,emelt családit,és gyest kapok,nem kaphattam semmiféle támogatást mert az egy főre eső jövedelem-amibe ezt is belevették-elérte azt a bizonyos összeget,ami felett nem adnak semmit,hiába mondtam h a lakástörlesztőm több mint a munkabérem)
2012. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
értem amugy a kérdezőt,sógornőm nem AKART visszamenni dolgozni az első gyerek után(persze az első gyerekre is csak gyest és családit kapott mert nem volt bejelentve elötte)és most 2 gyerek ott van a nyakán,megint csak gyesre és családira....a férje meg dolgozik h fizesse az adósságokat...2 kocsi-hitelre-,lakáshitel és egyéb aprobb hitelek...
2012. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Mi pedig pont úgy kalkuláltunk a férjemmel, hogy kezdetben ki kell, hogy jöjjünk a gyes+családi pótlék+családi adókedvezmény összegéből, ami havonta összesen kb. 45 ezer Ft. Ebből kijön szerintem a ruha, pelenka, egyéb piperecucc,játék meg ami kell...persze ha nem jönne ki, akkor pótoljuk, de nem hiszem, hogy ennél több kell kezdetben a babának, így miért ne lehetne úgymond "ebből eltartani" a gyereket? Vagy átlagosan mennyit költenek a családok csak a babára egy hónapban?
2012. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én értem mire gondol a kérdező. De az ő bajuk akik így csinálják. Nekem is van egy két ismerősöm. Konkrétan kijelentette nem is szeretne dolgozni, inkább szül. Tudta mire vállalkozik, tudta mennyit fog kapni, tudta mibe van egy gyerek. És nem telt el utána nap, hogy ne panaszkodott volna. Mostmár én kerülöm, hisz megpróbálhatott volna segíteni magán, de egy helyre se adta be az életrajzát. Inkább szült. Szóval van ilyen.

De van millió másik élethelyzet amikor tényleg önhibán kívül kénytelen vagy ennyiből élni.

Képzeld el, én 13 éves munkaviszonnyal mentem el szülni az elsőt. Kaptam szép gyedet tényleg. Viszont tudni kell, hogy az utolsó 2 évben a munkehylen mindenféle átszervezés meg stb volt, papíron hol dolgoztam hol nem, hol ennek hol annak. A nagy 2 éves kora előtt megszületett a kicsi, habár én voltam "felelőtlen"nem jártam utána a dolgoknak, kiderült a sok hülye átszervezésem miatt úgy jöttek ki az időpontok, hogy 1 hónap híjján lemaradtam a gyedről. Szóval itt maradtam 2 kis gyerekkel s zs@ros gyessel. 13 év munkaviszony, szép összeg a közösbe és egy nagy szerencsétlenség miatt annyit kapok mint aki nulla órát dolgozott. szóval engem is meglehet szólni, ugyanis nem magyarázgatom úton útfélen hogy miért gyest kapok.

2012. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elnezest, en kimondottan azokra gondoltam, akik a semmire vallalnak gyereket, nem azokra, akik pl idokozben munkanelkul maradtak. Akik tudatosan munkanelkul szulnek es semmi masra nem jogosultak, tehat onhibajukbol kerulnek ilyen helyzetbe, azokat nem ertem. Egyebkent nekem minden valasz hasznos.
2012. dec. 23. 16:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Tehat megegyszer, nem azokkal van bajom, akik dolgoztak, gyedet kaptak, aztan a gyes mellett, utan nem tudtak ujra elhelyezkedni, vagy a munkaltato hibaja miatt nem lettek jogosultak semmi masra. Ezeket teljesen megertem, en is voltam ilyen helyzetben.
2012. dec. 23. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!