Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakáshitelesek! "Megengedhetit...

Lakáshitelesek! "Megengedhetitek" magatoknak, hogy a gyermeketekkel a 3. évében is otthon maradjatok, amikor már csak GYES-t kaptok?

Figyelt kérdés
Vegyük azt, hogy apa fizetéséből kifizetjük a hitelt + a fix rezsiket, vajon a gyes + a családi pótlék elég kosztolni egy hónapban? Bevállalnátok így egy évet?
2009. okt. 5. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a gyes+családi lesz elég a hitelre, apa fizujából megélünk 5-en.
2009. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ,ki milyen takarékosan tud konyhát vezetni,milyenek az igények?Három személyre a gyes+csp elégnek kellene lennie.Sokan még ennyit sem költenek kajára.
2009. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha apa fizetése teljesen elmegy hitelre, rezsire, akkor szerintem anya jövedelme nem elég kajára, babára, egyéb, előre nem látott költségekre. Csak magunkból indulok ki, majdnem minden hónapban van olyan, amit előre nem kalkuláltunk be.


Nyilván ha nem lenne választás, akkor be tudnám osztani, de önként nem vállalkoznék rá.

2009. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

na ne már hogy a gyes (29 ezer kb.) meg a családi (12 ezer) ELÉG LEGYEN kajára egy hónapban???

Akkor valaki árulja már el, mégis MI a fenén spórol még??

Én már nem tudok semmiből se olcsóbbat venni, mégse jövünk ki havi 50 ezerből sem (csak a kaját mondom).

2009. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

16.18 as vagyok, már csak azért is érdekel ez a kérdés mert nálunk is hasonló van, apa fizujából szinte semmi sem marad ha a hitelt, rezsit kifizetjük.

Én jelenleg gyeden vagyok,(az megy kajára) de biztos hogy a kisfiam 2 éves korától megyek vissza dolgozni.(sajnos).

A családi pótlékból meg minden hó elején megveszem a havi pelenkát, popsitörlőt, esetleg tisztítószereket.

Szóval el se tudnám képzelni mi lenne ha csak 28 ezret kapnék.:(((

2009. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért érdekel, mert kistestvért szeretnénk - sajnos eddig sikertelenül -, de másfél hónap múlva én már csak gyes-t kapok. Adnánk a projektnek még egy évet, mert ha vissza megyek dolgozni már nem fogok tudni eljönni szülni. De félek attól is hogy anyagilag nem bírjuk majd....

2009. okt. 5. 16:32
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem.

A lakáshitelt már most is az én gyedemből fizetjük.

Meg a személyi hitelt is ami a felújításra volt.

Meg az APEH-nak az illeték részleteit.

Meg a lakásbiztosítást. És a gyedem el is fogy.

Apáéból megy a rezsi meg a gyerektartás, meg a maradék kajára.

Így se nagyon jövünk ki. Nemhogy gyesből.

2009. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

sajnos nem.

a gyed 80 %-a elmegy számlákra, a férjem fizetésének kb. fele a hitelre.

2009. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én sem fogok itthon maradni gyesen. Remélem visszavesznek.

A gyedemből mennek a hitelek, lakásbiztosítás, és a rezsi fele, ezzel elfogyott a pénzem. A többi megy apáéból. Ha marad plussz, akkor tudok uj ruhát/ruhákat venni. Ha nem, akkor marad a köv. hónap.

Karácsonyra már most gyüjtök :)

2009. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De vajon hogy csinálják a több gyerekesek? Csak azok vállalnak 2,3 gyereket, akiknek nincs hitelük? Nem hinném....

Vagy ők azok, akiknél szépen jönnek sorban a gyerekek mint az orgonasíp :-)

2009. okt. 5. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!