Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lehetne választani, szeretn...

Ha lehetne választani, szeretnél ikreket? Szerinted miben nehezebb vagy könnyebb egy ikres szülőnek ill. az egy gyerekeseknek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 28. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
szerettem volna, de most megijedtem kicsit. Ismerősöm ikreket várt, csupa mosoly, pozitív hozzáállás a csaj, álomterhesség, problémák nélkül, stb. Az egyik baba lett, de nem a szülés közben szerezte. Egész életében megmaradó betegsége van, csak nem akarom kiírni, h mi, mert beazonosíthatóvá tenné.
2013. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Elsőre szerettem volna ikreket, most hogy más van két fiam pedig egyenesen félek tőle nehogy ikrek sikerüljenek harmadjára... :D

Hát könnyebb nem hiszem, hogy lenne, az első pár év nagyon nehéz lehet, le a kalappal az ikres szülőknek, később viszont biztos hogy sok előnye lesz, szerintem nagyon jó tesók lesznek és anyuka ha két gyereket szeretett volna ezzel "le is tudta" a terhesség részét... :)

2013. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én nem szeretnék, sosem szerettem volna.
2013. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ikreim vannak. Nagyon örülök, hogy így alakult, de nem volt könnyű az eleje. Nagyon nem:) Az első pár hónap csak az etetésről, altatásról, pelenkázásról szólt szinte. Pluszban hasfájósok voltak. Nem akartak egyszerre aludni, nehéz volt beállítani a napirendünket, összeszoktatni őket. A nagy idilli családi pillanatok ritkák voltak:) Most már minden oké, néha tudunk külön gyerekes tevékenységet is szervezni, ami szerintem fontos. Régebben volt egy kis lelkiismeret furdalásom, hogy egyenként nem tudok velük törődni. Ennyit a rosszról:)

Mivel könnyebb? Itt vannak egymásnak, most már el tudnak játszani, "letudtuk" a gyerekvállalást. A férjem is nagyon aktív apuka volt az elejétől kezdve, mivel muszáj volt, így nagyon szoros neki is a kapcsolata velük. Megtanultak alkalmazkodni, nem azok az elkényeztetett típusúak. Nagyon tudják egymást szeretni, ami nagyon anyaszívfakasztó:)

2013. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
egyáltalán nem akartam soha ikreket, szerencsére nem is lettek ikreim.....
2013. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

12 éves, 2 éves, és 5 hónaposak a gyerekeim.


Szóval az 5 hónaposak ikrek. a kisfiam 1,5 éves volt, mikor születtek. Ahhoz képest, hogy 1 gyerek sem volt tervben....2 is lett egyszerre.

Miben nehezebb? Jó babák, nagyon, nem sírnak, rengeteget alszanak, a fogzással sem volt gond, de az első hónap csúcs volt. Sírtak éjjel, felváltva. Ha egyik aludt, akkor a másik bőgött. de ez 1 hónapig tartott, 3 hónaposan végigaludták az éjszakát is.

Nem lehet kettővel úgy babázni, mint eggyel. Nincs nyugis szoptatás, hanem inkább futószalag jellegű. Főleg, hogy a 2 éves a nehezebb eset, menni utána, jön-megy, mit csinál, menni utána.


A terhesség sem mindig egyszerű, végig azon izgultunk, nehogy ikertranszfúzió alakuljon ki, mivel 1 petéjűek.

2013. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Ikerpár egyik tagja vagyok :) és persze mindig is vágytam rá hogy nekem is legyenek!Nem lettek,két kisfiam van viszonylag kis korkülönbséggel(2év3hónap)

Biztos hogy nehezebb,de engem ez nem riasztott sosem hisz ebben nőttem fel.Iker unokákra nagyobb a sanszom! :)

2013. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért kérdeztem meg, mert minap 2 barátnőmmel beszélgettünk erről, én ikres vagyok, ők nem. (1 ill. 2 gyerekkel) Ők nem is értik, én hogy bírom, én viszont nem tartom olyan "borzasztó" dolognak:) Persze azt sem tudom, milyen 1 gyerekkel, én ebbe szoktam bele.

A tapasztalatom az, hogy van aki egyáltalán nem akarna ikreket ilyen-olyan okból kifolyólag, van aki szeretne/szeretett volna, de csak a jó oldalát látja és nem tud belegondolni a nehézségekbe, csak azt gondolja, hogy mekkora "csoda" és érdekesség. Volt már nem egy olyan tapasztalatom, hogy egyenesen irigykedtek, de amikor elkezdtem pár dolgot sorolni, ami szerintem negatívum, akkor szájtátva gondolkodtak, hogy "jéé, tényleg, erre nem is gondoltam:)". Illetve van, aki szinte lesajnál, csak azért, mert ikreim vannak. Ők azok, akik csak a nehéz oldalát látják, ill. úgy gondolják, ők nem lennének erre képesek. (kérdem én ilyenkor, hogy mire? mert mint emítettem, nekem nem nagy kunszt)

Amit én negatívumként fogok fel mégis: az első 3 hónapunk olyan volt, hogy ez lett az a dolog az életemben, amit semmi pénzért nem csinálnék újból:( Nem kell sorolnom az okokat, az biztos, hogy a 9 órás vajúdásom 3x egymásutánba inkább átélném, mint azt:) Pedig az sem volt semmi. Hiányzott, hogy nem lehettem csak egy babával, valaki írta, hogy futószalagszerű volt minden. Na én is ezt éreztem, ráadásul az egyik babám nem is tudott cicizni, így őt sokszor apuka etette, mert a másik meg mindig rajtam lógott volna. Sok időbe telt, mire hozzá is úgy kötődtem, mint a másikhoz. Napközben tök egyedül voltam velük, na akkor pláne minden futószalagon ment.

Nehéz még szerintem az anyagi vonzata, 2 egykorút, akiknek ugynazok az igényeik, szükségleteik, nehezebb "eltartani", mindenből egyszerre kell 2.

Ill. közlekedni és a mindennapi dolgokat megoldani sem egyszerű az ikrekkel, bár ahogy nőnek, egyre könnyebb:)

Viszont tényleg jól elvannak együtt, játszanak, nem kellek nekik a nap 24 órájában, mert (sajnos) megszokták, hogy nem egyedül vannak és nem sajátíthatnak ki maguknak:) Talán következetesebben lehet őket nevelni, mert sokszor, ha akarod,a kkor sem tudnád elkapatni őket.

Na írhatnék még sok mindnet, de azért tényleg köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 28. 13:05
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én írtam a futószalagosat:)

Teljesen más 1 babával, komolyan. Lányomnál is, kisfiamnál is máshogy volt, főleg, hogy köztük van 10 év. Ha sír, egyet lehet cipelgetni lakáson belül, kézbe veszem, viszem magammal. Nyugodtan szoptattam, 7-8 hónapos korukig mind a kettőt. Most erre nem volt lehetőség, meg igazából türelmem sem. tápszeresek, etetés úgy van, hogy egyiket anyu, másikat én. Ha egyedül vagyok velük, akkor ha sírnak, azt veszem fel, amelyik jobban sír. Utána csere. Végülis a sírásba 1 gyerek sem halt bele (na, mindjárt nekem esnek a kötődő nevelés és ne hagyd sírni nevelés hívei, de akkor is csak 1 gyerek lehet a kezemben).

2013. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig is álmodtam arról, hogy ikreim lesznek, nagyon szerettem volna már gyerekkoromban is, de a családban nem voltak korábban ikrek, legalábbis nem tudunk róla. Talán az is közrejátszott ebben, hogy horoszkóp alapján ikrek vagyok (bár nem vagyok asztrológia mániás).

Nekem hármasikreim vannak, és nagyon szerencsésnek és boldognak érzem magam. A futószalag érzés nálam még most is megvan néha, pl. esti fürdetés vagy csapatos megfázás esetén az orrszívás, pelenkacsere stb., de az első pár hónaphoz képest ez már sokkal könnyebb lett.

Egy gyerekes összehasonlítási alapom nincs, nekem ez így természetes, én így lettem anya, egyből nagycsaládosok lettünk :-)

2013. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!