Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a 3 gyerekesekne...

Igaz az, hogy a 3 gyerekeseknek jár a bölcsi?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, most nem találom az oldalt, de ha lehet, majd megkeresem. Igaz ez? Tehát, hogy jogosult vagy bölcsibe adni a nagyobbat, ha 3. gyerek születik.
2013. ápr. 24. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, így van
2013. ápr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem így hallottam, 4 gyerekes vagyok. Ha meglesz, küldesz linket? Bár nem hiszem, hogy be tudnám adni.
2013. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Eléggé belehúzhattok, ha a harmadik születésekor még bölcsis korú a legnagyobb. :) Másrészt pedig erre szerintem legfeljebb helyi rendelkezések lehetnek, nálunk még oviba sem veszik fel a 4 gyerekeseket sem, ha nem dolgozik mindkét szülő.
2013. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ikreim vannak. Ez is egy opció, nem? De erre is mondhatod, hogy jól belehúztunk.

[link]

2013. ápr. 24. 09:01
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Csupán előnyben részesülsz, de mint a cikk is írta, ha otthon vagy gyeden a kisebbel, akkor se kötelesek felvenni. Tehát nem 100%, hogy felveszik, csak mert 3 gyereked van, csupán előnyben részesítenek. De nagyon remélem, hogy a dolgozó szülők gyerekeit, még nagyobb előnyt élveznek. Ha ennyi gyereket bevállalsz ilyen kis korkülönbséggel, és nem dolgozol, otthon vagy, akkor 3 éves korukig gondoskodj is róluk otthon, míg a dolgozó szülők gyerekei egyik rokontól a másikig mennek szegények, aki éppen ráér vigyázni rájuk. Vagy ha túl nehéz a feladat , hogy ellásd őket, akkor írasd magánbölcsibe.
2013. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell felháborodni. Írtam én, hogy gyeden vagyok? Nem. Mert nem is vagyok gyeden.

Kis korkülönbséggel? 3 év az neked az? És aki 1 meg 2 korkülönbséggel szüli a gyerekeket? Amúgy meg az ikreim már felvételt nyertek, szeptembertől. Én már most februártól kérvényeztem (még tavaly) a felvételüket, mert elkezdtem újra dolgozni, hivatalosan napi 4 órában, amúgy pedig úgy van az időbeosztásom, hogy van nap, amikor nem dolgozom, van amikor pedig többet bőven, mint 4 órát. (sminkes-kozmetikus). Még mielöött valaki belekötne az időbeosztásomba. Édesanyám heti 2 napot dolgozik, most megpróbáljuk mindig így beosztani, hogy mikor ki van a kicsikkel. Akik nem is olyan kicsik, mert 26 hónaposak. Szóval nem sorra szülöm a gyerekeket.

Most derült ki, hogy terhes vagyok, amíg tudok, dolgozok is. De nyilván november-decemberben már nem. Csak 1 évet töltenének amúgy is a gyerekek a bölcsiben, ezért kérdeztem, hogy akkor inkább kirakják őket vagy nem?

Nem kell rögtön megjegyzéseket tenni, még mielött tudnád bárkinke is hogy alakult az élete.

2013. ápr. 24. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
A kérdező csak feltett egy kérdést,ezért nem kellene lenézően olyanokat írni, hogy "ha túl nehéz faladat". Mondjuk egy párhónapos ikerpár mellett egy örökmozgó kétévessel tényleg nehéz lehet. Ilyen esetben én segítség nélkül még az utcára sem tudnék kijutni a második emeletről. És azt is megértem, hogy nehéz lehet a nagyobbal is annyit foglalkozni, amennyit igényelne. Ha van hely a bölcsiben, miért ne vehetnék fel? Ha meg a dolgozó szülők gyerekeit sem tudják, akkor sajnos úgysem fog bekerülni.
2013. ápr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Utolsó! Beletrafáltál. 12 éves a nagy, 2 éves a kicsi, és vannak 4 hónapos ikreim is. A nagy örökmozgó...

Engem is nyaggattak sokan, mikor a picik meglettek, hogy miért nem adom bölcsibe, de:


1. én is úgy olvastam, hogy csak előnyt élvezünk

2. nem lenne szívem beadni

2013. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azaz a kicsik közül a nagy az örökmozgó, szóval a 2 éves. Hajmeresztő.
2013. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Imádom ezen az oldalon, hogy egy egyszerű kérdést fel tesz valaki minden körítés nélkül, tehát nem ismertetve a körülményeket és tuti van aki rögtön leugatja. Mint valami nagy élharcos, aki a jogaiért küzd.

Hát ennyi, kérdeztem valamit, csak tájékozódom, gondolom ezt lehet. Nem fogom mástól elvenni a helyet, nem ez volt a krdésemben.

Ja, és képzeld, marhára nem nehéz megbírkózni vele, ikresként azt gondolom, sokkal jobban megedződik az ember, mint azt valaha gondolnád. Szállj magadba a kijelentéseid miatt! Aki normálisan válaszolt, annak köszi!

2013. ápr. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!