Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így kiírhatja a fogamzásgátlót...

Így kiírhatja a fogamzásgátlót a háziorvos?

Figyelt kérdés
Kb 7 éve szedtem a Novynettet, a háziorvos írta ki mindég (előtte a nőgyógyász) de abbahagytam a szedését. Azóta született egy másik gyermekem is, kiírják most a gyógyszert úgy hogy most nem voltam nőgyógyásznál? 7 éve, hogy nem szedek gyógyszert.
2013. máj. 28. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém simán kiírja!
2013. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha betart minden előírást, akkor nem írhatja ki, mivel ahhoz, hogy kiírja, ahhoz mindig friss leletre van szükség, ami alapján kiírja. Tehát minden évben kell egy új.

Ha elmész először a nőgyógyászatra, ott felírják és kapsz róla egy papírt, akkor azzal ha elmész a háziorvoshoz, akkor utána már ő is ki tudja írni.

De amúgy az is lehet, hogy már nem is ezt a fajtát írnák ki a nőgyógyászaton sem.

Mivel változhatott a szervezeted és nem biztos, hogy amit a szülés előtt szedtél, az szülés után is jó lesz. És mindenképpen kellene előtte amúgy is egy vizsgálat. Pl. rákszűrés, vérvizsgálat.

2013. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta, hogy maradunk ennél a gyógyszernél. Év elején voltam ezeken a vizsgálatokon, minden jó. Múlt hónapban voltam a nőgyógyásznál is, írt ki egy gyógyszert (más problémára) azt mondta marad a Novynett, de a receptet nem adta ide, nem írta ki. Egy vizsgálat és egy receptírás nála 15000 ft. Ezért nem "szeretnék" most újra visszamenni hozzá. A háziorvoshoz meg időpont kell, de akkor telefonban megkérdezem, csak képtelenség utolérni.
2013. máj. 28. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért magánorvoshoz jársz?

Az SZTK-ban ingyenesen meg is vizsgálnak és a gyógyszert is kiírják.

Viszont ha a háziorvos másképpen gondolja és mégsem írja így ki, akkor muszáj lesz fizetned az orvosodnak!

Amúgy miért nem kértél a dokitól receptet? Az nélkül elég nehéz gyógyszert kiváltani. Vagy papírt sem kaptál, amin rajta szerepel, hogy te ezt a fogamzásgátlót szedd? Mert a háziorvosnak az a lényeg, hogy legyen egy papír, amin rajta szerepel a fogamzásgátló neve, amit ajánlottak vagy kiírtak.

2013. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem kaptam receptet, ez a baj. 3 receptet kaptam összesen, másra, útközben vettem észre, hogy nincs közte a Novynett. Az Sztk-ba heteket kell várni, és nem vizsgálnak meg.
2013. máj. 28. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy az SZTK-ban nem vizsgálnak meg.

Kötelesek ugyanis megvizsgálni!

Ha nem teszik meg, akkor azt meg jelenteni tudod.

Én is SZTK-ba járok, nálunk is van, hogy 2 hetet, de olyan is van, hogy 1 hónapot kell várni az időpontra, viszont megvizsgálnak. Legalább is az első gyógyszerkiírást megelőzően. Utána már csak a receptet adják oda, ha már egyszer kiírták a gyógyszert. És a nélkül gyógyszert sem írnak ki, ha nincs 1 éven belüli rákszűréseredménye. Tehát vizsgálnak.

2013. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
idén januárban voltam rákszűrésen, vérvételen, teljes nőgyógyászati kivizsgáláson voltam most pár hete. Amikor terhes lettem, kértem időpontot terhesség megállapítására, akkor kellett várni 3 hetet, így is előrébb vettek volna az "állapotom " miatt. Így mentem magán dokihoz. Tudom, hogy nem vizsgálnak meg, terhesség előtt is voltam, 2 hétig volt menzeszem, se uh, se kézi vizsgálat nem volt, ráírta a papírra az ügyeletes doki, hogy valószínű ciszta, keressem fel őket 2 hét múlva.
2013. máj. 28. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Írod, hogy ügyeletes doki volt és menj vissza 2 hét múlva. Nyilván ügyeletes dokinak nem az a dolga, hogy téged ott kivizsgáljon. Ügyeletes dokinak az adott helyzetben kell ellátnia.

Viszont ha visszamentél volna a rendes rendelésre, amikor mondták, akkor kivizsgáltak volna.

Hidd már el, hogy ilyen nincs, hogy nem vizsgálnak meg, ha indokolt a vizsgálat!

Amúgy ha év elején volt vérvétel, uh, rákszűrés, akkor csak kérsz egy időpontot az SZTK-ba, ott megmutatod ezeket az eredményeket és kiíratod a gyógyszert. Akkor nem is szükséges, hogy megvizsgáljanak, mert már van vizsgálati eredményed.

2013. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!