Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Torokfajasra valoban jo a fagyi?

Torokfajasra valoban jo a fagyi?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Sem az extrém meleg, sem az extrém hideg nem jó rá. Testhőmérsékletű, bővebb mennyiségű folyadék, pihenés jó rá.
2013. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt össze kevered a mandula műtét utáni dologgal. Ott is azért ehetnek fagyit az emberek, mert azzal a sebet jegelik, meg ha van egy kis duzzanat azt így borogatják. Akkor sem úgy fáj mintha be lenne gyulladva hanem műtét utáni dologról van szó. Nem véletlen engedik azt hogy egyél amennyit bírsz.
2013. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés :) Gyerekkoromból emlékszem, hogy ha fájt a torkom és akár dugiban is ettem fagyit, másnapra sokkal jobb volt. Ma, hogy van egy lányom is eszembe jut, de hülyének néznek, mert az az "elfogadott" hogy nem jó. De én ebben nem lennék olyan biztos. (de persze ésszel, lassan, nem 5gombóc)
2013. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a hideg a duzzanatot viszi le, de mondjuk egy vírusos, vagy bakteriális jellegű fájáson nem segít.

Nekem kruppos a lányom és mondta az orvos, hogyha kezdődik a nehézlégzés, akkor itassak vele jéghideg italt, mert az leviszi a duzzanatot.

2013. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nekem a vedono javasolta de meg nem mertem kiprobalni. Szegenyke hetek ota szenved es nagyon kellemetlen szaga van a szajanak.
2013. máj. 29. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy van ugye baktérium és van vírus okozta torokgyulladás. Egyikre a meleg jó, másikra a hideg

De hogy melyikre melyik, most meg nem mondom :)

Ha nekem például fáj a torkom, képtelen lennék hideget enni.

2013. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sajnos érzékeny vagyok a hidegre és ha fagyizok félő,hogy megfájdul a torkom.A már gyulladt torokra se jó én úgy érzem.Egyszer kipróbáltam és elment a hangom.Gondolom ráment a hangszálaimra is a gyulladás.Sose iszok nagyon meleg,vagy nagyon hideg ételeket,italokat.Mandulaműtét után az teljesen más.Az nem bakteriális eredetű.
2013. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Torokgyulladásra nem, de egyes esetekben mandulagyulladásra jó. És műtét után.
2013. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo en tenleg nem akarok beleszollni de ha kellemetlen szaga van a szajanak az altalaban valamilyen bakterialis fertozes es nem virusos. Ilyen esetben antibiotikumot szoktak adni. Antibiotikum nelkul is elmulik termeszetesen csak sokkal hosszabb ideig tart akkar 3 hetig is elhuzodhat egy bakterialis fertozes lekuzdese. Ezert van az, hogy nehany doki torokfajaskor szokta kerni a gyereket, hogy leheljen ra mert ebbol lehet tudni legtobbszor, hogy bakterialis vagy virusos a fertozes.

A fagyi nem gyogyitja a beteg torkot de enyhiti a fajdalmat mivel a hideg osszehuzza a vekony kis verereket es jolesik a gyuladasnak a hideg. Artani nem art, ugyhogy ha fagyit kivan a gyerkoc nyugodtan adjal neki. Biztosan jol esik a hideg a torkanak.

2013. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Az elmult 2 honapban 2x irtak fel antibiotikumot de nem sokat segitett.
2013. máj. 29. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!