Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokfájásra valami tuti...

Torokfájásra valami tuti módszer házilag? Ezek vannak itthon (lent).

Figyelt kérdés

Egyik családtagom napok óta panaszkodik torokfájásra és orrdugulásra és sajnos tegnap este én is éreztem, hogy bizony kezd fájni a torkom. Öblögettem egy kis sós vízzel, aztán éjjel ettem egy kanál mézet (nem gagyit, spéci torokbalzsamot), de semmi. Ma már marhára fáj minden nyelésnél.


Mit próbáljak ki rá? Ezek vannak itthon:

méz (akác, hárs, gesztenye, torokbalzsam méz)

fagyi

tea (ezt kortyolgatom most is)

kamilla tea (?)

fokhagyma

vöröshagyma

Aszpirin (meg még egy csomó haszontalan gyógyszer....)



Már napok óta szedek C-vitamint (1000mg/tabletta), tegnap este ettem az utolsót. Jah, van itthon egy bazi nagy egész citrom is, nyalogassam azt? :D



2012. okt. 1. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
csinálj kamilla teát,tegyél bele mézet.Mézet eheted bőven magában is.Teát citrommal izesitsd
2012. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Téli időszakban megelőzésnek és frissítőnek is nagyon jó a hagyma tea.

2 db közepes méretű hagyma, 1,3 liter víz, hagymának a felső két héját leszeded s felvágod csíkokra. Felteszed főni, majd amikor felforrt a víz leveszed takarékra s hagyod hagy rotyogjon magában még 5-10 percet. hagyod kicsit hűlni, majd 3-4 evőkanál mézet raksz hozzá.

Számodra megfelelő hőmérsékleten fogyaszd (melegen vagy forrón).

Nem szagolgatni kell, hanem meg kell inni rá fogsz jönni,hogy az íze jobb mint amit az orrod jelez.

2012. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Házi pálinka a legjobb rá.
2017. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!