Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem gáz olyan nevet adni a a...

Nem gáz olyan nevet adni a a babának amilyen van már a családban vagy baráti körben?

Figyelt kérdés

Az a baj, h sok név kiesik ezmiatt ami tetszene a pixisből. Vagy a rokonom hivják úgy vagy az ismerősünk lányát stb.

A másik bajom, h neveket személyekhez kötök, olyat szeretnék legszivesebben akihez nem kell semmilyen nevet kötnöm, csak a kislányomhoz... Ti nektek ez nem probléma? 37 hkm


2013. máj. 31. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
engem nem érdekelne hogy van-e a családban vagy az imerettségi körben.
2013. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Mikor tavaly terhes lettem és még nem tudtok a nemét a gyerekünknek eldöntöttük h mi lesz ha lány és mi ha fiú. Akkor pont a rokonságból többen is terhesek voltunk. Féjemnek az uncsitesója kislányt várt és mondott egy nevet h biztosan az lesz. Ezért kiválasztottuk mi is egy másikat h ne ugyan az legyen. na ő szeptmeber végén megszült addigra már mi is megtudtok h kislányunk lesz. EL is mondtuk már akkor mindenkinek a nevét h mit választottunk. Erre jött az sms h megszületett a kislány és küldték hozzá a nevet is. Naná h az volt amit mi szerettünk volna. Olyan dühös lettem. Nálunk a rokonság nagyon közel állnak egymáshoz. Egy darabig válogattunk mást de akkor se tetszett már egyik sem csak az amit mi választottunk. Aztán mondtam nem érdekel senki véleménye én is azt adom. Hiszen tisztába volt azzal h MI szeretnénk azt adni és mégis képes volt ellopni. Eleinte sokszor hallgattam azt h de válasszak másikat stb. Aztán megmondtam nem érdekel senki az én gyerekemet úgy fogják hívni ahogy mi szeretnénk senkinek nincs beleszólása rajtunk kívül ha meg nem tetszik így járt. AM neveket én is személyekhez kötöm. Szóval ha ismerek olyan nevű embert akitől irtózom nem adnám azt neki :D Tudom ez bogaras dolog de nem tudok mit tenni. Ja és azóta már megszokták a rokonok h ugyanaz a név. Nem mintha érdekelt volna ha nem :P
2013. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem adtunk olyat, mert a vezetéknevünk elég gyakori.
2013. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És igen, mi is úgy gondoltuk, hogy kötnénk is valakihez, ezért sem akartunk olyat.
2013. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyfelől mindenki olyan nevet ad amilyet akar, másfelől 3 közeli ismerősöm adta a gyerekének a lányom nevét, ami egy kicsit (nagyon) zavar. Nem hiszem el, hogy a több ezer névből nem találtak másikat. Mikor összejövünk, minden gyereket ugyan úgy hívnak...
2013. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Ne befolyásoljon az, hogy a családban vagy baráti körben már van olyan név, ami neked tetszik. Egy saját példa, de nem tudom kihagyni: a férjem nagy családban nőtt fel, így már a terhesség kezdeti szakaszában próbáltunk fiú és lány nevet választani (akkor még nem volt ultrahang, csak szülés után derült ki, hogy fiú vagy lány-e a baba). Lánynévként egy olyat választottunk, ami már volt az unokatestvérek között, fiúnévnek pedig a férjem gyermektelen bátyjának a keresztnevét (különben is annyit rugdosott a baba, hogy mindig csak "rosszcsont Petinek" emlegettük). Természetesen az egész retye-rutya ki volt akadva. Erre mit ad isten, hat és fél hónapra megszültem egy 1,05 kg-os kislányt, akinek nem sok esélye volt az életben maradásra. A szülésznő javasolta, hogy ne a megálmodott nevet adjam a babának, mert az nekem a későbbiekben nagyobb rossz érzés lesz, hanem lehetőleg olyat, ami eszembe sem jutna. Volt az ismeretségi körömben egy szuper hisztis kislány, így ő utána neveztem el a lányomat. A lányom hála istennek, ha lassan is, de összeszedte magát. Most van egy ötgyerekes felnőtt lányom, aki hálás a névválasztásomért, mert imádja a nevét. - Hát ilyen az élet!
2013. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os, mi lett a neve a lányodnak?:)
2013. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez egy olyan dolog amit nem tudsz kivédeni tehát lehet hogy te választasz egyet és másnak is megtetszik engem mondjuk ez nem zavar...a fiam neve is viszonylag ritkább volt mikor adtuk aztán egymás után 3 ismerősünk (az egyik egy nagyon nem kedvelt vki) is azt adta a kisfiának.

Hát ez már csak így megy sajnos, úgy értem sose tudni mennyire lesz népszerű egy név és másnak nem mondhatom meg mi tetszen neki.

Amúgy meg pl. van akitől kifejezetten jól esik, legjobb barátnőm is ha fia lett volna akkor a második kisfiam nevét választotta volna mert egyszerűen annyira megtetszett neki. Én ennek még örültem is.

Egyébként mikor választottunk akkor azok a nevek kiestek akikhez nem szimpi embert kötünk illetve azok is akik a rokonságban akkortájt születtek, bár annyira nem is tetszettek szerencsére.

Most kislányt várunk és egy mostanság gyakori nevet fogunk adni neki ami annyira gyakori hogy szintén esélyes hogy valaki úgy nevezi el a babáját de ez most nem tud érdekelni igazából, a mi lányunk AZ és kész :) elejétől tudjuk.

2013. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Én nem adnék olyan nevet ami a családban van, viszont a nővérem adott. De nem zavaró, mivel (sajnos) azzal a rokonnal viszonylag ritkán találkozunk.


Egyik barátnőmmel egyszerre vártunk babát. Ők már korán eldöntötték, hogy ha lány lesz hogy fogják hívni. Mi majdnem szülésig gondolkoztunk rajta, mivel olyan a vezetéknevünk, ami nagyon ritka, és kevés keresztnév passzol hozzá.

Én fél évvel hamarabb szültem mint a barátnőm, és idő közben mi is abba a névbe szerettünk bele, amibe a barátaink.

Mivel amikor a mi kislányunk megszületett még azt se lehetett tudni, hogy nekik is lányuk lesz, így azt a nevet adtuk a miénknek, persze benne volt a pakliban, hogy ha lányuk lesz ők is kitartanak a név mellett, és így is lett :)

Ebből nálunk szerencsére nincs semmi probléma, a lányok hetente-2 hetente találkoznak. Már megszoktuk.

2013. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ananke ***** válasza:
100%
Mi a párommal lehet a saját keresztnevünket adjuk majd /még nem tudjuk fiú vagy lány/,mert mindegyikünknek tetszik a saját nevünk.
2013. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!