Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt okosan...

Hogyan lehetne ezt okosan csinálni, hogy mindenki jól járjon?

Figyelt kérdés
olyan szerencsésnek tűnő helyzetbe kerültünk, hogy anyósom vállalná, hogy rendszeresen főz nekünk. Jelenleg nem vagy alig tud kijönni a nyugdíjából, tehát némiképp szükséges lenne támogatnunk is. Mivel nyugdíjas, valóban ráér főzni és valóban adna némi célt a mindennapjainak ez a rendszeres "feladat". A kérdés az, hogyan lehetne jól csinálni. Az nem megoldás, hogy adunk neki minden hónapban x összeget és ő vásárol meg főz, mert cipekedni nem tud. Nyilván ha főz, maga is abból eszik majd :-) Viszont nem tudom, nem járna-e rosszul, ha mi csak vásárolunk neki rendszeresen, minden élelmiszer jellegűt. Vagy ezzel mi nem járnánk-e rosszul, hogy mindenféle kajákat összevásároltatna velünk, aztán a felét dobálná ki. Tudom, ostoba kérdés, de kíváncsi volnék, ti hogy csinálnátok? hogy lehetne ezt jól csinálni? vagy túl nagy feneket kerítek a dolognak? nem akarom, hogy ebből konfliktus legyen később...
2013. máj. 31. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

írass vele listát minden héten, hogy jövőhéten mi lesz a menü és mi kellenek hozzá.

gondolom eddig te főztél, így tudod mihez mennyi kell, na annál mindig egy kicsit többet vegyél, így neki is lesz egy adag, ami azért a munkáért cserébe jár :)

én így csinálnám szerintem. vagy legyen az, hogy nálatok főz délután és együtt vacsoráztok (na mondjuk ettől kilennék, de ez is alternatíva :D)

2013. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első. Vagy legyen egy heti kajaterv előre, és ti csak megveszitek a hozzávalókat.
2013. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alap dolgokból vegyetek többet (liszt,cukor,olaj,tej,tészta,ilyenek),és húsból is amikor olcsóbb,legyen a fagyasztóban.Havi egy nagyobb bevásárlásba ez belefér.

Kisebb dolgokat meg el tud hozni a boltból (tejföl,sajt,mikor mi kell,2-3 kilót gondolom azért elhoz).

2013. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De egyébként legcélszerűbb őt megkérdezni,neki hogy lenne praktikus.
2013. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha normális, beszámítható asszony, én inkább adnék neki x összeget. ha biztos vagy benne, h. nem vásárolna hülyeségeket. az h . írtok heti menüt, az is nagyon jó ötlet, legalább nem lenne gond, h. olyat főz, amit ti nem szerettek. de az, h. ez alapján adsz neki pénzt, az sztem kellemetlen, bizalmatlan benyomást kelt. én a helyében rosszul érezném magam. mi van pl. ha a boltban fizetéskor kevés nála pénz?

bár írod, h. cipekedni nem tud... akkor meg nemigen marad más megoldás, minthogy ti vásároltok és ő abból főz.

2013. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bár nálunk én főzök, de mi úgy csináljuk hogy hétvégén kitaláljuk mi lesz jövő héten a menü, vasárnap pedig megyünk bevásárolni.

Ez nektek is járható út lenne szerintem. Bevásárlás után felviszitek az ételeket anyósodhoz.

2013. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.penzkezelesre sajnos keptelen.azert is lakik mar a kozelunkben,de ha mar igy alakult,szeretne hasznosabba tenni magat,amit mi sem banunk.holott mi mar azert is halasak vagyunk,h heti egy ket nap elmegy a gyerkocert es vigyaz ra,mig hazaerek
2013. máj. 31. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor írja össze hogy mit vegyetek és ti megveszitek,heti egyszer.Alap dolgokból legyen azért,hogy ha valami nem sikerül,egy grizes tésztát vagy spagettit össze tudjon dobni.
2013. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!