Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A másik véglet kb. vagy 30-35...

A másik véglet kb. vagy 30-35 lánynév tetszik egyformán, hogyan lehet dönteni ilyenkor húzzam ki kalapból mennyire hülyén hangzik már?

Figyelt kérdés
Kiderült ugyebár már olyan 18 hetesen hogy kislányunk lesz és hát fiúnevekből szerencsére csak 2-3 tetszett igazán nekem is a férjemnek is, ott könnyű lett volna választani, na de a lánynevek...hetek hónapok óta nézzük a névlistát és egyszerűen annyi szép név van hogy képtelenség választani, szavaztassuk meg rokonokkal barátokkal? Bökjünk rá egyre? Véglegesítsük majd a szülőszobán? Nem tudom korábban annyira azt gondoltam hogy ráérzünk majdegy bizonyos névre, dehát ez csak nem akar eljönni.
2013. máj. 31. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A férjednek is mindegyik tetszik? Ha nem, akkor azokat húzzátok ki. 2. körben én kihúznám a rokonok, barátok gyerekei nevét is, ha ilyen sok név tetszene.
2013. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen a férjemnek is mindegyik tetszik így maradt "csAK" 30 kb :))

Az a helyzet hogy a rokonság nem túl nagy 2-3 nagyobb gyerek van csak abból 2 a szülő nevét örökölte meg régebbi nevek vannak még (István László Erzsébet Katalin) ezek amúgy se voltak a listán.

Kisbaba se született mostanság és nem is várható...így nem tudjuk szűkíteni a kört.

2013. máj. 31. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Ó, ez így nehéz :-(. Nekem hála istennek, csak 1 név tetszett, ami a páromnak is tetszett. Most már nagyobb gondban lennék:-)


Akkor úgy szűkítenék, hogy milyen hosszú a vezetéknév, milyen betűre végződik, csak kiesik legalább 20 és máris előrébb vagytok :-)

2013. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ÓÓ azokat már kizártuk:) csak 2-3 tagú nevek maradtak ( 1 tagú a vezetéknév viszonylag gyakori is) és az azonos betűvel kezdődőt is kizártuk...dehát annyi szép név van :((
2013. máj. 31. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:

igen, vezetéknév alapján érdemes. meg két nevet ugye alapból adhattok neki:)


meg én kihúznám az olyan neveket, ami rajta van az elmúlt évek top10-es listáján. (általánosban 5 Alexandra osztálytársam volt.)


egyébként áruld már el, milyen neveitek vannak. mert én a fiúnevet már évek óta tudom, de lány egyszerűen nem tetszik egy sem... :/ ja de, a húgomé, de azt csak nem adhatom:)

2013. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne mondd már,hogy 30 név ugyanúgy tetszik és ugyanúgy illik a vezetéknévhez, mert azt nem hiszem el.

Alapból nem találnék harminc nevet,ami tényleg illene egy bizonyos vezetéknévhez,nemhogy úgy,hogy még mind tetsszen is!

Döntsétek el,hogy hosszút,vagy rövidebbet szeretnétek, majd próbálgassátok. Aztán,hogy hogyan lehet becézni,ha meg azt nem akartok,akkor válasszatok olyat,amit nem lehet.

Képzeljétek el,hogy egy névhez milyen arcocskát képzeltek el,vagy milyen tulajdonságú gyereket. Nem mondom,hogy a gyerkőc olyan is lesz,de ez is egy támpont lehet :)

2013. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Anna, Nóra/Norina, Réka, Amira, Bíborka, Csenge,Flóra, Emma, Emese, Léna, Liza, Lotti, Dalma, Gréta, Kinga,Kamilla, Liliána, Lívia, Luca, Virág, Vivien, Mirabell, Ramóna, Szófia, Viktória, Zselyke, Tamara, Szonja,Ramóna,Elina, Daniella.

A Lilit, Kittit kizártuk (i van a vezetéknévben és nem jól hangzik).

És még van pár olyan ami bár mindkettőnknek tetszik azért túl extrának ítéltünk meg így nem adjuk (Odett, Véda, Ajsa, Bella).

Minket nem zavar ha gyakoribb.

2013. máj. 31. 18:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Épp ez az 6os hogy mindegyik mellett tudok felhozni érvet meg mindegyiket nagyon szépnek találom és sajnos lehet én vagyok defektes- de nem tudok ráérezni melyik az én kislányom neve...
2013. máj. 31. 18:25
 9/12 anonim ***** válasza:
probálgasbtok hogy melyik megy jobban a családnévhez, nem e lesz neki nyelvtörös ha esetleg pösze lesz de persze ne legyen az! Nem végzödjön úgyan úgy a családnév ahogy az utonév kezdödik úgy elég hülyen tudnak a nevek hangzani! Ez is lehet jó modszer föleg ha tényleg ennyi név tetszik!
2013. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad meg még máshonnan megközelíteni? Úgy értem szerintem a mai világban ,ahol közel sem bizonyos, hogy az ember ott fog élni, ahol megszületik, lehet érdemes "nemzetközi" nevet adni a gyereknek. No nem Eszmeraldára meg társaira gondolok, de ilyen szempontból pl kapásból ki lehet zárni a Zselyke, Bíborka és ehhez hasonló neveket. Viktória meg maradhat. Szóval ilyesmire gondoltam.

Aztán írtad, hogy 1 tagú a vezetéknév. Ahhoz szerintem mindenképpen egy hosszabb keresztnév illene. Ismerek egy családot, a vezetéknév Gál, a kislány keresztneve Lara. Szerintem ez nagyon butám hangzik, nagyon rövid. Nem azt mondom, hogy legyen egy Petrovánszky Alexandra Viktória, de sztem nyugodtan gondolkodhatnátok vagy 3 szótagú keresztnevekben, vagy olyan 2 szótagúakban, amikben viszont a mássalhangzókból van több. Pl Lili és Petra. Lili nagyon kis rövid, de a Petra egy fokkal jobb, pedig 2 szótagú az is.

Na bocsánat, hogy túl komplikálom, de sztem ha tényleg ilyen sok név tetszik, akkor ezeket is érdemes figyelembe venni :D

2013. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!