Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakásfenntartási támogatás 36...

Lakásfenntartási támogatás 36 hetes terhes egyedülálló anya vagyok. A többi lennt?

Figyelt kérdés

Az apuka elhagyott minket!Nem kíváncsi a fiára.36 hetes terhesen albérletben élek kilátástalan helyzetben.Dolgozni már nemsokáig tudok,így nemtudom majd fizetni a lakást.A szüleimtől támogatást nem várhatok.jópár olcsó albi utám érdeklődtem,de kikosaraztak,mert terhes vagyok!

Ez a szomorú helyzet...egyetlen esélyem ez a támogatás lenne!Szerintetek ilyen helyzetben igényelhetem???


Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 4. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igényelheted, de az a 2-3 ezer forint nem hiszem, hogy sokat segít rajtatok. Sajnálom hogy így alakult:(
2013. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát az a pár ezer forint nem segít rajtad!

Nézelődj anyaotthonok után, más lehetőséget sajnos nem tudok ajánlani.

2013. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igen igényelheted, sőt minden önkormányzatnál tudsz igényelni Átmeneti Segély néven egy krízishelyzetekre szolgáló támogatást amit félévente egyszer tudsz megtenni

ez jövedelemhatártól független, de a lakásfenntartási nem

hacsak méltányosságból meg nem adják

valamit ha tartósan gyógyszert szedsz, vagy talán a baba tápszeres lesz igényelhetsz az OEP-nél Egyszeri Segély néven támogatást

én megkaptam ezek közül mindet, ha gondolod segítek

2013. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Menj el az önkormányzathoz, s ott érdeklődj!

Igazából mivel dolgozol, az egyfôre jutó jővedelmed gondolom több, mint a létminimum, ezért nem vag jogosult semmire.

Ha megszületik a baba, egyből add be a gyerektartási igényt!

Költözz haza szüleidhez, akkor legalább az albérlet díja a zsebedben marad!

2013. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Be vagy jelentve a lakásba, mert ha nem akkor szerintem nem jár, mivel jogilag nem laksz ott.

Én is az anyaotthont mondom.

2013. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen bevagyok jelentve.Az anyaotthonokba bekerülni sajnos idő.Addig menjek utcára a babával?Írtam,hogy a szüleimre nem számíthatok sajnos...
2013. jún. 5. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Már most kérj helyet anyaotthonban, tudom hogy időbe telik, de talán addig kihúzod, és ha megszületett a gyermeked kapsz egyszeri anyaságit ami 64.000 Ft,talán még az egyhavi bérlésre elég.

Ezek szerint gyedet fogsz kapni, ami több mint a gyes.

Gyerektartási díj iránt a szülés után, azonnal nyújtsd be a kérelmet.

Lakásfenntartási csak 3-4000 Ft, és gondolom nem is kaphatsz mivel a létminimum felett vagy.

Szülés után még kérheted a gyermekvédelmi támogatást is.

Szóval vagy hazaköltözöl, vagy olcsó albérlet vagy anyaotthon.

Időben dönts, nehogy szülés után pár nappal kelljen pakolnod és menned az újszülöttel.

2013. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen...olcsóbb albérlettel már próbálkoztam,de amint meglátták,hogy terhes vagyok aztmondták tárgytalan....
2013. jún. 5. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha van bejelentett munkahelyed a szülés előtt 28 nappal megkezdheted a TGYÁSt, ami majdnem annyi, mint a nettó fizud! Így kihúzhatod szülésig, utána pedig a csp-vel együtt kb ugyanott leszel anyagilag, mintha dolgoznál.
2013. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,megis kezdem a tgyást,csak én nem a papírforma szerinti összeget kaptam a kezembe!Ezért vagyok gondban,mert nem 64 ezret,hanem 115-120 ezret kerestem,és ebből tudtam fizetni az albit.Most pedig már nemfog menni,és nem tudok kissebbe menni,mert mindenki kikosaraz...mert terhes vagyok.
2013. jún. 6. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!