Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bölcsiben is van támogatás...

A bölcsiben is van támogatás ha egyedülálló szülőként nevelem a gyerekemet? Hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Családi pótlék + ezer forint, és ha az egyfőre eső nem éri el a meghatározott összeget, akkor gyermekvédelmi támogatás.Ennyi jár egyedülállóként.

2011. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs külön támogatás az egyedülálló szülőknek a bölcsiben. Ha jogosult vagy, kapsz az önkormányzattól gyermekvédelmi támogatást, vagy ingyenes étkeztetést, de plusszba semmit.

(A vicc az, hogy a csoportunkban legalább négy "egyedülálló" anyuka van, akiknek nem kell térítési díjat fizetniük, de mindig együtt turbékolnak apukával az öltözőben, én meg, aki tényleg egyedülálló vagyok, nem kapok semmit, mert normális fizetésért dolgozok.)

2011. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

14:47

ezzel én is így vagyok :P

2011. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

És most azt a havi térítési díjat irigyled? Amit te ezek szerint simán kifizetsz? Hihetetlen mennyire elvesztik a fejüket az emberek egy kis pénz miatt. Azt hiszem az ilyenekre mondják a sz@rát megenné, ha nem lenne büdös. Nem is csoda, hogy valóban egyedülálló vagy.


Egyébként nem kapsz támogatást, csak a havi ezer forinttal több családit és ha részesülhetsz gyermekvédelmi támogatásban (ezt az önkormányzatnál tudod igényelni, nem lehet az egy főre jutó jövedelmed több mint az öregségi nyugdíj 140%-a és nem lehet értékesíthető vagyontárgy a tulajdonodban), akkor átvállalják a térítési díjat. De ennyi. Jó mondjuk az a pénz is számíthat.

2011. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ebédet nem kell fizetni, meg évente kétszer jár egy kisebb összeg, de ez nem az egyedülállóság függvénye, hanem a jövedelemé. És nem a bölcsiben kell intézni, ez az önkormányzat hatásköre.
2011. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!